با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نبرد من

دانلود و خرید کتاب نبرد من

۳٫۷ از ۵۴ نظر
۳٫۷ از ۵۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نبرد من  نوشته  آدولف هیتلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نبرد من

«نبرد من» نوشته آدولف هیتلر(۱۹۴۵-۱۸۸۹)، بنیانگذار حزب نازی و رهبر آلمان به عنوان آغازگر جنگ جهانی دوم است. این کتاب تحلیلی از وضعیت آلمان در زمان هیتلر از دید او و دورنمای آن در آینده را بازگو می‌کند. هیتلر بر اساس همین دیدگاه‌ها حرکت سیاسی خود را آغاز کرد، به قدرت رسید و سرچشمه رویدادهای تلخی در تاریخ جهان شد. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: هنگام مشاهده‌ی جریان رویدادهای سیاسی همواره از نقش فعال تبلیغات در حوادث سیاسی سخت یکه می‌خوردم. می‌دیدم که تبلیغات ابزاری است که سوسیالیست‌های مارکسیست خوب می‌دانند که چگونه با استادی و مهارت آن را به‌کار گیرند و چگونه آن را در خدمت کاربردهای عملی درآورند. بنابراین، چندی نگذشت که پی بردم به‌کارگیری درست تبلیغات به خودی خود هنر است و این هنر برای احزاب بورژوایی مثلا ناشناخته است. فقط حزب سوسیالیست مسیحی، به‌ویژه در زمان لوگر، در به‌کارگیری این ابزار قدری کارآیی از خود نشان داد و بخش زیادی از موفقیت خود را مدیون همین تبلیغات بود. اما در جریان جنگ بود که بهترین فرصت را داشتیم تا بتوانیم از نتایج عظیم حاصل از نظام تبلیغاتی درست ارزیابی‌ای داشته باشیم. اما در این مورد نیز همه چیز به طرف مقابل واگذار شد و کاری از جانب ما انجام گرفت از بد هم بدتر بود. همین شکست تام و تمام کل نظام اطلاعاتی آلمان بود ــ شکستی که بر هر سرباز کاملا روشن و بدیهی بود ــ که مرا بر آن داشت تا به بررسی مسئله‌ی تبلیغات به راه و روشی جامع و فراگیر بپردازم. فرصت فراوان در اختیار داشتم تا در مورد این موضوع درس عملی بیاموزم؛ زیرا با کمال تأسف باید بگویم که دشمن ما خیلی خوب این درس را آموخته بود. دشمن از کمبود ما به چنان شیوه‌ی کارآمدی بهره‌برداری کرد که کار آن‌ها خود را به‌صورت جلوه‌ی واقعی نبوغ به رخ می‌کشید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۳)
shayan_sobhani
۱۳۹۹/۰۲/۱۹

من جدای از اینکە از نظر افراد جامعه بعنوان یک قاتل است نظرم رو نمیگم بعنوان یک تجربه که از این کتاب داشته ام میتوان ان را بعنوان درسی درنظر گرفت تا دچار ناسیونالیسم رادیکال نشویم انچه در این کتاب

- بیشتر
کاربر ۱۲۷۱۴۹۱
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

ترجمه افتضاح ویرایش افتضاح تر

کاربر ۹۵۹۸۴
۱۳۹۶/۱۰/۲۴

حدود یک هفته پیش نسخه چاپی کتاب رو خریدم ولی متاسفانه ترجمه کتاب به هیچ وجه جالب نیست و مفاهیم جملات خوب منتقل نمیشه ترجمه آقای عنایت الله شکیبا پور خیلی بهتره

AMiR
۱۳۹۶/۰۳/۱۵

متاسفانه قیمتش نسبت به کتاب یکم بالاست

Siavash
۱۳۹۶/۰۷/۰۱

این کتاب رو‌با همین ترجمه از اپلیکیشن دیگه خریدای کردم. ترجمه بد و‌جملات نامفهوم باعث شد علی رقم علاقه بسیار به خوندن کتاب. اونو کنار بزارم

