با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان دو شهر

دانلود و خرید کتاب داستان دو شهر

۴٫۴ از ۶۴ نظر
۴٫۴ از ۶۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان دو شهر  نوشته  چارلز دیکنز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستان دو شهر

چارلز جان هوفام دیکنز(۱۸۷۰–۱۸۱۲)، برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا است.

به عقیده جیمز جویس، از شکسپیر به این سو دیکنز تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی بوده ‌است.

«داستان دو شهر» رمانی است که داستانش در لندن و پاریس، قبل و در طول انقلاب فرانسه رخ می‌دهد.

این رمان با فروش ۲۰۰ میلیون نسخه در جهان، به همراه «شازده کوچولو» پرفروش‌ترین کتاب‌های تک‌جلدی جهان در تمام دوران‌ها است.

همچنین این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تک‌جلدی انگلیسی‌زبان دنیا و یکی از مشهورترین عناوین در ادبیات داستانی است.

این رمان، داستان جوانی کشاورززاده را تحت تعالیم اشرافی‌گرایی‌های فرانسوی در سالهای منتهی به انقلاب و خشونت‌های انقلابیون را نسبت به اشراف سابق، در سالهای اول انقلاب فرانسه به تصویر می‌کشد.

در این جریانات ماجرای چند نفر دنبال می‌شود، از همه مهمتر چارلز دارنه، اشرافی فرانسوی سابق که علی‌رغم ذات خوبش، قربانی هیجانات ضد تبعیض انقلاب می‌شود و سیدنی کارتن، وکیلی بریتانیایی که فراری است و تلاش می‌کند زندگی ناخوشایندش را با عشق به همسر دارنه، لوسی مانه نجات دهد.

در خلاصه‌ای از کتاب می‌خوانیم:

« لوسی دختر جوانی است که در زمان کودکی، پدرش در دسته زندانیان سیاسی به زندان می‌افتد و دوست صمیمی پدرش آقای لاری که در بانک مرکزی فرانسه کار می‌کند سرپرستی او را به عهده می گیرد و او را تا بعد از انقلاب کبیر فرانسه که پدر لوسی از زندان آزاد می‌شود پیش خود نگه می دارد.

پس از آن لوسی به جست وجوی پدرش می پردازد و او را در اتاق نمناک زیر شیروانی پانسیون کوچکی پیدا می‌کند و پس از آن با پدرش به انگلستان سفر می‌کنند که در آنجا به زندانی سیاسی دیگری به نام چارلز دارنی برخورد می‌کنند.

چارلز در دادگاه سیاسی انگلستان به جرم خیانت به کشور دستگیر شده است. در این جریان، سیدنی کارتن و چارلز هر دو به لوسی که حالا دختر زیبایی شده علاقه مند می شوند. اما چارلز سریع‌تر از سیدنی دست به کار می‌شود و ...».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۹)
میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

داستان دوشهر، داستان دوشهره😊. لندن و پاریس که دیکنز هر دو رو به زیبایی به تصویر میکشه. داستان در حوالی سالهای ۱۷۸۰_۱۷۹۴سالهای طغیان و خروش مردم فرانسه اتفاق میفته و قسمتی از انقلاب کبیر فرانسه رو به تصویر می‌کشه. داستان دوشهر، داستان

- بیشتر
Mr.Carten
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

کتاب واقعا جذابی بود شاید اون اوایلش براتون خسته کننده باشه اما اگه با دقت و علاقه مطالعه کنید واقعا لذت می‌برید ترجمه عالی و روان بود و اینکه اگه تا حالا کتابو نخوندید به هیچ وجه مقدمه رو نخونید چون پایان داستان

- بیشتر
آواز
۱۳۹۹/۰۴/۰۳

سلام دوستان. اثر بی نظیر داستان دوشهر از نویسنده بی نظیر چارلز دیکنز، تقریبا پرفروش ترین کتاب دنیاست. این اثر در هر محدوده سنی قابل درک و فهم نیست و پیشنهاد میکنم اگر قلم سنگین تاحالا مورد قبولتون واقع نشده یا متن

