کتاب‌های معرفی شده توسط رامین عضدی

معرفی


سلام!

من رامین عضدی هستم. در دو سال گذشته با برنامۀ «کتاب هفته» به صورت IGTV در پیج اینستاگرامم دربارۀ تجربۀ خوندن کتاب‌ها حرف زدم و امروز مشغول تهیۀ «پادکست کنارش» هستم. جز این‌ها تا امروز، گوشه کنار اینترنت و چند مجلۀ جور و واجور چیزکی نوشتم. شاید اگه همۀ این‌ها رو باهم جمع کنیم میشه گفت که من قصه‌گو یا بهتر از اون قصه‌بازم.

این رو هم بگم که دست جفا پیشۀ روزگار اون ابتدای امر من رو به کسوت مهندسی درآورد ولی بعد که با سعدی صحبت کردم و روشنم کرد که "مشکل دردِ عشق را حل نکند مهندسی!" تصمیم گرفتم بعد از دورۀ کارشناسیم، کار و دکان و پیشه را بسوزانم و شعر و غزل و دو بیتی بیاموزم. و الان سوخته و آموخته در خدمت شمام. (البته هنوز در حال آموزش هستم ولی نخواستم سجعِ سوخته و آموخته باهم رو خراب بکنم.)

در پادکست کنارش من درباره کتاب‌ها و ادبیات صحبت می‌کنم. یعنی همون چیزی که وقتی دانش‌آموز بودم بهم میگفتن: "رام! تو درس‌ات رو بخون و ادبیات رو کنارش دنبال کن." ایدۀ اصلی توصیه‌کنندگان به من، این بود که مهندسی و پزشکی و حالا با ارفاق وکالت اصل زندگیه و باقی امورِ غیرضروریِ زندگی، شامل کنارش میشن. پس من اینجام که از همین کنارش‌ها ماجراهای جالبی براتون تعریف کنم.

down