با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از دو که حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم

دانلود کتاب از دو که حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم

۴٫۰ از ۴۱ نظر
۴٫۰ از ۴۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب از دو که حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم

«از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم» دربردارنده یادداشت‌های هوراکی موراکامی، نویسنده نامدار ژاپنی درباره دویدن، ورزش مورد علاقه و الهام بخشش است.

موراکامی عاشق دویدن است. او بارها در مسابقات دو شرکت کرده و رکورد خود را نیز دارد. او همچنین عاشق موسیقی جاز و گربه‌ها است.

او درباره انگیزه‌اش از نوشتن این کتاب، در مقدمه می‌گوید:

«ده سال از روزی می‌گذرد که ایدهٔ نوشتن کتابی در مورد دویدن برای بار نخست به ذهنم خطور کرد. سال‌ها پشت‌سر هم می‌آمدند و می‌رفتند و من همین‌طور افکار و طرح‌های گوناگون را یکی پس از دیگری در ذهن مرور می‌کردم بی‌آن‌که یک‌بار هم شده بنشینم و آن‌ها را بنویسم. دویدن موضوعی روشن و مشخص نیست که بتوان راحت از آن نوشت و از آن‌جا که نمی‌دانستم دقیقاً از چه می‌خواهم بگویم، کار برایم سخت شده بود.

با این‌همه، لحظه‌ای فرا رسید که تصمیم گرفتم افکار و احساسات خود را در این مورد صادقانه بر زبان آورم و در این راه نیز جز سبک و روش خودم بر چیزی دیگر تکیه نکنم. تنها راه پیش بردن نوشته‌ام را در همین دیدم و بدین‌ترتیب در تابستان سال ۲۰۰۵ اندک‌اندک شروع به نوشتن کردم و در پاییز ۲۰۰۶ آن را به پایان رساندم.»

بیشتر بخش‌های کتاب، نوشتارهای موراکامی در فاصله سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ درباره دویدن است و درواقع نوعی خاطره‌نویسی محسوب می‌شود: «این کتاب در برگیرندهٔ نکاتی است که می‌توان از آن‌ها تحت عنوان درس‌های زندگی یاد کرد، هر چند خود من هیچ‌یک از آن‌ها را فی‌نفسه فلسفه نمی‌نامم. درس‌ها و آموزه‌هایی شخصی هستند، شاید نه‌چندان دندان‌گیر، که از طریق واداشتن بدن به حرکت فرا گرفته‌ام و به‌واسطهٔ آن‌ها کشف کرده‌ام که رنج کشیدن اختیاری است. شاید این درس‌ها به‌کار شما نیاید. دلیلش ساده است. کسی که در این صفحات به تصویر کشیده شده، من هستم؛ آدمی با خصوصیات شخصی من»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۸)
novelist
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

جالب نبود خیلی، من اسم کتابو خیلی شنیده بودم ولی اصلا از خوندنش لذت نبردم یه سری خاطره اس درباره مسابقات و دوندگی و این چیزا

شاپرک
۱۳۹۹/۰۶/۲۸

همونطوری که در مقدمه کتاب هم اومده این کتاب قبلا به صورت یادداشت هایی جدا جدا بوده که بعدا جمع اوری شون کرده. اگه سبک نویسندگی موراکامی رو دوست دارید و همه کتاباش رو خوندین خوبه اینم بخونین گرچه کتابهای

- بیشتر
آتنا
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

کتاب یادداشت های شخصی نویسنده است در مورد ورزش مورد علاقه اش دو؛ ترجمه خوبی داره اما برای من اونقدرها جذاب نبود و به نظرم برای آدمهایی که علاقه خاصی به ورزش و مخصوصا ورزش دو و سه گانه داشته

- بیشتر
پرواز
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

بسیار عالی توصیه میکنم بخوانید،بسیار انگیزشی است.وبسیار روحیه میده برای تلاش،پشتکار داشتن وصبر داشتن

Z Pourmandi
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

نام کتاب توضیح دهنده د محتوای کتاب است. نویسنده از تجربیاتش از دویدن و نویسندگی می‌گوید. یک کتاب خاطره نویسی با چند نکته مفید است. برای من کتاب انگیزه پیاده روی ایجاد کرد :)) خواندن کتاب حس خوبی برایم داشت.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰۵)
مهم‌ترین نکته‌ای که در مدرسه یاد می‌گیریم آن است که مهم‌ترین نکته‌ها را در مدرسه نمی‌توان یاد گرفت.
zahra arsham
دو استقامت با شخصیت من سازگار است و باید اعتراف کنم که از میان تمامی عادت‌هایم در زندگی این یکی از همه سودمندتر و بامعناتر بوده است.
SIR_SARAB
«درد اجباری است، رنج کشیدن اختیاری است.»
mary
مهم‌ترین نکته‌ای که در مدرسه یاد می‌گیریم آن است که مهم‌ترین نکته‌ها را در مدرسه نمی‌توان یاد گرفت.
آیدا
دلیلش آن بود که این کارها را بر من تحمیل می‌کردند. فعالیت اجباری در لحظاتی که رغبتی به انجام آن نداشتم همیشه عصبی‌ام می‌کرد. در عوض هربار که به کاری دلخواه و مطابق میلم رو می‌آوردم و به روش خود به آن می‌پرداختم، از تمام توانایی‌هایم بهره می‌گرفتم.
فرزاد
مطالعه را زمانی لذت‌بخش یافتم که از کلاس و درس و محیط‌های آموزشی خلاص شده بودم، یا به عبارتی، وارد اجتماع شده بودم. اگر مرا آزاد می‌گذاشتند تا دنبال علایق خود بروم و با طرز فکر و سرعت خود به مطالعه و تحقیق بپردازم، بی‌شک کارایی بیشتری در کسب دانش و مهارت از خود نشان می‌دادم.
فرزاد
مهم‌ترین نکته‌ای که در مدرسه یاد می‌گیریم آن است که مهم‌ترین نکته‌ها را در مدرسه نمی‌توان یاد گرفت.
davoud
هر روز موقعی از نوشتن دست می‌کشم که احساس می‌کنم باز هم توان نوشتن دارم. این کار را انجام بدهید تا ببینید روز بعد برنامه‌تان چه راحت و روان پیش خواهد رفت.
آیدا
من فقط دو سه دلیل برای دویدن دارم. در حالی‌که دلایلم برای ندویدن بی‌حدوحصر است. بنابراین باید تا می‌توانم به آن دو سه دلیل بها بدهم.
davoud
من بیشتر دانسته‌هایم را در نویسندگی از طریق دویدن‌های روزانه آموخته‌ام و این آموزه‌ها درس‌هایی عملی و فیزیکی بوده‌اند.
فرزاد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۱۲
تعداد صفحات۱۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۱۲