با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عقربه سرنوشت: مجموعه داستان کوتاه اثر هاینریش بل

دانلود و خرید کتاب عقربه سرنوشت: مجموعه داستان کوتاه

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عقربه سرنوشت: مجموعه داستان کوتاه  نوشته  هاینریش بل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عقربه سرنوشت: مجموعه داستان کوتاه

«عقربۀ سرنوشت» مجموعه داستان کوتاه‌هایی است که توسط فریدهلم برینکمایر جمع‌آوری شده است. در این مجموعه داستان‌هایی از هاینریش بل، وولف دیتریش شنوره، هانس هاس و ارنست همینگوی وجود دارد. در داستان کوتاهی از هاینریش بل می‌خوانیم: مهربانی معلم ریاضی ما درست به اندازۀ خشم او شدید بود؛ عادت داشت، دست در جیب، با عجله به کلاس بیاید، ته سیگار خود را به سطل تف بغل سطل آشغال پرت کند، به طرف میز معلم هجوم ببرد و نام مرا در رابطه با پرسشی صدا کند که در هر صورت هرگز جواب آن را نمی‌دانستم. بعد از اینکه تته پته‌ام تمام می‌شد، ‌ به سوی من می‌آمد، کاملاً آرام و در حالی که تمام کلاس مشغول نخودی خندیدن بود و با مهربانی خشنی، مشت به جمجمۀ‌ بارها آزار دیدۀ من بکوبد و بارها تکرار کند: «جاروساز، ای جاروساز...» درواقع این نوعی مراسم بود که در تمام دوران مدرسه از آن وحشت داشتم. از آنجا که دانش من، هم‌پای انتظاراتی که از شاگردان می‌رفت، افزایش نمی‌یافت و بلکه شاید حتی کاهش هم می‌یافت، ترس من هم بیشتر می‌شد. البته بعد از کتک زدن، ‌ مرا راحت می‌گذاشت که به رویاهای بدون هدف خود ادامه دهم. چرا که آموختن ریاضی به من کاری بیهوده، مطلقاً بیهوده بود. و من نمرۀ پنج (در آلمان این نمره درواقع زیر ده محسوب می‌شود) را در تمام آن سال‌ها همراه خود کشیدم. مانند یک زندانی که گوی‌های آهنین پای خود را همراه خود می‌کشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Moon
۱۴۰۰/۰۲/۳۰

کتابی که داستان های کوتاه از نویسندگان مختلف داره خوندنش در زمان اوقات فراغت و برای گذر وقت خوبه بدنیس

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
«آقا، باور کنید که اگر آدمی یک مرتبه برای یک اشتباه کوچک، تقریباً زندگی خود را باخته باشد، تا زمان مرگش یک انسان شریف باقی می‌ماند!»
مهدی نجفی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۰۱
شابک‭‌۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۷۷۲-۴
تعداد صفحات۱۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۰۱
شابک‭‌۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۷۷۲-۴