مرجع دانلود و خرید بهترین کتاب های صوتی | اپلیکیشن رایگان و فروشگاه کتاب طاقچه

دانلود کتاب‌های صوتی از طاقچه

دنیای کتاب‌های صوتی

کتاب صوتی راهی برای زنده‌کردن وقت‌های مرده‌ی بین کارهای روزانه‌مان است و شاید به همین دلیل است که مردم روز‌به‌روز به دانلود کتاب صوتی تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

اما کتاب صوتی چیست؟

این سوالی است که ممکن است برای خیلی‌ها قبل از خرید کتاب صوتی پیش بیاید. کتاب صوتی مفهوم چندان جدیدی نیست، اما این روزها رونق بیشتری پیدا کرده و افراد زیادی را مشتاق خود کرده است. کتاب صوتی که با نام کتاب گویا هم شناخته می‌شود، کتابی است که یک یا چند گوینده متن آن را عیناً خوانده‌اند و به صورت یک فایل صوتی در اختیار ناشران یا سایت های کتاب صوتی قرار داده‌اند.

چرا کتابهای صوتی محبوب و پرطرفدار شده‌اند؟

شنیدن کتاب‌ها راحت‌ترین راه مطالعه آن‌هاست. خصوصا اگر بخواهید کتاب‌ها را در یک اپلیکیشن کتاب صوتی بشنوید، مطمئنید همواره این اپلیکیشن در دسترس شماست و می‌توانید با خیالی آسوده هرجا و هرمکان و در حال هر فعالیتی، به شنیدن کتاب موردعلاقه‌تان مشغول شوید. در تمام آن لحظاتی که در حال دویدن یا قدم‌زدن هستیم، از کار به خانه بازمی‌گردیم و توی مترو یا اتوبوس چشمان خسته‌مان را رو ‌هم گذاشته‌ایم تا لحظه‌ای آسوده باشند، یا میان انبوه ماشین‌ها در ترافیک سنگین خیابان یا اتوبانی گرفتار شده‌ایم،‌ یا مشغول رفت‌وروب خانه هستیم یا حتی اگر اهل کارهایی هستیم که می‌توانیم همزمان بخشی از هوش و حواسمان را به ‌جای دیگر بدهیم، چه چیزی بهتر از شنیدن کتاب های صوتی است؟

کتابهای گویا مسیر کتابخوانی را هموارتر کرده‌اند و کمک می‌کنند بتوانید کتاب‌های بیشتری را به لیست مطالعه‌شده‌هایتان اضافه کنید.

کتاب صوتی همان پادکست است؟

ممکن است برخی تصور کنند کتاب صوتی همان پادکست است، اما این تصور اشتباه است. این دو، چند تفاوت اصلی دارند. اول اینکه متن کتاب صوتی، دقیقا متن یک کتاب است که قبلا به صورت الکترونیکی و یا چاپی منتشر شده است و برای تهیه‌ی نسخه صوتی آن نیاز به اجازه ناشر و مولف است. اما متن و محتوای پادکست عموما توسط عوامل سازنده تهیه می‌شود. تفاوت دوم در مورد کتابهای صوتی و پادکست در این است که عموما پادکست‌ها به صورت رایگان در اختیار ما قرار می‌گیرند. روش تامین مالی آن‌ها به صورت پرداخت داوطلبانه و یا جذب حامی (اسپانسر) برای پادکست است. اما کتاب‌های صوتی (مانند نسخه‌های الکترونیکی یا چاپی‌شان) عموما با دریافت هزینه در اختیار ما قرار می‌گیرند. تفاوت سوم و مهم میان کتاب‌های صوتی و پادکست در مدت زمان آن‌ها است. پادکست عموما محتوایی است که هر قسمت آن بین ۱۵ دقیقه تا ۱ ساعت طول می‌کشد. اما کتاب صوتی مدت زمان مشخصی ندارد و مدت زمان آن وابسته به عواملی مانند تعداد کلمه‌ها و صفحه‌های کتاب، سرعت خوانش گوینده یا گویندگان، شیوه‌ی تدوین، شیوه‌ی اجرا و... است.

