با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عادت های اتمی اثر هادی بهمنی

دانلود و خرید کتاب عادت های اتمی

یک راه ساده و اثبات‌شده برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادات بد

۴٫۳ از ۱۱۲۳ نظر
۴٫۳ از ۱۱۲۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عادت های اتمی  نوشته  هادی بهمنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب عادت های اتمی

جیمز کلیر در کتاب عادت های اتمی یک راه ساده و اثبات شده برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادات بد معرفی کرده است. اساس این راهکار چنین است: تغییرات کوچک، نتایج قابل توجه دارند.

کتاب عادت های اتمی را می‌توانید با ترجمه‌ای روان و خواندنی از هادی بهمنی، مطالعه کنید.

درباره‌ی کتاب عادت های اتمی

جیمز کلیر در کتاب عادت های اتمی به تاثیر تغی یرات کوچک در زندگی پرداخته است. چرایی این تاثیرات را توضیح داده، گام‌های ساده‌ای برای ساختن عادات بهتر معرفی کرده و در نهایت راز ماندگاری نتایج مثبت حاصل از تغییرات کوچک در زندگی را برای خوانندگانش بیان کرده است. کتاب عادت های اتمی، با سبکی جالب و روان، به ما یاد می دهد که چگونه با شناخت عادت‌های کوچک و مدیریت این عادت‌ها، هر روز یک درصد بهتر شویم. هر روز یک درصد بهتر شدن، معادل سالی ۳۷برابر بهتر شدن است. به قول جیمز کلیر، همین رفتارها و عادت‌های کوچک است که تعیین می‌کند ۵ سال بعد کجا هستیم و چقدر موفق شده‌ایم یا شکست خورده‌ایم!

درس‌هایی که از کتاب عادت های اتمی یاد می‌گیریم: سیستمی طراحی کنیم که هر روز ۱ درصد بهتر شویم. عادت های بد را بشکنیم و به عادت های خوب بچسبیم! از اشتباهاتی اجتناب کنیم که اغلب افراد، موقع تغییر عادات شان مرتکب می شوند. بر نبودِ انگیزه و اراده غلبه کنیم. هویت قوی تری را توسعه دهیم و به خودمان اعتقاد داشته باشیم. برای عادت های جدید وقت بگذاریم (حتی وقتی زندگی با ما سر ناسازگاری دارد). محیط مان را طوری طراحی کنیم که در آن موفقیت آسان تر باشد. تغییرات کوچک و ساده ای ایجاد کنیم که نتایج بزرگی به همراه دارند. و مهم تر از همه، چگونه این ایده ها را در زندگی واقعی مان به اجرا در آوریم. این کتاب برای تاکید بر اهمیت موضوع استمرار و امیدواری نمودار زیر را ارائه می‌کند:

عادت های اتمی

در بخش‌های مختلف کتاب عادت‌های اتمی درباره چه چیزی صحبت شده است؟

بخش ابتدایی این کتاب درباره این است که چرا تغییرات کوچک، موجب تفاوت‌های بزرگ می‌شوند. برای همین درباره قدرت غافلگیرکننده‌ی عادت‌های اتمی صحبت و ۴ گام اصلی در زمینه ساختن عادت‌های بهتر را معرفی می‌کند. این ۴ گام عبارتند از:

۱- آن را شفاف و آشکار کنید.

۲- آن را جذاب کنید.

۳- آن را ساده کنید.

۴- آن را رضایت بخش کنید.

در نهایت هم درباره این صحبت می‌کند که چگونه می‌توانیم از کم و بیش خوب به واقعا عالی تبدیل شویم و رازی که باعث ماندگاری نتایج می‌شود را فاش می‌کند:)

کتاب عادت های اتمی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه‌ی کتاب عادت های اتمی برای همه مفید است. با این‌حال اگر به دنبال روشی خوب برای ترک عادت‌های بد می‌گردید، کتاب عادت های اتمی را بخوانید. همچنین اگر برای موفقیت در زندگی همیشه برنامه‌ریزی می‌کنید و دوست دارید به اهدافتان در زندگی دست پیدا کنید، خواندن کتاب عادت های اتمی را فراموش نکنید.

