دانلود کتاب‌های صوتی از طاقچه

دنیای کتاب‌های صوتی

کتاب صوتی چیست؟

این سوالی است که ممکن است برای خیلی ها قبل از خرید کتاب صوتی پیش بیاید. کتاب صوتی مفهومی است که چندان جدید نیست، اما این روزها رونق بیشتری پیدا کرده و افراد زیادی را مشتاق خود کرده است. همانطور که از اسمش متوجه می‌شویم، کتابی است که یک یا چند گوینده از روی آن خوانده‌اند و به صورت یک فایل صوتی در اختیار ما قرار داده‌اند. خیلی‌ها مفهوم کتاب صوتی را با پادکست اشتباه می‌کنند. در حالیکه چند تفاوت اصلی دارند. اول اینکه متن کتاب صوتی، دقیقا متن یک کتاب است که قبلا به صورت الکترونیکی و یا چاپی منتشر شده است و برای تهیه نسخه صوتی آن نیاز به اجازه ناشر و مولف است. اما متن و محتوای پادکست عموما توسط عوامل سازنده تهیه می‌شود. تفاوت دوم در مورد کتاب‌های صوتی و پادکست در این است که عموما پادکست‌ها به صورت رایگان در اختیار ما قرار می‌گیرند. روش تامین مالی آن‌ها به صورت پرداخت داوطلبانه و یا جذب حامی (اسپانسر) برای پادکست است. اما کتاب‌های صوتی عموما با دریافت هزینه در اختیار ما قرار می‌گیرند. تفاوت سوم و مهم میان کتاب‌های صوتی و پادکست در مدت زمان است. پادکست عموما محتوایی است که هر قسمت آن بین ۱۵ دقیقه تا ۱ ساعت طول می‌کشد. اما کتاب صوتی مدت زمان مشخصی ندارد و هر چقدر که کتاب طولانی باشد، نسخه صوتی آن هم طولانی‌تر می شود.

کتاب صوتی مناسب چه کسانی است؟

مخاطبان اولیه کتاب های صوتی نابینایان بودند. اما در حال حاضر مخاطبان خرید کتاب صوتی از نابینایان فراتر رفته و خیلی‌ها هنگام انجام کارهایی که نیاز به تمرکز کم‌تری دارد، به کتاب صوتی گوش می‌دهند. حتی زمان‌هایی که چشممان از انجام کارهای روزانه خسته شده، می‌توانیم یک کتاب صوتی را بگذاریم که پخش شود و چشممان را ببنیدم و دل بسپاریم به دنیای کتاب.

حجم کتاب‌های صوتی معمولا چقدر است؟

بسته به مدت زمان کتاب، حجم تغییر می‌کند. اما شما می‌توانید قبل از خرید و دانلود، در اپلیکیشن طاقچه حجم فایل کتاب های صوتی را ببینید. همچنین فصل‌های مختلف کتاب به صورت جداگانه قابل دانلود هستند. برای همین می‌توانید به مرور کتاب صوتی‌تان را دانلود کنید.

طاقچه چیست؟

طاقچه یکی از بزرگترین سایت‌های دانلود و قانونی و خرید کتاب صوتی و الکترونیکی است. در طاقچه می‌توانید به دو صورت کتاب‌ها را تهیه کنید. شیوه اول، خرید کتاب‌هاست. در این حالت کتاب برای همیشه در اختیار شماست و می‌توانید در هر زمانی کتاب را مطالعه کنید. حتی اگر به هر دلیلی کتاب دیگر در طاقچه قابل دریافت نباشد. شیوه دوم، خرید اشتراک طاقچه بی‌نهایت است. در این حالت با پرداخت حق عضویت، برای مدت خاصی می‌توانید به بیش از ۱۲ هزار جلد کتاب از مجموعه ۵۰ هزارتایی طاقچه دسترسی داشته باشید. در این حالت تا زمانی که اشتراک شما فعال است، بدون محدودیت می‌توانید در طاقچه کتاب بخوانید. بعد از اتمام زمان اشتراک شما، کتاب‌ها از دسترس شما خارج می‌شوند. نکته مهم در مورد طاقچه بی‌نهایت این است که فعلا کتاب‌های صوتی در این بخش قرار ندارند. 

down

داغ‌ترین‌ها

مشاهده همه

تخفیف‌های داغ امروز

مشاهده همه