کتاب صوتی مناسب چه کسانی است؟

مخاطبان اولیه‌ی کتاب‌های صوتی نابینایان بودند. اما در حال حاضر مخاطبان خرید و دانلود کتاب صوتی از نابینایان فراتر رفته و خیلی‌ها هنگام انجام کارهایی که نیاز به تمرکز کم‌تری دارد، به کتاب صوتی گوش می‌دهند. حتی زمان‌هایی که چشممان از انجام کارهای روزانه خسته شده، می‌توانیم یک کتاب گویا را بگذاریم که پخش شود و چشممان را ببندیم و دل بسپاریم به دنیای کتاب.

حجم کتاب‌های صوتی معمولا چقدر است؟

بسته به مدت زمان کتاب، حجم فایل کتاب صوتی تغییر می‌کند. اما شما می‌توانید قبل از خرید و دانلود، در سایت یا اپلیکیشن کتاب طاقچه حجم فایل هر کتاب را ببینید. همچنین در این اپلیکیشن کتاب صوتی، فصل‌های مختلف کتاب به صورت جداگانه قابل دانلود هستند. برای همین می‌توانید به مرور کتاب صوتی‌تان را دانلود کنید.

چرا کتاب‌ها را در اپلیکیشن کتاب صوتی طاقچه بشنویم؟

طاقچه یکی از بزرگترین سایت های دانلود و خرید کتاب صوتی و الکترونیکی و چاپی است که محتوایش را به‌صورت قانونی و با رعایت حق کپی‌رایت در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. در طاقچه می‌توانید به سه صورت کتاب‌ها را تهیه کنید.

شیوه اول، خرید کتاب‌های الکترونیکی، صوتی یا چاپی است. در صورت خرید نسخه الکترونیکی یا صوتی، کتاب برای همیشه در اختیار شماست و می‌توانید در هر زمانی کتاب را در اپلیکیشن یا سایت طاقچه مطالعه کنید. حتی اگر به هر دلیلی کتاب دیگر در طاقچه قابل دریافت نباشد، شما به کتابی که خریداری کرده‌اید دسترسی خواهد داشت. در صورت خرید کتاب چاپی نیز نسخه‌ی فیزیکی کتاب به آدرس دلخواه‌تان ارسال می‌شود.

شیوه دوم، خرید اشتراک طاقچه بی‌نهایت است. در این حالت با پرداخت حق عضویت، برای مدت خاصی می‌توانید به بیش از ۲۹ هزار جلد کتاب از مجموعه ۱۰۵ هزارتایی طاقچه دسترسی داشته باشید. در این حالت تا زمانی که اشتراک شما فعال است، بدون محدودیت می‌توانید در طاقچه کتاب بخوانید. بعد از اتمام زمان اشتراک شما، کتاب‌ها از دسترس شما خارج می‌شوند. اما با خرید دوباره‌ی اشتراک، می‌توانید مطالعه‌ی کتاب‌ها را از آنجایی که رها کرده‌اید، ادامه دهید.

شیوه سوم، دانلود رایگان کتاب صوتی و کتاب الکترونیکی است. در طاقچه بیش از ۲۰هزار کتاب رایگان برای دانلود وجود دارد که تعداد خوبی از آن‌ها کتاب های صوتی رایگان هستند.

بهترین کتابهای صوتی رایگان در سایت طاقچه

پیشنهاد می‌کنیم در میان کتابهای صوتی رایگان طاقچه گشتی بزنید و از یان مرجع کتاب صوتی کتابی مطابق با سلیقه و نیازتان انتخاب کنید. اما شاید این کتاب‌هایی را که امکان دانلود رایگان آن‌ها فراهم است، شما هم دوست داشته باشید:

رمان صوتی ربه‌کا با صدای مرآت بهنام و ابوذر عزیزی

ربکا اثری از دافنه دو‌موریه است. این رمان صوتی عاشقانه درباره زن جوانی نوشته شده است که به‌عنوان ندیمه‌ی زنی میانسال با او سفر می‌کند‌ و در یکی از این سفرها با مرد ثروتمندی به نام ماکسیم دووینتر آشنا شده و با او ازدواج می‌کند و به خانه‌‌ی بسیار زیبایی می‌رود که توسط روح همسر سابق شوهرش تسخیر شده است!

