با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آدم‌خواران

دانلود کتاب آدم‌خواران

۴٫۲ از ۱۴۳ نظر
۴٫۲ از ۱۴۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آدم‌خواران

کتاب آدم‌خوارن نوشته ژان تولی با ترجمه احسان‌ کرم‌ویسی توسط نشر چشمه منتشر شده است. پیش از این کتاب مغازه‌ خودکشی هم از این نویسنده و مترجم منتشر شده بود. اتفاقات در زمان جنگ فرانسه و پروس می گذرد.

درباره کتاب آدم‌خواران

در نیمهٔ دوم قرن نوزدهم، فرانسه همچون پادشاهش، ناپلئون سوم، بیمار و بی‌رمق و ناچار جنگ‌گریز بود، اما همسایهٔ شرقی‌اش پروس، به رهبریِ بیسمارک، مست از پیروزی و اتحاد، سودای گسترش و یکپارچگیِ سرزمین‌های فتح‌شده را در سر داشت. سرانجام فاجعه رخ داد و دو کشور رودرروی هم قرار گرفتند و نبردِ نابرابر به سرنگونیِ پادشاهی در فرانسه و برآمدن آلمانِ متحد انجامید. داستان آدم‌خواران براساس واقعه‌ای هولناک نوشته شده که در ۱۸۷۰، در سال‌های همان جنگ، در دهکده‌ای در جنوب‌غربی فرانسه رخ داده و نویسنده، علاوه‌بر مطالعه مدارک تاریخی، در خودِ دهکده نیز واقعه را از زبان نسل‌های بعد شنیده و تصویر ناب و تکان‌دهنده آن واقعه را به داستان کشیده است. این جنگ منجر به سقوط ناپلئون سوم و آغاز دوره جدیدی از جمهوری فرانسه شد. 

خواندن کتاب آدم‌خواران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم زیرا ژان تولی توانسته است ثابت کند آثارش تمام مخاطبان را راضی می‌کند.

بخش‌هایی از کتاب آدم‌خوارن

آلن را کف زمین به‌پشت خواباندند و دست‌وپایش را مثل ستارهٔ دریایی از هم باز کردند. برادران کامپو با کمک شامبُر و مَزیر، مچ پا و قوزک‌های متورمِ آلن را محکم با طناب بستند و به چهار جهت، دست مردم دادند تا بکِشند. همه از چهار طرف شروع کردند به کشیدن. آلن میان زمین و هوا معلق شد. طناب‌ها او را حدود یک متر بالای زمین نگه داشته بودند.

همه از شوق فریاد می‌زدند. وقتی شکنجه‌گران طناب را می‌کشیدند، آلن به هوا می‌رفت و وقتی طناب را شُل می‌کردند دوباره به کف سفالی زمین می‌خورد. حرکات‌شان ریتم هماهنگی داشت و خیلی زود دست‌شان آمد تا چه‌طور آلن را پایین‌وبالا ببرند.

مردم می‌خندیدند و روی خونِ آلن پس‌وپیش می‌رفتند. این کار برای‌شان سرگرمی شده بود وگرنه اگر می‌خواستند می‌توانستند آلن را تکه‌تکه کنند.  

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸۵)
hassan fatemi
۱۳۹۹/۰۸/۱۶

کتاب آدم خواران روایت گر مردمی بود که به تنهایی قادر به انجام کار مهمی نبودند اما دور هم جمع شدنشان، فاجعه به بار آورد، حتی برای یک روز ... کتابی بود که میشد با حرکت یک ضرب خوندش👌

ghazal
۱۳۹۹/۰۸/۱۱

این کتاب نشون میده چه جوری یه تفکر غلط یا درست میتونه انقدر تو مغز و ذهن انسان نفوذ کنه به طوریکه دیگه رفتار انسان دست خودش نباشه و همچین نشون میده یه فرد خیلی معمولی که اتفاقا خیلی هم

- بیشتر
Soselo
۱۳۹۹/۰۸/۰۵

اوایل کتاب ، انتظار اتفاق مهمی رو ندارید اما بعدش داستان میخکوبتون میکنه و نمیتونید زمین بزارینش. نویسنده به خوبی افکار آلن رو تشریح کرده و جزئیاتی که از داستان بیان میکنه ، به شدت دقیق و قابل لمس هستن. کتاب ،

- بیشتر
Ghazaleh
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

هولناک و عجیب! و چیزی که باعث عجیب‌تر شدن این کتاب می‌شه، واقعی بودن روایتشه! قلم نویسنده بسیار روان و جذابه؛ بین جمله‌های تلخ گاهی پیش میاد که به خاطرِ بیانِ خاصش خنده‌تون بگیره و تا حد خوبی، خوندن حوادث تلخش قابل

- بیشتر
Ali Zeighaminejad
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

سلام من این کتاب رو واسه مرحله چهارم چالش کتابخوانی طاقچه انتخاب کردم و مطالعه کردم. کتاب آدمخواران کتابی است که بر اساس داستانی واقعی نوشته شده و روایتگر تعصب شدید مردم روستایی و کم سواد فرانسه قرن 19 نسبت به

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۷)
حیوان‌ها، حیوان‌ها! اما نه، نه. حیف نام حیوان که روی شما بگذارند!
کاربر 18720
این‌که انسان تا چه حد می‌تواند تندخو باشد و نابهنجار رفتار کند از مسائلی است که وحشت به جان‌مان می‌اندازد.
آیلین :):
من چه‌طور می‌توانم توی چشم پدر و مادری که پسرشان به جای من به جنگ رفته نگاه کنم؟ از خجالت آب می‌شوم
گیسو
«دوست دارم طوری برقصم که انگار فردایی در کار نیست!
سَمَر
قتلی که مردم در حال ارتکابش بودند اعلامیه‌ای بود برای عشق به مام وطن.
کاوشگر
آلن به تالار جهنم می‌رفت تا آخرین پردهٔ این تراژدی اجرا شود. حالا او برای بقیه چیزی نبود جز عروسکی کهنه و بی‌ارزش و سوزاندنش نقطه‌ای بود بر پایان جشن.
Hana
مردم فهمیده بودند که کشتن یک انسان به راحتیِ برداشتِ محصول است.
Hana
زندگی آرام و خاطرات خوشِ گذشته‌اش به‌سرعت از جلو چشمانش عبور کردند. او از عرشِ وقار به زمینِ بی‌مقدار افتاده بود. زمینی که حالا او را روی خاکش می‌کشاندند تا ببرند و اعدامش کنند.
Hana
آن‌ها دور آلن حلقه زدند و شروع کردند به خندیدن به او. دندان‌های کثیف‌شان را به هم نشان می‌دادند و سعی می‌کردند یکدیگر را تحت‌تأثیر قرار دهند. خیلی‌هاشان طرف‌دار ناپلئون سوم بودند. آن‌ها یقین داشتند که هیچ پروسی‌ای نمی‌تواند سرشان را شیره بمالد. درست فکر می‌کردند، فقط مشکل این‌جا بود که آلن پروسی نبود.
کاربر ۱۴۰۸۹۲۸
دیوارهای دادگاه پوشیده بود از نقش‌ونگار موج‌مانندی که تلاطم بلند آب‌های اقیانوس را به ذهن متبادر می‌کرد. متهمان همه در این آبِ سنگین گیر افتاده بودند و داشتند غرق می‌شدند.
Hana

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۰۱-۰۵۶۱-۹
تعداد صفحات۱۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۵۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۰۱-۰۵۶۱-۹