- بیشتر
Mary
۱۳۹۷/۰۴/۱۸

داستان دو شهر، داستان عشقی‌ست که در میان ویرانه‌ها جوانه می‌زند و قدرتِ عشق که مرگ و زندگی را به سخره می‌گیرد. و زاویه‌ی دیگری از انقلاب ؛زاویه‌ای که قضاوت‌های ناعادلانه و عجولانه‌ را در دادگاه‌های انقلاب به نقد می‌کشد. داستانی

- بیشتر
negara
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

یکی از بهترین کتاب های ادبیات انگلیس هست. رگه هایی از اگزیستانسیالیسم در کتاب دیده میشه. بهترین ترجمه که متن رو اصلا تغییر نداده و کامل آورده ترجمه همین ابراهیم یونسی هست. کتاب دوره 1775 رو به شدت عالی به

- بیشتر
NastaranFadavi84
۱۳۹۹/۰۵/۲۵

یک بار قصد خوندن این شاهکار بینظیر اثر چارلز دیکنز رو داشتم اما ابتدای داستان برام بسیار مفهوم نبود ( شاید به علت ترجمه) لطفا بهترین ترجمه رو بهم معرفی کنید 🙏😊

امیررضا امیررضا
۱۳۹۷/۰۵/۱۵

سلام دوستان من از این کتاب خیلی خوشم اومد به شما هم پیشنهاد میکنم بخونید از کتاب های دیگر چارلز دیکنز هم بخونید مثل الیور توییست این کتابی هم معرفی کردم عالی بودش یکی از بهترین کتابهایی که خونده بودم

- بیشتر
AaM
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

برای شخص من از زیباترین روایت‌هایی بود که خوندم. این داستان علاوه بر تعریف جدید و نگاهی متفاوت به انقلاب فرانسه، یا حتی میشه گفت انقلاب در معنای عمومی، شخصیت‌های اصیلی رو خلق میکنه در بطن روایتی زیبا. اوج داستان

- بیشتر
محمد
۱۳۹۹/۰۱/۰۳

اولین کتابی بود که از چارلز دیکنز خوندم.واقعا حسی عالی به خواننده میده...اوایلش یکمی باید حوصله دار بخونیم.پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش.من نسخه چاپی رو خوندم به ترجمه خانم ابراهیمی که واقعا خوب بود.

.
۱۳۹۹/۰۶/۰۹

نویسنده در مورد انقلاب کبیر فرانسه و ظلم و ستم هایی که در حق رعیت شده تصویر سازی جالبی ارائه میده و در حاشیه به داستان یک عشق مشترک پاک بین دو نفر با ظاهر یکسان و شخصیت هایی متفاوت