کتاب گویای خسرو و شیرین با صدای رضا عمرانی و راضیه هاشمی

خسرو و شیرین منظومه‌ای مثنوی، سروده‌ی نظامی گنجوی شاعر سده‌ی ششمی ایرانی است. این کتاب یکی از پنج‌ گنج یا مجموعه‌ی خمسه‌ی نظامی است. نظامی این اثر را در نیمه‌ی دوم قرن ششم هجری آفرید. هسته‌ی داستان خسرو و شیرین عشق خسرو پرویز ساسانی و شیرین شاهزاده‌ی ارمنی است.

داستان صوتی بچه مردم با صدای معصومه عزیزمحمدی

این کتاب نوشته‌ی جلال آل احمد است که با صدای معصومه عزیزی در طاقچه برای دانلود رایگان قرار گرفته است. قصه از این قرار است که زن جوانی که بچه‌ای سه ساله دارد، از شوهر اولش جدا شده و با مرد دیگری ازدواج کرده است. شوهر دوم زن در روز سوم ازدواج با این استدلال که دوست ندارد فرزند یک مرد دیگر سر سفره اش بنشیند، زن را وادار می‌کند تا بچه را از خانه او ببرد...

داستان صوتی شرط‌بندی با صدای میلاد تمدن

شرط‌بندی اثر آنتوان چخوف، نویسنده بزرگ روس، روایت شرط‌بندی چندین مرد سر موضوع اعدام و حبس ابد است که سرانجام ۱۵ سال عمر یکی از آن‌ها را به تباهی می‌کشاند...

کتاب‌ها را با صدای چه کسانی بشنویم؟

با افزایش محبوبیت کتاب‌های صوتی، ناشران و مولفان زیادی به تولید کتاب صوتی روی آوردند. برخی از ناشران به سراغ گوینده‌های حرفه‌ای و مشهور، بازیگران و دوبلورها رفتند و برخی مسیر را برای گوینده‌های تازه‌کار و علاقه‌مند باز کردند تا صداهای متنوع‌تری به گوش کتابخوان‌ها برسد.

در فروشگاه کتاب صوتی طاقچه هم تعداد قابل‌توجهی کتاب صوتی با صدای دوبلورها و بازیگران منتشر شده است و هم کتاب‌هایی با صداهای ناشنیده‌ی تازه‌تر. هرچند اغلب کتاب‌های موجود از کیفیت بالایی برخوردار هستند، اما شما می‌توانید پیش از خرید کتاب صوتی در طاقچه، نمونه‌ی کتاب را رایگان دانلود کنید و کیفیت آن را ارزیابی کنید.

در چه موضوعاتی می‌توانیم کتاب‌ها را صوتی بشنویم؟

تقریبا در تمام دسته‌بندی‌ها و موضوع‌ها، کتاب‌هایی برای شنیدن پیدا خواهید کرد. اما داستان و رمان های صوتی، کتابهای صوتی تاریخی، کتاب‌های صوتی موفقیت، کتاب‌های صوتی انگیزشی، کتاب صوتی ترسناک، کتاب صوتی فارسی، کتاب صوتی انگلیسی و... از جمله محبوب‌ترین دسته‌ها هستند.

برای شروع کدام کتاب‌های صوتی را بشنویم؟

اگر دوست دارید کتابخانه صوتی خودتان را بزرگ‌تر کنید و کتاب‌های بیشتری بشنوید، پیشنهادهایی برای شما داریم. این کتاب‌ها از جمله کتاب های صوتی پرطرفدار طاقچه هستند.

