با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماه عسل آفتابی: مجموعه داستان

دانلود کتاب ماه عسل آفتابی: مجموعه داستان

۲٫۹ از ۱۱ نظر
۲٫۹ از ۱۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ماه عسل آفتابی: مجموعه داستان

«ماه عسل آفتابی» دربردارنده داستان‌هایی از راجبان خانا وراجه رائو از هندوستان، آکوتاگاوا از ژاپن، فرانتس کافکا از چک، آلبرتو موراویا از ایتالیا، توماس مان از آلمان، ایزاک بابل از روسیه، آلن پیتون از افریقای جنوبی و جان اشتاین بک از امریکاست با ترجمه‌ای از سیمین دانشور(۱۳۰۰-۱۳۹۲)، نویسنده و مترجم ایرانی است.

دانشور در این کتاب علاوه بر توجه به وجه تکنیک در داستان‌نویسی سعی کرده ‌است هرکدام ازآثار، دارای سویه‌های انسانی هم باشد. به این معنا که ذات هنرمندانه هر کدام از نویسنده‌ها در نوع نگرش به جهان پیرامون خود در قالب چگونگی ساخت‌وساز شخصیت‌ها قابل درک و دریافت است.

کار دانشور از این نظر ارزشمند است که موفق شد نویسنده‌ ناشناخته ژاپنی در ایران، مانند آکوتاگاوا را برای اولین بار معرفی کند.

این نویسنده که آثارش پس از انتشار ماه عسل آفتابی مورد توجه منتقدان و مترجمان حوزه ادبیات داستانی قرار گرفت، در کشور خود دارای اسم و رسمی معتبر است به گونه‌ای که اغلب ادبیاتی‌های ژاپن از او به عنوان پدر داستان‌نویسی کشور خود یاد می‌کنند.

زندگی بودا، در جنگل، خبر ساختن دیوار، در برابر قانون، در راه گورستان و ... نیز از جمله داستان‌های منتشرشده در این کتاب است.

«زندگی بودا» از راجبان خانا؛ داستانی در مورد زندگی بودا از یک نویسنده هندی است.

«در جنگل» از آکوتاکاوا یکی دیگر از داستان‌های مجموعه «ماه عسل آفتابی» است که داستان زن و شوهری ژاپنی را بازگو می‌کند که راهزنی به آنها حمله می‌کند تا از زن کام بگیرد.

«در برابر قانون» از کافکا؛ روایت معروف کافکا از مردی است که پشت در اداره قانون ایستاده و دربان مانع ورود او می‌شود.

داستان «ماه عسل آفتابی» از آلبرتو موراویا نیز داستانی ایتالیایی است از زوجی که به ماه عسل رفته‌اند. مرد اهل سیاست نیست و زن کمونیست است و به همین دلیل تفاوت، نداشتن دانش در حیطه مورد علاقه زن، مرد حس می‌کند که هیچ‌گاه نمی‌تواند تمام وجود او را از آن خود کند.

«در راه گورستان» از توماس مان داستانی آلمانی است در مورد مردی که همه چیزش را در زندگی از دست داده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Zahra
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

داستانها جذاب نبودن، در کل خوشم نیومد

عاشق کتاب
۱۳۹۷/۰۵/۱۴

به نظرم هر کتاب یک تجربه تازه است کتاب ماه عسل آفتابی اما واقعا تجربه عجیبی بود. بعضی داستانهایش برایم بسیار جذاب و قابل فهم و دوستداشتنی بود بعضی را اصلا نفهمیدم و نپسندیدم.

jaVad
۱۳۹۶/۱۰/۱۲

داستان آکای یا، ماه عسل آفتابی و نیم پولی بسیار زیبا بودند و مفهوم های بسیار جالبی را مد نظر قرار داده بودند. باقی داستان ها از نظر من چنگی به دل نمیزد و متوجه منظور آنها نشدم. ترجمه سیمین

- بیشتر
SHAHIN
۱۳۹۵/۰۶/۱۶

همه ی این کتاب رو خوندم زیاد جذاب نیست اما برای تمرین نویسندگی واگردانی و شناخت و مقایسه ی نویسندگان معروف خیلی خوبه...

Mim Alef
۱۳۹۵/۰۴/۱۱

نه چندان جالب همشو خوندم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴-۳۵۱-۱۳۳-۲
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴-۳۵۱-۱۳۳-۲