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
«اين چيزهايی که می‌گويی برای من واقعآ تسلای خاطر است!
Mr.Carten
چشمان آرام دخترک، که سرشار از تحمل و طاقتند از اشک لبريز می‌شوند و لبانش اندکی از هم جدا می‌گردند و می‌لرزند : «فکر می‌کنی که اين مدت، مادام که من و شما در ديار بهتری که يقين داريم با ما بهتر از اين رفتار می‌کنند هستيم، زياد به نظر بيايد؟» «دخترم، چنين چيزی ممکن نيست، چون در آنجا نه زمانی خواهد بود و نه رنجی.» «اين چيزهايی که می‌گويی برای من واقعآ تسلای خاطر است!
Mr.Carten
«آيا دوران کودکی در نظرتان بعيد جلوه می‌کند؟ آن ايامی که بر زانوی مادرتان می‌نشستيد خيلی دور به نظرتان می‌رسد؟» آقای لوری که بر اثر لحن به رقت گراييده کارتن سخت متأثر گشته بود جواب داد: «در بيست سال قبل، چرا؛ اما در اين مرحله از عمر، نه. چون هرقدر که به مقصد راهپيمايی نزديک‌تر می‌شويم به مبدأ حرکت عمر نزديک‌تر می‌شويم، چون روی دايره‌ای حرکت می‌کنيم. و ظاهرآ اين هم يکی از همان چيزهايی است که ناراحتی را برطرف می‌کند و راه را هموارتر می‌سازد.
Mr.Carten
چشمان آرام دخترک، که سرشار از تحمل و طاقتند از اشک لبريز می‌شوند و لبانش اندکی از هم جدا می‌گردند و می‌لرزند : «فکر می‌کنی که اين مدت، مادام که من و شما در ديار بهتری که يقين داريم با ما بهتر از اين رفتار می‌کنند هستيم، زياد به نظر بيايد؟» «دخترم، چنين چيزی ممکن نيست، چون در آنجا نه زمانی خواهد بود و نه رنجی.» «اين چيزهايی که می‌گويی برای من واقعآ تسلای خاطر است!
Mr.Carten
بهترين روزگار و بدترين ايام بود. دوران عقل و زمان جهل بود. روزگار اعتقاد و عصر بی‌باوری بود. موسم نور و ايام ظلمت بود. بهار اميد بود و زمستان نااميدی. همه چيز در پيش روی گسترده بود و چيزی در پيش روی نبود، همه به سوی بهشت می‌شتافتيم و همه در جهت عکس ره می‌سپرديم ــ الغرض، آن دوره چنان به عصر حاضر شبيه بود که بعضی مقامات جنجالی آن، اصرار داشتند در اينکه مردم بايد اين وضع را، خوب يا بد، در سلسله مراتب قياسات، فقط با درجه عالی بپذيرند. پادشاهی درشت آرواره و ملکه‌ای زشت‌روی بر اريکه سلطنت انگلستان تکيه داشتند: پادشاهی درشت آرواره و ملکه‌ای زيباروی بر اورنگ شاهی فرانسه نشسته بودند و در هر دو کشور، در نظر امنای قوم از روز روشن‌تر بود که اين وضع جاودانه است.
:-)
بهترين روزگار و بدترين ايام بود. دوران عقل و زمان جهل بود. روزگار اعتقاد و عصر بی‌باوری بود. موسم نور و ايام ظلمت بود. بهار اميد بود و زمستان نااميدی. همه چيز در پيش روی گسترده بود و چيزی در پيش روی نبود
سیّد جواد
اين هم حقيقتی است تلخ که حتی اشخاص بزرگ نيز اقوام تنگدست دارند.
سیّد جواد
خوب است کسانی که غمزده و بيمار عشقند، يا از غم فقدان عشق در عذابند، يا از پوچی کوی‌ها و برزن‌ها دلزده‌اند و خاصه از خرد خويش احساس ملامت می‌کنند، به فضای تار و روشن جنگل پناه برند و از آن تسکين و تسلی بجويند.
سیّد جواد
تحت هدايت و ارشاد روحانيان به چنان مدارجی از کمال رسيده بود که دست جوانی را می‌بريد و زبانش را با گازانبر از دهن بيرون می‌کشيد و وی را زنده زنده طعمه آتش می‌ساخت، به گناه اينکه در درون قطار زانو نزده و نسبت به تنی چند از کشيشان چرکين جامه که از پنجاه قدمی وی می‌گذشته‌اند مراتب احترام به جای نياورده بود.
Morteza Rahmani
ارابه‌های مرگ، با سيمای شوم و زننده خويش، تلغ تلغ‌کنان از خيابان‌های پاريس می‌گذرند. شش گردونه، مصرف شراب روزانه مادام گيوتين را حمل می‌کنند. همه هيولاهای آزمند و سيری‌ناپذير، از زمانی که بشر قدرت تخيل پيدا کرده و توانسته است تصور کند در يک واقعيت، در گيوتين، هستی واحد يافته‌اند.
~fatemeh♡

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۳۶-۲۲-۱
تعداد صفحات۴۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۳۶-۲۲-۱