خرید و دانلود بهترین کتاب های نشر چشمه

نشر چشمه

درباره نشر چشمه

نشر چشمه در سال ۱۳۶۴ شروع به کار کرد. چشمه از آن دست ناشرانی است که از یک کتاب‌فروشی متولد شدند. در ابتدا تعداد کتاب‌هایی که به بازار عرضه می‌کرد بسیار محدود بود و کم‌کم توانست کار خود را گسترش دهد؛ تا آن‌جا که در سال ۱۳۸۸ بیش از ۲۷۰ عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف را روانه‌ی بازار نشر کرد.

نشر چمشه‌ را می‌توان ناشری ادبی قلمداد کرد. بسیاری از کتاب‌های این نشر به حوزه‌ی ادبیات مربوط می‌شوند. نام بزرگانی مثل احمد شاملو، محمود دولت‌آبادی با کتاب‌هایی مثل «طریق بسمل شدن»، «بیرون در» «جای خالی سولچ» و... فریدون مشیری، علی اشرف درویشیان، صداق هدایت، هوشنگ ابتهاج، ایرج افشار و احمدرضا احمدی را می‌توانید در فهرست نویسندگان و اهالی قلم نشر چشمه ببینید. همین اسامی نشان می‌دهد نام نشر چشمه با ادبیات معاصر ایران درآمیخته است.

البته به همان اندازه که چشمه به ادبیات پرداخته است در زمینه‌ی حوزه‌های دیگر هم فعال بوده و برای سلایق مختلف کتاب‌های متنوعی راونه‌ی بازار کرده است. از فلسفه، سیاست و اقتصاد، تا کودک و نوجوان، موسیقی، تئاتر، تاریخ و کتاب‌هایی از نویسندگان طنزپرداز ایرانی و خارجی. در واقع می‌توان گفت این ناشر برای هر سلیقه‌ای کتاب‌های مختلفی دارد.

این نشر در زمینه‌ی ترجمه‌ی کتاب‌های معتبر دنیا هم نام خود را در نیمه‌ی بالای فهرست ناشران ثبت کرده است. کتاب‌هایی مانند «جزء از کل» و «هرچه باداباد» از استیو تولتز، «مغازه خودکشی» از ژان تولی، انواع کتاب‌های نویسنده‌ی مشهور ترک، اورهان پاموک و بسیاری از کتاب‌های دیگر.

نکته‌ی جالب توجه درباره این نشر، توجه به نوقلم‌ها و تازه‌کارهاست. درست است که نام‌های مشهور و معروف جایگاه ویژه‌ای در این نشر دارند، اما به موازات اهمیت به بزرگان ادبیات، چشمه به استعدادهای نوپا نیز توجه ویژه‌ای داشته است. در فهرست کتاب‌های منتشرشده می‌توانید نام‌هایی را بینید که برای اولین بار به چشم می‌خورند. نتیجه‌ی این اعتماد کسب بیش از ده‌ها جایزه در سال ۱۳۸۸ بوده است.

جدیدترین و بهترین کتاب‌های نشر چشمه را می‌توانید از طاقجه خرید یا دانلود کنید.

داغ‌ترین‌ها

پرفروش‌ترین کتاب‌های چشمه

مشاهده همه

بهترین کتاب‌های نشر چشمه

از نظر کاربران طاقچه

مشاهده همه

تازه‌ها

کتاب‌های جدید نشر چشمه در طاقچه

مشاهده همه

مجموعه طنز نشر چشمه

جهان تازه‌دم

مشاهده همه

پیشنهادهایی برای خواندن