امین
۱۳۹۶/۰۱/۱۱

عالیه کتاب پر محتواییه

pouriya-72
۱۳۹۵/۱۱/۰۲

خیلی گرونه به صرفه ترسه 0ی چابیست

محمد کیوانلو
۱۴۰۰/۰۱/۲۱

آدولف هیتلر حتی به مقام ماکیاولی هم نرسیده است که نظریاتش را رک و بی پرده عرضه بدارد...او پشت نقاب خیرخواهی اش پنهان میشود...مردم عامه برای او گوسفندان پست و نادانی بیش نیستند( که در مواقع لازم و برای کشاندن

- بیشتر
حسین
۱۳۹۸/۱۲/۰۹

تا حالا از خواندن کتابی اینقدر خسته و کلافه نشده بودم. خیلی تجربه بدی بود

jay
۱۳۹۹/۰۲/۰۸

نمی دانم چرا کتاب این قاتل در اینجا قرار گرفته.از مسولین اینجا بعیده.این کتاب باید سوزانده شود و ارزش پاک کردن نشیمن گاه را هم ندارد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
خوب می‌دانم که مردم کمتر مجذوب آثار مکتوب می‌شوند تا سخن شفاهی و هر جنبش بزرگ که به جایی رسیده است وامدار سخنرانان بزرگ خود است و نه نویسندگان بزرگ.
محمد صادق
موانع بر سر راه زندگی ما قرار نمی‌گیرند که از آن‌ها گیج و حیران شویم بلکه برای آن است که بر آن‌ها چیرگی یابیم.
رضا قاسم زاده
این واقعیت که در کنار مطالعات حرفه‌ای‌ام، بیشترین علاقه‌ام را به مطالب مربوط به سیاست معطوف می‌کردم، به نظر خودم چندان اهمیت نداشت. برعکس: علاقه و دلبستگی عملی به سیاست را صرفآ بخشی از وظیفه‌ی مقدماتی می‌دانستم که به هر انسان متفکری محول می‌شود. کسانی که هیچ دریافتی از جهان سیاسی پیرامون خود ندارند حق انتقاد یا شکایت هم ندارند.
h.hosseini
اگر زمام مبارزه در راه یک «جهان‌بینی» به دست مردانی نباشد که دارای روحیه‌ی قهرمانی‌اند و حاضرند همه چیز را ظرف مدت کوتاهی قربانی کنند، مُحال است بتوان هواداران رزمنده‌ی واقعی یافت که آماده باشند جان خود را فدای آرمان کنند. کسی که فقط برای زندگی خود می‌جنگد چندان چیزی برای خدمت به جامعه در چنته ندارد.
h.hosseini
تاریخ پروس به شیوه به‌خصوص روشن و متمایز نشان می‌دهد که از دل فضایل اخلاقی مردم و نه از اوضاع و احوال اقتصادی است که دولت تکوین می‌یابد. تنها در سایه‌ی حمایت این فضایل است که فعالیت‌های اقتصادی می‌توانند ببالند و فعالیت‌های اقتصادی تا زمانی به شکوفایی ادامه می‌دهند که ظرفیت سیاسی خلاق رو به افول بگذارد.
h.hosseini
اندیشه‌ها و دستگاه‌های فلسفی و نیز جنبش‌ها بر پایه‌ی یک شالوده‌ی معنوی مشخص، خواه حقیقی و خواه غیرحقیقی، استوارند، پس از یک مرحله‌ی معین، هرگز به نیروی قهر درهم شکسته نمی‌شوند، مگر به یک شرط و آن شرط این است که کاربرد زور و قهر در خدمت اندیشه یا «جهان‌بینی» جدیدی باشد که با شعله‌ی تازه‌ای بسوزد.
h.hosseini

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۶۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۸۰۷-۳‬
تعداد صفحات۶۶۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۸۰۷-۳‬