درباره ما | طاقچه

دربارهٔ ما

طاقچه پلتفرمی است برای دسترسی قانونی به نسخهٔ دیجیتال و صوتی کتاب‌ها. طاقچه مانند پل ناشران و کتاب‌خوانان را به هم وصل‌ می‌کند.

پس از آنکه ناشر برای کتاب یا مجله‌ٔ خود مجوز انتشار و شابک بگیرد، می‌تواند نسخهٔ الکترونیکی یا صوتی آن را از طریق طاقچه به مخاطبان خود برساند.

پلتفرم طاقچه محصولی است از شرکت خدمات هوشمند ایدهٔ طلایی هاتف معاصر و شرکت نرم‌افزارهای هوشمند همراه هامون زرین.

در طاقچه چه می‌کنیم؟

در طاقچه با ناشران ارتباط می‌گیریم و ابزارهایی در اختیارشان می‌گذاریم که بتوانند محتوای خود را در اختیار مخاطبان بیشتری بگذارند، گزارش‌های متنوعی از عرضهٔ محتوای خود به‌دست بیاورند و… بنابراین به ناشر کمک می‌کنیم که کمتر دربارهٔ فروش و بازاریابی کتاب خود دغدغه داشته باشد و بیشتر بر تولید محتوای باکیفیت متمرکز شود.

محتوایی که ناشران عرضه می‌کنند، نیازمند بهینه‌سازی‌های دیجیتالی است تا با کیفیت بهتری در اختیار مخاطب قرار بگیرد. این کار تماماً برعهدهٔ طاقچه است.

پس از آنکه کتاب‌ها و نشریات به‌خوبی بر طاقچه قرار گرفتند، تلاش می‌کنیم آنها را به‌دست کاربران برسانیم. با همین هدف، همیشه پویش‌های مختلف و تخفیف‌های متنوعی در طاقچه عرضه می‌شود. در کنار آنها، تلاش می‌کنیم محتوایی که به دست مخاطب می‌رسد، خوب و آسان خوانده شود. بنابراین بر کنش مطالعه و بهبود تجربۀ خواندن و شنیدن، تمرکز کرده‌ایم.

حتماً وقتی به یک کتابفروشی در شهر خود سر می‌زنید، دوست دارید یا ویترین جذاب و به‌روزی ببینید یا از آن بهتر، با کتابفروش کتاب‌خوانی هم‌صحبت شوید که بر اساس علایق و سلایق شما کتابی به شما معرفی کند. حالا که به طاقچه سر می‌زنید، طاقچه باید جای خالی این ویترین و آن کتابفروش ماهر را پر کند.

یکی از وظایف طاقچه آن است که با استفادۀ از سازوکارهای ماشینی و هوش مصنوعی، کتاب‌های موردعلاقۀ شما را بشناسد و بر اساس آنها، پیشنهادی دلخواه شما بدهد. در طاقچه سامانه‌ای به نام«گلدون»مسئولیت تنظیم چنین پیشنهادهایی را برعهده دارد.

البته پس از کار با طاقچه، هیچ‌وقت تنها نمی‌مانید. اگر سؤالی یا مشکلی پیش بیاید، می‌توانید به‌راحتی با پشتیبانی طاقچه ارتباط بگیرید.

طاقچه می‌خواهد چه بکند؟

آسان‌کردن دسترسی

دسترس‌پذیری دانش و اطلاعات در دنیای امروز، یکی از آرزوهای بزرگ بشر است. طاقچه سعی می‌کند بدون نقض قوانین مالکیت مادی و معنوی، در راستای برآوردن این آرزو حرکت کند. اکنون چند ده هزار کتاب در طاقچه در دسترس است و روزی، طاقچه بزرگ‌ترین کتابخانۀ در دسترس برای فارسی‌زبانان جهان خواهد شد.

کمک به افزایش مطالعه و گسترش آگاهی

در طاقچه عمیقاً معتقدیم انسان آگاه‌تر، منشأ تحولات سودمندتری برای خود، خانواده، جامعه و جهان است. یکی از اصیل‌ترین و مهم‌ترین راه‌های کسب آگاهی، مطالعه است. به‌همین دلیل، طاقچه بخش عمده‌ای از تمرکز خود را بر سهولت کتاب‌خواندن در طاقچه و افزایش سرانۀ مطالعۀ کشور گذاشته است. خوشبختانه در سال ۱۳۹۹، طاقچه توانست ۴.۵ دقیقه سرانۀ مطالعۀ کشور را افزایش دهد.

ارزش‌های طاقچه

احترام

شفافیت

کتاب‌خوان بودن

مسئولیت‌پذیری اجتماعی

در طاقچه می‌خواهیم دسترسی به کتاب‌ها را آسان کنیم و آگاهی را گسترش دهیم. رسیدن به این اهداف ایجاب می‌کند که مسئولیت اجتماعی خود را به‌طور جدی و با برنامه‌ریزی دنبال کنیم. بنابراین در سال‌های گذشته در برخی زمینه‌ها اقداماتی کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم برنامه‌های آیندۀ خود را هم با جدیت پیش ببریم:

  1. دسترس‌پذیرتر کردن کتاب الکترونیکی و صوتی در مناطق کم‌برخوردار یا آسیب‌دیده؛
  2. دسترس‌پذیرتر کردن محتوای دیجیتال (بدون نیاز به حضور در مراکز فرهنگی) در بحران شیوع کرونا؛
  3. پشتیبانی از سازمان‌های دولتی و گروه‌های مردمی در برگزاری رویدادهای فرهنگی؛
  4. برگزاری مسابقه‌های استعدادیابی در زمینه‌های متنوع نوشتار خلاق
  5. و ...

شما هم اگر پیشنهادی دارید که به پربارترشدن اقدامات این‌چنینی طاقچه کمک می‌کند، پیشنهاد خود را به ما ایمیل بزنید: marketing@taaghche.ir

رسانه‌های اینترنتی طاقچه