وقتی نیچه گریست
۴٫۶از ۷۱ نظر

دانلود کتاب وقتی نیچه گریست

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۶از ۷۱ نظر
۴٫۶از ۷۱ نظر
۴٫۶از ۷۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

وقتی نیچه گریست مشهورترین اثر اروین دی‌یالوم، روان‌درمانگر، نویسنده و استاد دانشگاه استنفورد است. ساناز علمی این کتاب را به فارسی بازگردانده است. این کتاب یکی از مشهورترین آثار چاپ شده چند سال اخیر جهان است.

درباره وقتی نیچه گریست

رمان وقتی نیچه گریست اثر اروین دی‌یالوم در یک فضای تخیلی، در سال ۱۸۸۲، در شهر وین اتریش روایت می‌شود و درباره ملاقات ژوزف برورر، استاد زیگموند فروید و فریدریش نیچه، فیلسوف آلمانی است. دی‌یالوم در این کتاب می‌کوشد در روند بیان داستانی خود، بخشی از تاریخ معاصر فلسفه و روان‌درمانی را بازگو کند.

در ابتدای این رمان دختری به نام لوسالومه به دکتر برویر مراجعه می‌کند و در ملاقات با او، از وی درخواست می‌کند تا فردی به نام نیچه را، که روزی فلسفه‌ی آلمان را دگرگون خواهد ساخت، و درصورت غفلت از او آینده‌ی فلسفه‌ی آلمان به خطر می‌افتد، مداوا کند. «لوسالومه» نام دختری ست که سال‌های بسیار با «فردریش نیچه‌» در ارتباط بوده و تأثیر بسیار زیادی بر تمامی جوانب زندگی او برجای نهاده است.

کوشش‌ها و ترفندهای گوناگون برویر برای مطرح ساختن مشکلاتِ روحی نیچه راه به جایی نمی‌برد. سرانجام ترفند زیرکانه و البته خطرناک برویر برای ورود به دنیایِ درونی نیچه سرآغاز دیدارهای پیاپی او و نیچه می‌شود، دیدارهایی که در آن هر یک از آن‌ها می‌کوشند تا دیگری را درمان کنند. به‌این‌ترتیب میان برویر آرام و دلسوز، و نیچه حساس و خوددار، دوئل گفتاری تندی به وجود می‌آید و هر چه این دو به هم نزدیکتر می‌شوند، برویر بیشتر متوجه می‌شود که فقط در صورتی می‌تواند نیچه را معالجه کند که وی اجازه این کار را بدهد.

این داستان با پیچیدگی‌های خاص خود ادامه می‌یابد. واقعیت، خیال، عشق، تقدیر و اراده در هم گره می‌خورند تا داستانی خارق‌العاده خلق شود.

خواندن کتاب وقتی نیچه گریست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب وقتی نیچه گریست را به علاقمندان رمان‌های روانشناختی، پیشنهاد می‌کنیم.

درباره اروین دی‌یالوم

اروین دیوید یالوم در سال ۱۹۳۱، در واشینگتن دی سی، ایالات متحده آمریکا متولد شد. او در مقام روانپزشک وجودگرا (اگزیستانسیالیست) و نویسنده آمریکایی فعالیت می‌کند. اروین در سال ۱۹۵۶ در بوستون در رشته پزشکی و در سال ۱۹۶۰ در نیویورک در رشته روانپزشکی فارغ‌التحصیل شد. او در دانشگاه استنفورد الگوی روانشناسی هستی گرا یا اگزیستانسیال را پایه‌گذاری کرد. یالوم آثار دانشگاهی متعدد و چند رمان موفق تألیف کرده ‌است. اما بیشتر به‌عنوان نویسنده رمان‌های روانشناختی و همه‌فهم در حوزه علم روانشناسی، شهرت جهانی دارد. رمان وقتی نیچه گریست را باید مشهورترین اثر او دانست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۷)
نرگس
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

معرکه بود عالییییی.حس میکردم این کتابو برای من نوشتن

Atefe
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

شهید مطهری نیچه رو قبول نداشت چون نیچه معتقد بوده کمال انسان در زورگویی و قدرت هست و انسان های ضعیف رو باید اذیت کرد چون قدرت ندارند .