جملاتی از کتاب عادت های اتمی

عادت‌ها غالبا هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کنند، تا اینکه از یک حد مرزی عبور کنیم و سطح جدیدی از عملکرد گشوده شود. در مراحل اولیه و میانی هر اقدامی، غالبا دره‌های ناامیدی وجود دارند. انتظار دارید که پیشرفتتان به‌صورت خطی باشد و وقتی می‌بینید تلاش‌هایتان ثمرهٔ خود را در چند روز، هفته یا ماه اول نشان نمی‌دهند، ناامید می‌شوید. حس می‌کنید که قرار نیست به جای خاصی برسید. این نشانه‌ای از هرگونه پروسهٔ ترکیب شدن است: قدرتمندترین نتایج با تاخیر ظاهر می‌شوند.

این یکی از دلایل اصلی برای دشواری‌های ایجاد عادت‌های ماندگار است. افراد تغییرات کوچکی ایجاد می‌کنند، نمی‌توانند نتیجهٔ محسوس را ببینند و تصمیم به توقف آن می‌گیرند. با خود فکر می‌کنند که «من این ماه هر روز دویدم، پس چرا هیچ تغییری در بدنم نمی‌ببینم؟» وقتی چنین تفکر غالب شود، خیلی راحت عادت‌های خوبتان را کنار می‌گذارید. اما به‌منظور ایجاد تفاوت‌های معنادار، عادات باید به‌اندازهٔ کافی پابرجا بمانند تا قله فتح شود – که آن را «قلهٔ پتانسیل پنهان» می‌نامم.

اگر برای ایجاد یک عادت خوب یا شکستن یک عادت بد، به سختی تقلا می‌کنید، بدین معنا نیست که توانایی بهبود را از دست داده‌اید. غالبا به این خاطر است که هنوز «قلهٔ پتانسیل پنهان» را فتح نکرده‌اید. وقتی بالاخره «قلهٔ پتانسیل پنهان» را فتح کردید، افراد آن را یک موفقیت یک‌شبه خواهند نامید!

hamex
۱۳۹۸/۰۱/۲۰

در مورد تفاوت این کتاب یعنی »عادتهای اتمی« با کتاب »قدرت عادت« نکته زیر بعد از مطالعه این دو کتاب به نظر من رسید که شاید مفید باشد. کتاب قدرت عادت بیشتر در مورد مفاهیم شکل‌گیری عادات بحث میکند ولی این

- بیشتر
ent
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

کتاب توضیح داده که تغییر عادت های کوچک روزانه چگونه میتواند نتایج شگرفی در طول زمان داشته باشد.ترجمه روان و ملموس و عالیه و کتاب خیلی قشنگ و کاربردییه.من خسته میشم میام میخونمش و حالم خوب میشه.و به نظرم جا

- بیشتر
M❤️hadese
۱۳۹۹/۰۹/۲۴

اگه هزارتا ستاره داشتم هزارتا میدادم بهش👏🏻👏🏻👏🏻🤩 من خیلی دنبال یه راه حل جامع وکاربردی برای تغییر وتثبیت عادات میگشتم تااین کتابو خوندم،اگه شماهم مثل من دنبال راه حل اید این کتاب واقعا عالیه، کتاب عادت های اتمی با بیان ساده

- بیشتر
HOC
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

معمولا این دست کتاب ها کلیشه هستند. این کتاب اصلا کلیشه نیست و مواردی یادآوری میکنه که واقعا کاربردیه ممنون از نویسنده، مترجم و طاقچه

A L I
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

شباهت هایی با " قدرت عادت " چارلز داهیگ داشت اما هر چقدر که اون کتاب سعی در آزمایش و آزمون های منطبق با نتایج علمی داشت، این کتاب درونی تر و خودمونی تر بود. . کل کتاب شامل تشریح، راهنما، مثال

- بیشتر
Mohammad Mahdi Khorshidi
۱۳۹۹/۰۲/۱۰

در این کتاب، یک الگوی چندمرحله ای برمبنای رفتارشناسی برای ایجاد عادات جدید و روش معکوس و متضاد همین الگو برای ترک عادت معرفی شده و در قسمت های مختلف کتاب به طرق مختلفی همچون مثال زدن افراد و تیم