مغازه خودکشی

کتاب صوتی مغازه خودکشی نوشته ژان تولی از برترین آثار فانتزی سیاهی است که در دو دهه گذشته در جهان چاپ شده است. در همه‌جای کتاب حضور مرگ حس می‌شود و درمقابل تلاش برای دادن امید به زندگی، نبردی نمادین به‌وجود آمده است که درنهایت خواننده را میخ‌کوب می‌کند.

داستان کتاب صوتی مغازه خودکشی از آنجایی شروع می‌شود که در سرزمینی دور، انسان‌ها قسمت زیادی از منابع طبیعی را نابود کرده‌اند. هوا آلوده است و گلی نمی‌روید. خوشحال بودن و خندیدن بسیار عجیب است و مردم تقریبا هیچ دلیل موجه‌ای برای زنده ماندن و زندگی کردن ندارد. در این شهر خودکشی کردن بسیار رایج است و مردم برای تمام کردن زندگی تلخشان به مغازه خودکشی می‌آیند تا روشی برای خودکشی خودشان انتخاب کنند. در این مغازه تمام ابزار خودکشی وجود دارد. از انواع سلاح‌های کمری مناسب برای انتحار تا ویروس‌های کشنده. این مغازه با شعار «آیا در زندگی شکست خورده‌اید؟ لااقل در مرگ‌تان موفق باشید.» به آدم‌ها کمک می‌کند تا از این زندگی کسل‌کننده راحت شوند و به این کار افتخار می‌کنند.

سمفونی مردگان

کتاب صوتی سمفونی مردگان نه تنها معروف‌ترین اثر عباس معروفی که یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار ادبیات معاصر فارسی‌زبان در بیرون از ایران است. داستان زندگی اعضای خانواده‌ی اورخانی و رقابت آیدین و اورهان، دو برادر است که شخصیت‌های بسیار متفاوتی دارند.

این رمان حکایت بدبختی انسان‌هایی است که مرگی را به‌طور مداوم تحمل می‌کنند و در جنون ادامه می یابند، در توصیف رمان سمفونی مردگان مطالب زیادی نوشته شده و نوشته خواهد شد.

کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر نوشته‌ی نویسنده معاصر و مشهور برزیلی، پائولو کوئلیو است. داستان کیمیاگر درباره‌ی یافتن گنجی است که در درون انسان‌های جای دارد. این اثر در لیست پرفروش‌های قرن بیستم نیز قرار دارد. به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده و در بیش از ۱۵۰ کشور خواننده دارد.

برخی از منتقدین این اثر پائولو کوئلیو را ملهم از مثنوی معنوی مولوی دانسته‌اند چرا که کیمیاگر، انسان اجتماعی را برای گریز از زخم‌‌ها و دردهای گریزناپذیر جهان مدرن به دنیای درون فرا می‌‌خواند و در استعاره‌‌ای شبیه مثنوی مولانا سفر به درون و رسیدن به روشنایی را پیش‌روی خواننده قرار می‌‌دهد.

نسخه صوتی کتاب کیمیاگر را با ترجمه‌ی آرش حجازی و صدای گرم و زیبای محسن نامجو می‌شنوید.

یک عاشقانه آرام

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در ۴۰ سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است.

شنیدن یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی و آهنگسازی کریستف رضایی لذت دیگری دارد.

اثر مرکب

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته‌ی دارن هاردی می‌تواند به شما در ساختن سرنوشت خودتان کمک کند. اگر می‌خواهید مسیر موفقیت‌تان راحت‌تر و آسان‌تر طی کنید بهتر است کتابی که در حال حاضر در گروه پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز و آمازون قرار دارد را حتما مطالعه کنید.

گوش دادن به کتاب صوتی اثر مرکب می‌تواند ما را از سردرگمی‌ها رها کند و در این صورت ما می‌توانیم بر روی اصول مهم‌تر موفقیت تمرکز کنیم. این کتاب به ما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به پیشرفت‌های بزرگ، حتما لازم نیست اطلاعات جدیدی به‌دست آوریم، بلکه بهتر است برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم تا در رسیدن به هدف‌هایمان به ما کمک کند. دارن هاردی در این کتاب با آموزش 6 اصل مفید و ثمربخش، مسیر ناهموار موفقیت را برایمان آسان‌تر می‌کند.

