انتشارات نگاه

مؤسسۀ انتشارات نگاه از سال ۱۳۵۲ کار خود را به عنوان ناشر مستقل در زمینه ی ادبیات علوم انسانی آغاز کرد. نگاه طی چهاردهه میلیون‌ها بار در سطر سطر کتاب‌هایش پیش چشم مخاطبین خویش تکثیر شد و تنوع‌بخشی به آثار تولید شده و سخت‌گیری در انتخاب‌ها را بر اساس خواست مخاطب سرلوحه کار خویش قرارداده‌است.


شعر، ترانه، داستان، رمان، نقد و نظریه، تاریخ، هنر، زندگی‌نامه‌های بزرگان و مفاخر ادبی، معرفی شاعران و نویسندگان مطرح جهان از طریق ترجمه‌های ماندگار، فیلمنامه و نمایشنامه، فلسفه و روان‌شناسی و... را دستمایه اصلی کار خود قرار داده و ویترینی ساخته به وسعت ایران بزرگ تا هرنوع سلیقه‌ را تأمین نماید.


این مؤسسه افتخار دارد که ناشر تخصصی آثار بزرگانی چون: احمد شاملو، سیمین بهبهانی، مرتضی راوندی، نیما یوشیج، شهریار، حسین منزوی، عماد خراسانی، یدالله رویایی، نصرت رحمانی، بزرگ علوی، محمد علی افغانی، رضابراهنی، غلامحسین ساعدی و بسیاری دیگر از شاعران و نویسندگان معاصر بوده است. نگاه بیش از ۴۰ سال فعالیت حرفه‌ای صدها کتاب از ناموران و نوآمدگان عرصه فرهنگ و ادبیات چاپ و منتشر کرده‌است و همچنان این راه پر فراز و نشیب را در صنعت نشر می‌پیماید.


مؤسسه انتشارات نگاه از سال ۱۳۹۱ به نگاه تازه و نوآوری در حوزه شعر و داستان نیز اهمیت ویژه‌ای داده و در این زمینه استعدادهای نوظهوری را به جامعه ادبی معرفی کرده است.


نشانی انتشارات و فروشگاه: خیابان انقلاب ، خیابان شهدای ژاندارمری ، بین خ فخر رازی و خ دانشگاه ، پلاک ۶۳ طبقه ی پنجم


شماره تماس: ۶۶۹۷۵۷۱۱_۶۶۴۸۰۳۷۷


سایت انتشارات نگاه
اینستاگرام انتشارات نگاه
تلگرام انتشارات نگاه
down
برگزیده‌ها