- بیشتر
◦•●◉✿ آرزو ✿◉●•◦
۱۳۹۹/۰۸/۱۵

خیلی زود تمومش کردم و برای بار دوم می‌خوام از طاقچه بخونمش و حرفه‌ای خوبشو نکته برداری کنم

mellow
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

تو این شرایط باید کتاب های جورج اورول رو رایگان میکردید دقیقا شرایط مارو میگه. محدود محدود محدود

Faith💫
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

میشه کتاب رایگان آخرین روز دلخواه باشه ؟ یه کتاب رایگان به دلخواه خیلی عالی میشه😍😍

حسین محمدی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲

به نظرم این ترجمه ازترجمه خرده عادتهابهتراست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱۵۵)
وقتی پرخوری می‌کنید یا فندک می‌زنید یا به جستجو در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازید، خواستهٔ واقعی شما چیپس، سیگار یا یک مشت لایک نیست. آنچه واقعا می‌خواهید ایجاد یک حس متفاوت است.
Baran65
چگونه یک عادت خوب بسازیم اولین قانون (سرنخ): آن را شفاف و آشکار کنید. دومین قانون (تمایل): آن را جذاب کنید. سومین قانون (پاسخ): آن را ساده کنید. چهارمین قانون (پاداش): آن را رضایت‌بخش کنید. می‌توانیم این قوانین را معکوس کنیم تا نحوهٔ شکستن یک عادت بد را یاد بگیریم. چگونه یک عادت بد را از بین ببریم اولین قانون (سرنخ): آن را مخفی (پنهان) کنید. دومین قانون (تمایل): آن را لوس و غیرجذاب کنید. سومین قانون (پاسخ): آن را دشوار کنید. چهارمین قانون (پاداش): آن را عامل نارضایتی کنید.
Reza
از نظر ریاضی، قضیه این‌گونه است: اگر به مدت یک سال هر روز ۱ درصد بهتر شوید، در انتهای کار ۳۷ برابر بهتر خواهید شد. بالعکس اگر هر روز از سال ۱ درصد بدتر شوید، در نهایت به صفر نزدیک خواهید شد. آنچه به‌عنوان یک پیروزی کوچک یا گام جزئی رو به عقب پنداشته می‌شود، در نهایت به‌صورت یک پیروزی یا شکست بسیار بزرگ‌تر انباشته خواهد شد.
samira
برای اینکه به بهترین نسخه از خودتان تبدیل شوید، باید دائما اعتقاداتتان را ویرایش کنید و هویت خود را به‌روزرسانی نمایید و توسعه دهید.
Orafa
طراح دنیای خود باشید، نه اینکه صرفا کاربر آن باشید.
neda
تنها با نگاه به دو، پنج یا شاید ده سال آینده است که ارزش عادت‌های خوب و عواقب عادت‌های بد برایمان آشکار می‌شود.
Dexter
دوپامین نه‌تنها در زمانی که لذت را تجربه می‌کنید، بلکه در زمان پیش‌بینی آن نیز منتشر می‌شود. معتادان به قمار بیشترین میزان دوپامین را پیش از اینکه روی فلان چیز شرط ببندند تجربه می‌کنند، نه زمانی که می‌برند. معتادان به کوکائین بیشترین موج دوپامین را در زمان دیدن پودر ترشح می‌کنند، نه زمانی که آن را بالا می‌کشند.
abcd
موفقیت محصول عادات روزانهٔ شما است
Z Pourmandi
مغز شما با میل به سیگار کشیدن یا چک کردن اینستاگرام یا انجام بازی‌های کامپیوتری تکامل نیافته است. در اعماق درون، شما خواهان کاهش میزان ابهام و اضطراب، کسب تایید و مقبولیت اجتماعی یا دستیابی به شأن و منزلت هستید. - یافتن عشق و تولید مثل = استفاده از تیندر - ارتباط و پیوند با دیگران = جستجو در فیس‌بوک - کسب مقبولیت و تایید اجتماعی = پست گذاشتن در اینستاگرام - کاهش ابهام = جستجو در گوگل - دستیابی به منزلت و پرستیژ = انجام بازی‌های کامپیوتری
pedram
، «امتیاز خودش می‌آید».
ــسیّدحجّتـــ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۸-۸۲-۴
تعداد صفحات۲۷۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۸-۸۲-۴