کتابخانه نیمه شب

کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب نوشته مت هیگ است، این کتاب با ترجمه امین حسینیون و صدای نگین خواجه‌نصیر منتشر شده است. این کتاب به شما می‌گوید اگر زندگی دیگری داشتید چه اتفاقی می‌افتاد.

خط اصلی داستان با کنجکاوی نورا شروع می‌شود. نورا زندگی خوشایندی ندارد. او مسیر شغلی‌اش را اشتباه رفته است، روابطش شکست خورده و رویاهای کودکی‌اش از بین رفته است. او می‌خواهد بداند زندگی‌اش چطور خواهد شد. اما اوضاع تغییر می‌کند.

دروغگویی روی مبل

یکی از کتاب‌هایی که باید در کتابخانه صوتی تمام علاقه‌مندان به دنیای روانشناسی جا بگیرد، کتاب دروغگویی روی مبل است. اروین یالم در دروغگویی روی مبل به رابطه میان پزشک و بیمار می‌پردازد و داستان سه پزشک با تیپ‌های شخصیتی متفاوت را بیان می‌کند.

کتاب با داستان روان‌درمانگری به نام دکتر تراتر آغاز می‌شود. یکی از بیمارانش زنی است که چهل سال از او جوان‌تر است و تراتر با او رابطه‌‌ای بیش از رابطه‌ی پزشک و بیمار برقرار می‌کند. کمیته اخلاقی متوجه مسئله می‌شود و پزشکی به نام ارنست لش را مسئول پیگیری قضیه می‌کند اما بعد از مدتی خود این پزشک با توطئه همسر یکی از بیماران خود روبرو می‌شود، زنی که می‌خواهد با اغوا کردن ارنست او را به دردسر بیندازد، داستان آخر درباره پزشک پول‌پرستی به نام مارشال است که از قضا بیماری ثروتمند به مطبش می‌آید. مارشال تلاش می‌کند با ترفندهای مختلف، بیمار را مشتری دائمی خود نگه دارد.

از قیطریه تا اورنج کانتی

کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی نوشته حمیدرضا صدر است که با صدای رضا کیانیان و فاطمه معتمدآریا منتشر شده است. این کتاب آخرین کتاب حمیدرضا صدر پیش از مرگش است که درباره خودش روایت می‌کند. این کتاب صوتی مانند فیلمی ما را به دیدار تجربه‌ها و گذشته حمیدرضا صدر می‌برد.

داغ‌ترین‌ها

پرفروش‌ترین کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
off
٪۴۰
کتاب پسر اثر آندری نیکولایدس
صوتی
۹۵,۰۰۰۵۷,۰۰۰ت
off
٪۳۰
subscriptionAvailableقورباغه ات را قورت بده! اثر برایان تریسی
صوتی
۱۹,۰۰۰۱۳,۳۰۰ت
off
٪۳۰
subscriptionAvailableتکنیک‌های تسلط بر ذهن اثر آنتونی رابینز
صوتی
۱۹,۰۰۰۱۳,۳۰۰ت
off
٪۳۰
بچه مردم اثر جلال آل احمد
صوتی
۱۵,۶۰۰۱۰,۹۲۰ت
معجزه (شکرگزاری) اثر مسیحا  برزگر
صوتی
۹۶,۰۰۰ت
نشخوار ذهنی اثر اسکات شارپ
صوتی
۴۱,۰۰۰ت
off
٪۳۰
بخش D اثر فریدا مک فادن
صوتی
۸۵,۰۰۰۵۹,۵۰۰ت
فتح خون اثر سیدمرتضی آوینی
صوتی
۲۷,۰۰۰ت
off
٪۳۰
آدم های سمی اثر لیلیان گلاس
صوتی
۹۳,۶۰۰۶۵,۵۲۰ت
کتابخانه نیمه شب اثر مت هیگ
صوتی
۹۴,۰۰۰ت
off
٪۳۰
subscriptionAvailableهنر ظریف بیخیالی اثر مارک منسون
صوتی
۱۹,۰۰۰۱۳,۳۰۰ت
مغازه خودکشی اثر ژان تولی
صوتی
۷۵,۰۰۰ت
off
٪۳۰
خسرو و شیرین اثر نظامی گنجوی
صوتی
۳۶,۰۰۰۲۵,۲۰۰ت
کتاب آه اثر یاسین حجازی
صوتی
۳۲,۰۰۰ت
عادت‌های اتمی اثر هادی بهمنی
صوتی
۷۹,۰۰۰ت
اول عاشق خودت باش اثر مارک رکلاو
صوتی
۵۳,۰۰۰ت

