با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلرoff

کتاب نبرد من

نویسنده:آدولف هیتلرمترجم:فرشته اکبرپورانتشارات:انتشارات نگاهسال انتشار:۱۳۹۲تعداد صفحه‌ها:۶۶۳ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۷از ۶۴ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها۶۶۳ صفحه

دسته‌بندی
تاریخ جهان۱ مورد دیگر

معرفی کتاب نبرد من

نبرد من» زندگی‌نامه خودنوشت آدولف هیتلر(۱۹۴۵-۱۸۸۹) رهبر آلمان نازی است. او این کتاب را در زندان و پس از کودتای بی‌سرانجامش نوشت و تا سال مرگش ۱۹۴۵، بارها آن را اصلاح و بازبینی کرد. هیتلر در این کتاب علاوه بر زندگی خود، خط مشی فکری و عقاید سیاسی‌اش و درواقع آنچه آرزو داشت از جهان بسازد را به تصویر کشیده ‌است. کتاب او پس از به قدرت رسیدن حزب ناسیونال سوسیالیسم در آلمان و تشکیل «رایش سوم»، همچون کتابی مقدس در هر مناسبت و فرصتی میان مردم پخش می‌شد. در سال ۱۹۴۳ بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این کتاب در آلمان وجود داشت، در مدارس تدریس می‌شد و به زوج‌های جوان هدیه داده‌ می‌شد. این کتاب به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده‌است. هیتلر کتاب را در ۱۵ فصل و دو بخش تدوین کرده‌است. در بریده‌ای از فصل ششم این کتاب می‌خوانیم:

«هفتم اکتبر بود که زخمی شدم!

دو سال بود که وطنم را ندیده بودم. با اوضاعی سخت به بیمارستان صحرایی منتقل شدم درحالی که هیچ اطلاعی نداشتم کجا هستم و اوضاع جنگ چگونه است در بیمارستان بستری شدم.

بعد از دوسال بالاخره با قطار به سمت مرز آلمان رسیدیم. همه سربازان از نواحی بروکسل، لووان و لیتر بودند و وقتی خاک آلمان را دیدند از شادی دیدار وطن فریاد می‌کشیدند.

در مدتی که بیمارستان بودم دیدم که در آنجا سربازها و فرماندهان انواع غذاها را می‌خورند در حالی که ما در جبهه هر دو یا سه روز یکبار غذایی برای خوردن می‌یافتیم.

در هنگام اعزام به جبهه در ۱۹۱۴ بسیار خوشحال بودیم و تب و تاب جنگ داشتیم اما هنگام بازگشت از جنگ زمانی که جنگ به اتمام رسیده بود همه در سکوت و بغض بودیم.

خوشحالی فقط این بود که زنده مانده بودیم و یکبار دیگر وارد وطن شده بودیم. ..»

نظرات کاربران

مهدی بهرامی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

سلام واقعا چقدر افراد کوته فکری وجود دارند که میگن این کتاب نوشته یک قاتله و باید سوزانده بشه ...اقای کوته فکر تو باید در برخورد با هرچیزی ، چیزهای مثبت رو برداری ، درسته هیتلر یک فرد ناسیونالیسمی بود ولی

- بیشتر
shayan_sobhani
۱۳۹۹/۰۲/۱۹

من جدای از اینکە از نظر افراد جامعه بعنوان یک قاتل است نظرم رو نمیگم بعنوان یک تجربه که از این کتاب داشته ام میتوان ان را بعنوان درسی درنظر گرفت تا دچار ناسیونالیسم رادیکال نشویم انچه در این کتاب

- بیشتر
سمانه بندی
۱۳۹۸/۰۲/۱۳

اخه چرا کتاب الکترونیکی باید اینقدر گرون باشه مگه کاغذ واسش مصرف شده

کاربر ۱۴۷۷۳۴۵
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

خیلی دوست دارم بخونمش. توروخدا تخفیف بگذارید.

کاربر ۱۲۷۱۴۹۱
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

ترجمه افتضاح ویرایش افتضاح تر

Reza
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

من کتاب رو تازه شروع کردم بیشتر زندگی نامه هیتلر هستش اما جالبه . من از اینترنت رایگان بدون سانسور دانلود کردم حدود 500 صفحه هستش .