کاربر ۷۷۲۶۰۶
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

در نوع خود جالب بود.اگر کتاب را یک روانشناس یا روانپزشک یا یک فلسفه دان می خواند لذت آن چن صد برابر است زیرا نگاه تخصصی به کتاب میکنه.در نوع خود برای من به عنوان یک خواننده معمولی جذاب بود.

Marezaa
۱۳۹۹/۰۶/۲۸

معرکه بود. برای خوندنش جالب‌تر میشه اگه بتونید خودتون رو جای یکی از کاراکترهای اصلی بگذارید و به‌جاش فکر کنید. بعضی جاهای کتاب، مسحور قدرت نویسندگی یالوم می‌شدم.

S.s
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

من کتاب می خونم که زمان رو سپری کنم ولی باید اعتراف کنم که نویسنده این کتاب واقعا ی روانشناس باهوش هست که خواننده رو به دنیای کتاب میبره و از خواننده می خواد که کاملا از شخصیت ها یاد

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲۰)
سکوت شب هرچه عمیقتر، فرو افتادن شبنم، سنگینتر!
محمد حسین
«تا زمانی که زنده هستی، زندگی کن! اگر زندگی را در حد کمال درک کنی، وحشت مرگ از بین می‌رود. اگر انسان در زمان مناسب زندگی نکند، در زمان مناسب هم نمی‌میرد.»
محمد حسین
«مردن سخت است. به شدت اعتقاد داشته‌ام و دارم که آخرین پاداش یک مرده، این است که دیگر نخواهد مرد.»
محمد حسین
شاید بتوانید افرادی را که دوست دارید، در نظر بیاورید، ولی با تفکر بیشتر می‌بینید که آنها را دوست ندارید، بلکه احساس مطبوعی را دوست دارید که از دوست داشتن آنها حاصل می‌شود. شما اشتیاق را دوست دارید، نه کسی که اشتیاق را ایجاد می‌کند
Mahrokh
بچه‌دار شدن بدون برنامه، خطا و بچه‌دار شدن برای برطرف کردن تنهایی، اشتباه است. هدف بخشیدن به زندگی با تولید انسانی همانند خویشتن، درست نیست و اگر هدف از تولید مثل، به جاودانگی رسیدن و تنها دلیل آن نطفه‌ای باشد که بخشی از آگاهی ما در آن قرار دارد، فرضیه صحیحی نیست.
محمد حسین
نیچه با لحنی خشن پاسخ داد: «پیمان زناشویی امری مقدس است، ولی شکستن این پیمان، بهتر از شکسته شدن توسط آن است!»
محمد حسین
کسی باش که باید بشوی! انسان چگونه می‌تواند بدون در نظر گرفتن حقیقت، بفهمد کیست و چیست؟»
کاربر ۱۶۶۴۵۱۰
آیا در همه مدت عمر، زیسته‌ای یا فقط زنده بوده‌ای؟ آیا آن را انتخاب کرده‌ای؟ آیا زندگی، تو را انتخاب کرده؟ آیا زندگی را دوست داری؟ آیا از زندگی کردن پشیمان شده‌ای؟ مفهوم درک کردن زندگی در حد کمال، همین است.
محمد حسین
آخرین پاداش یک مرده، این است که دیگر نخواهد مرد.
Tamim Sediqyar
زندگی یعنی خطر کردن. باید قوی باشی. تو گاو نیستی. من هم نشخوار کردن را تبلیغ نمی‌کنم»
کاربر ۱۵۳۴۸۰۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۲۴-۹۸۵-۵
تعداد صفحات۴۸۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۲۴-۹۸۵-۵