‫پاییز فصل آخر سال است‬‌‫
۳٫۸از ۴۰۰ نظر

دانلود کتاب ‫پاییز فصل آخر سال است‬‌‫

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۸از ۴۰۰ نظر
۳٫۸از ۴۰۰ نظر
۳٫۸از ۴۰۰ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ‫پاییز فصل آخر سال است‬‌‫

‫کتاب پاییز فصل آخر سال است‬‌‫ اثر نویسنده‌ی جوان نسیم مرعشی است. این کتاب زندگی سه زن را که باهم دوستند اما تفاوت‌های فکری بسیاری دارند، روایت می‌کند، پاییز فصل آخر سال است به عنوان رمان برتر جایزه جلال آل احمد سال ۹۴ شناخته شده است. 

درباره‌ی ‫کتاب پاییز فصل آخر سال است

‫کتاب پاییز فصل آخر سال است از زبان سه زن به نام‌های شبانه، روجا و لیلا روایت می‌شود. هر کدام از این سه زن که شخصیت‌هایی خاکستری دارند و از دل همین جامعه بیرون آمده‌اند، درگیری‌های فکری خاص خود را دارند. شبانه نمی‌داند از زندگی چه می‌خواهد و حجمی از دلتنگی را هر روز همراه خود به این طرف و آن طرف می‌برد. لیلا که هنوز به ازدواج قبلی اش چسبیده است و حاضر نیست از آن دل بکند. لیلا با اینکه خودش همیشه دوست داشته در ایران بماند، همسرش را که می‌خواست مهاجرت کند، راهی کرده است و روجا، دختری که انگار مامور شده است تا آرزوهای افراد خانواده‌اش را برآورده کند و انگار در زندگی‌اش نمی‌تواند نفس راحتی برای خودش بکشد. 

‫کتاب پاییز فصل آخر سال است را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

‫کتاب پاییز فصل آخر سال است یک روایت جذاب از زندگی است. اگر دوست دارید داستان‌هایی از زندگی واقعی مردم بخوانید. این کتاب را انتخاب کنید. اگر به موضوعاتی که زنان در جامعه‌ی ایران با آن درگیرند نیز علاقه دارید، ‫کتاب پاییز فصل آخر سال است را جذاب می‌یابید.

درباره‌ی نسیم مرعشی

نسیم مرعشی در سال ۱۳۶۲ متولد شد. در دانشگاه علم و صنعت، از رشته‌ی مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شد. در سال ۱۳۸۵ شروع به روزنامه‌نگاری در هفته‌نامه‌ی همشهری جوان کرد. او با کتاب پاییز فصل آخر سال است مشهور شد. کتاب دیگر مرعشی، هرس نام دارد که به سال‌ها و تاثیرات جنگ بر زندگی افراد معمولی می‌پردازد.

جملاتی از ‫کتاب پاییز فصل آخر سال است

آب‌جوش را که می‌ریزم توی لیوان، رگه‌های قهوه‌ای دود می‌شوند توی آب و پیچ‌و‌تاب می‌خورند. نخ کیسه‌ی چای را می‌کشم. رگه‌ها با‌هم قاطی می‌شوند و برایم چای فوری درست می‌کنند. نیستی و با خیال راحت قوری را در بالاترین کابینت قایم کرده‌ام و فقط چای فوری می‌خورم. باید چای بخورم تا سرحال شوم. باید سرحال بروم سر کار. دارم می‌روم سر کاری که همیشه دوست داشته‌ام. کاری که خوشحالم می‌کرد. باید باز هم دوست‌اش داشته باشم. چرا ندارم؟ چرا هیچ‌چیزِ این روزها دیگر مرا نمی‌خنداند؟ به خاطر بی‌کاری است حتماً. باید چیزی داشته باشم که مرا فرو ببرد توی خودش و نگذارد بفهمم کجا هستم. باید روزهایم را بگذراند. باید حواسم را پرت کند از همه‌چیز. حواسم که به چیزی پرت نمی‌شود، فکرها پیدای‌شان می‌شود. خودم را ول می‌کنم روی مبل قرمز و هزار ساعت هم که بنشینم حوصله‌ام سر نمی‌رود بس که فکر می‌دود توی سرم. فکر خودم، تو، سمیرا، زندگی شبانه و ماهان. فکر این‌که چرا به این‌جا رسیدیم. کجا را اشتباه کردیم. کجای خلقت و با کدام فشار شالوده‌مان ترک خورد که بدون این‌که بدانیم برای چه، با یک باد، طوری آوار شدیم روی خودمان که دیگر نمی‌توانیم از جای‌مان بلند شویم. نمی‌توانیم خودمان را بتکانیم و دوباره بایستیم و اگر بتوانیم، آنی نیستیم که قبل از آوار بوده‌ایم. اشتباهِ کدام طراح بود که فشارها را درست محاسبه نکرد و سازه‌مان را طوری غیر‌مقاوم ساخت که هر روز می‌تواند برای شکستن‌مان چیزی داشته باشد؟ فکر زندگی بی‌خنده و بی‌آرزو تکه‌تکه‌ام می‌کند. 

yalda
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

کتاب خیلی بدی بوده خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی بد بود خیلی سازندش بد بود تازه یکم کتابتون و ارتقاء از هم توضیح نمی کنم که بلد نیست این کتاب را

- بیشتر
sarah_khani
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

یه کتاب بی سر و ته که آخرش اینطور تموم میشه: آدما هرچه قدر هم که تلاش کنن نمیتونن از منجلاب فکری و زندان ذهنی که برای خودشون ساختن، بیرون بیان!

Mina
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

من خودم شخصا از همچین داستان هایی خوشم میاد و واقعا لذت بردم، فقط با پایان کتاب مشکل داشتم. در کل حاضرم دوباره هم این کتاب بخونم

Tna
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

در مورد زندگی سه تا دختره که هرکدوم با مسائل و مشکلات خودشون دست و پنجه نرم میکنند.تصویرسازی و شخصیت پردازی کتاب خوبه و به وضوح میتونید درد و مشکل شخصیت های کتاب رو حس کنید.برای من از این سبک

- بیشتر
Golniaaaaaaaa
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

داستان روان و تند بود.مدام خواننده درحال چرخش درگذشته و حال بود. سه تا ادم متفاوت با درگیریهاو فکرهای متفاوت باهم دوست هستند کتاب رو دوست داشتم.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۴۸۲-۱
تعداد صفحات۱۸۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۴۸۲-۱