کاربر ۹۵۹۸۴
۱۳۹۶/۱۰/۲۴

حدود یک هفته پیش نسخه چاپی کتاب رو خریدم ولی متاسفانه ترجمه کتاب به هیچ وجه جالب نیست و مفاهیم جملات خوب منتقل نمیشه ترجمه آقای عنایت الله شکیبا پور خیلی بهتره

dr.azad
۱۳۹۸/۰۱/۰۸

در صفحه ۲۶ نمونه ذکر شده که برای مطالعه کامل کتاب نسخه چاپی را تهیه فرمایید ببخشید ما گاو نیستیم ۱۸۰۰۰ تومان بدیم به یه کتاب الکترونیکی و کامل نخونیم

Siavash
۱۳۹۶/۰۷/۰۱

این کتاب رو‌با همین ترجمه از اپلیکیشن دیگه خریدای کردم. ترجمه بد و‌جملات نامفهوم باعث شد علی رقم علاقه بسیار به خوندن کتاب. اونو کنار بزارم

AMiR
۱۳۹۶/۰۳/۱۵

متاسفانه قیمتش نسبت به کتاب یکم بالاست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۹)
خوب می‌دانم که مردم کمتر مجذوب آثار مکتوب می‌شوند تا سخن شفاهی و هر جنبش بزرگ که به جایی رسیده است وامدار سخنرانان بزرگ خود است و نه نویسندگان بزرگ.
محمد صادق
موانع بر سر راه زندگی ما قرار نمی‌گیرند که از آن‌ها گیج و حیران شویم بلکه برای آن است که بر آن‌ها چیرگی یابیم.
رضا قاسم زاده
این واقعیت که در کنار مطالعات حرفه‌ای‌ام، بیشترین علاقه‌ام را به مطالب مربوط به سیاست معطوف می‌کردم، به نظر خودم چندان اهمیت نداشت. برعکس: علاقه و دلبستگی عملی به سیاست را صرفآ بخشی از وظیفه‌ی مقدماتی می‌دانستم که به هر انسان متفکری محول می‌شود. کسانی که هیچ دریافتی از جهان سیاسی پیرامون خود ندارند حق انتقاد یا شکایت هم ندارند.
h.hosseini
اگر زمام مبارزه در راه یک «جهان‌بینی» به دست مردانی نباشد که دارای روحیه‌ی قهرمانی‌اند و حاضرند همه چیز را ظرف مدت کوتاهی قربانی کنند، مُحال است بتوان هواداران رزمنده‌ی واقعی یافت که آماده باشند جان خود را فدای آرمان کنند. کسی که فقط برای زندگی خود می‌جنگد چندان چیزی برای خدمت به جامعه در چنته ندارد.
h.hosseini
همواره جنگیدن موفقیت‌آمیز با ایمان دشوارتر از درآویختن با دانش است.
بهرام
ما تنها چیزی را دوست داریم که به آن احترام می‌گذاریم و برای آن‌که به چیزی احترام بگذاریم باید دست‌کم تا حدودی از آن شناخت داشته باشیم.
مهدیه
عشق به مراتب کمتر از حرمت در معرض تغییر است. نفرت به مراتب پایدارتر از بیزاری محض است. و نیروی محرکه‌ای که عظیم‌ترین انقلاب‌ها را در این کره‌ی خاکی پدید آورده است هرگز مجموعه‌ای از آموزه‌های علمی که توده‌ها با تکیه بر آن به قدرت دست یافته باشد، نبوده است، بلکه همیشه وفاداری الهام‌بخش این انقلاب‌ها بوده است، و همیشه گونه‌ای جنون توده‌ها را به عمل برانگیخته است.
بهرام
اندیشه‌ها و دستگاه‌های فلسفی و نیز جنبش‌ها بر پایه‌ی یک شالوده‌ی معنوی مشخص، خواه حقیقی و خواه غیرحقیقی، استوارند، پس از یک مرحله‌ی معین، هرگز به نیروی قهر درهم شکسته نمی‌شوند، مگر به یک شرط و آن شرط این است که کاربرد زور و قهر در خدمت اندیشه یا «جهان‌بینی» جدیدی باشد که با شعله‌ی تازه‌ای بسوزد.
h.hosseini
تاریخ پروس به شیوه به‌خصوص روشن و متمایز نشان می‌دهد که از دل فضایل اخلاقی مردم و نه از اوضاع و احوال اقتصادی است که دولت تکوین می‌یابد. تنها در سایه‌ی حمایت این فضایل است که فعالیت‌های اقتصادی می‌توانند ببالند و فعالیت‌های اقتصادی تا زمانی به شکوفایی ادامه می‌دهند که ظرفیت سیاسی خلاق رو به افول بگذارد.
h.hosseini