با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جسارت امید

دانلود و خرید کتاب جسارت امید

۲٫۷ از ۷ نظر
۲٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جسارت امید  نوشته  باراک اوباما  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جسارت امید

«جسارت امید» کتابی نوشته رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، باراک اوباما با ترجمه ابوالحسن تهامی است. اوباما این کتاب را با الهام از گفت‌وگوهایی که در سفرهای انتخاباتی اش داشته، نوشته است. اوباما در پیشگفتار کتاب درباره موضوع آن می‌گوید: «این موضوع کتاب حاضر است که چه‌گونه می‌توانیم فرایند تغییر سیاست‌ها و زندگی مدنی‌مان را آغاز کنیم. نمی‌گویم که من راهش را به‌خوبی می‌شناسم، نه نمی‌شناسم. گرچه در هر فصل در مورد چندین چالش مهم بحث خواهم کرد و با بیانی روشن شرح خواهم داد که به نظر من چه راهی باید پیموده شود. من به مسائل مختلف به صورتی نسبی و ناکامل می‌پردازم. هیچ نظریهٔ منسجمی برای حکومت آمریکا پیش‌نهاد نخواهم کرد. این کتاب حاوی هیچ مانیفستی برای عملیات، و با عکس و تفصیلات، برنامهٔ زمان‌بندی شده و مسائل سازمانی نیست.» مباحثی که او در فصل‌های این کتاب مطرح می‌کند عبارتند از دیدگاه‌ها و نظرات او درباره موضوعاتی نظیر ارزش‌های اجتماعی، قانون اساسی آمریکا، برخی قدرت‌های نهادی مانند قدرت رسانه، پول و قانون‌گذاری، انسجام ملی و جلوگیری از تفرقه، مسایل و ناامنی‌های اقتصادی و کشمکش‌های نژادی و مذهبی. او در انتهای پیشگفتار کتابش نوشته است: «من دموکرات هستم و دیدگاه سیاسی من در بیشتر مسائل با نوشتارهای روزنامهٔ نیویورک تایمز همخوانی دارد تا با نشریهٔ وال‌استریت جورنال. من خشمگینم از قوانینی که پیوسته به نفع ثروتمندان و قدرتمداران تصویب می‌شوند و با اصرار می‌گویند دولت وظیفه دارد دَرِ موقعیت‌ها را به روی همه باز کند! من به تکامل (داروینی) اعتقاد دارم، و به پژوهش علمی و به گرم شدن زمین؛ من به آزادی بیان اعتقاد دارم، خواه از نظر سیاسی درست و یا نادرست باشد، و خواهان آن نیستم که باور مذهبی کسی، از جمله مذهب من را، حکومت به ناباوران تحمیل کند. فزون‌تر این که من زندانی زندگی‌نامهٔ خویش‌ام و جز این که تجربه‌های آمریکایی خود را از دریچهٔ چشم مردی سیاه‌پوست با میراثی مشترک اندوخته باشم کار دیگری نمی‌توانم کرد. همیشه به‌خاطر دارم که نسل‌هایی از مردم هم‌نژاد من به بردگی کشانده شده و داغ خورده‌اند، و باور دارم که هنوز طبقه و نژاد از راه‌هایی ظریف و ناظریف زندگی ما را شکل می‌دهند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
arash
۱۳۹۷/۰۷/۱۰

پیش گفتارش رو دوست داشتم و در آینده کتابش رو خواهم خوند فقط اون قسمت که در معرفی جهان بینی خودش میگه " به تکامل (داروینی) اعتقاد دارم" از نظر من عجیب غریب میاد. درواقع همین جملات اشتباه هستند که

- بیشتر
کاربر ۱۸۹۹۶۴۱ اوباما سمج
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

اوباما سمج

علیرضا
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

جذاب نبود

آر-طاقچه
۱۴۰۰/۰۱/۰۹

🛇بزرگواران طاقچه واقعا چرا این کتاب را منتشر نمودید 🛇و واقعا چرا انتشارات مورد نظر چاپ کرده است حواسمان است این آقا ☠سبب کشته شدن صدها هزار نفر آدم شده است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
در جهان سیاست مردان نیک هم بوده‌اند،
roya
سه هدف عمدهٔ سیاست خارجی از نظر آزاداندیشان عبارت بود از: فرا خواندن نظامیان از عراق، جلوگیری از گسترش ایدز، و همکاری نزدیک با متحدان. اهداف مورد نظر آزاداندیشان درخور توجه‌اند. اما سیاست امنیت ملی منسجمی را نمی‌توان بر پایهٔ آن طراحی کرد. باید به یاد داشته باشیم که اُسامه بن‌لادن، هوشی مین نیست، دیگر آن‌که تهدیدهایی که ایالات متحده با آن روبه‌روست واقعی‌اند، چندگانه‌اند، و بالقوه خطرناک و ویرانگرند، اما اگر ما همین فردا نیز نیروهامان را از عراق بیرون بکشیم، به‌رغم فرادستی جهانی‌مان، باز هم هدف توطئه‌ها خواهیم بود.
Ahmad.ph

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۵/۱۵
تعداد صفحات۴۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۵/۱۵