پرفروش‌‌های نیویورک‌تایمز

کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
کتابخانه نیمه شب اثر مت هیگ
صوتی
۹۴,۰۰۰ت
عادت‌های اتمی اثر هادی بهمنی
صوتی
۷۹,۰۰۰ت
چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز
صوتی
۲۸,۰۰۰ت
هرگز سازش نکنید اثر کریس واس
صوتی
۳۵,۰۰۰ت
off
٪۳۰
۱۹۸۴ اثر جورج اورول
صوتی
۷۸,۰۰۰۵۴,۶۰۰ت
نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد
صوتی
۵۰,۰۰۰ت
۵ زبان عشق اثر گری چاپمن
صوتی
۶۹,۰۰۰ت
کار عمیق اثر کال نیوپورت
صوتی
۶۹,۰۰۰ت
قدرت من هستم اثر جوئل اوستین
صوتی
۴۷,۰۰۰ت
نیروی حال اثر مسیحا  برزگر
صوتی
۲۸,۰۰۰ت
بیمار خاموش اثر فرزان اسدیان
صوتی
۳۹,۰۰۰ت
off
٪۳۰
شفای زندگی اثر لوئیز ال. هی
صوتی
۱۲۴,۸۰۰۸۷,۳۶۰ت
off
٪۳۰
کتابخانه نیمه شب اثر مت هیگ
صوتی
۸۵,۸۰۰۶۰,۰۶۰ت
off
٪۳۰
subscriptionAvailableجاناتان مرغ دریایی اثر ریچارد باخ
صوتی
۴۶,۸۰۰۳۲,۷۶۰ت
off
٪۳۰
سیلماریلیون اثر جی. آر. آر. تالکین
صوتی
۱۱۷,۰۰۰۸۱,۹۰۰ت

به پیشنهاد مجتبی شکوری

کتاب‌های صوتی

مشاهده همه
مغازه خودکشی اثر ژان تولی
صوتی
۷۵,۰۰۰ت
off
٪۳۰
درباره‌ی معنی زندگی اثر ویل دورانت
صوتی
۷۸,۰۰۰۵۴,۶۰۰ت
سمفونی مردگان اثر عباس معروفی
صوتی
۱۰۴,۰۰۰ت
نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد
صوتی
۵۰,۰۰۰ت
عقاید یک دلقک اثر هاینریش بل
صوتی
۹۲,۰۰۰ت
هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی
صوتی
۱۳۹,۰۰۰ت
قدرت سکوت اثر سوزان کین
صوتی
۱۵۴,۰۰۰ت
ابله اثر آرمان سلطان‌زاده
صوتی
۲۱۲,۰۰۰ت
دوباره فکر کن اثر آدام گرانت
صوتی
۶۹,۰۰۰ت
off
٪۳۰
دال دوست داشتن اثر حسین وحدانی
صوتی
۷۸,۰۰۰۵۴,۶۰۰ت
subscriptionAvailableجزء از کل اثر استیو تولتز
صوتی
۱۸۲,۰۰۰ت
off
٪۳۰
توهم آگاهی اثر استیو اسلومن
صوتی
۷۸,۰۰۰۵۴,۶۰۰ت
فلسفه تنهایی اثر لارس اسوندسن
صوتی
۷۹,۰۰۰ت
سیر عشق اثر آلن دوباتن
صوتی
۸۷,۰۰۰ت