با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرندگان می‌روند در پرو بمیرند

دانلود و خرید کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند

۱٫۵ از ۲ نظر
۱٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند  نوشته  رومن  گاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرندگان می‌روند در پرو بمیرند

«پرندگان می‌روند در پرو بمیرند» مجموعه داستانی از رومن گاری، نویسنده سرشناس فرانسوی است. او در مسکو به دنیا آمد و از چهارده‌سالگی با مادرش ساکن فرانسه شد و رمان‌هایش را هم به زبان فرانسوی نوشت. این اثر، مجموعه‌ی شانزده داستان کوتاه است که یازده داستان آن پیش‌تر به فارسی برگردانده شده است. بخشی از اولین داستان مجموعه، «پرندگان می‌روند در پرو بمیرند» را می‌خوانید. این داستان درباره مرد تنهایی است که در ساحلی قهوه‌خانه دارد؛ ساحلی که مرغان دریایی آنجا را برای مردن انتخاب می‌کنند: «کمی شاعر، کمی خیال‌باف... بعد از جنگ و درگیری در اسپانیا ، شرکت در جنبش‌های چریکی در فرانسه و کوبا، دیگر وقتِ پناه بردن است به پرو، به کوهپایه‌های آند، به ساحلی که همه‌چیز تمام می‌شود آن‌جا، چرا که تا چهل و هفت‌سالگی آن‌چه لازم است، یاد گرفته و دیگر نه امیدی بسته به آرزوهای دوست‌داشتنی و نه به زن‌ها: دلش را خوش می‌کند به منظره‌ای زیبا. منظره‌ها کمتر به آدم رکب می‌زنند. کمی شاعر، کمی خیال... تازه، یک روز می‌آید که توجیه علمی شعروشاعری را هم بگذارند روی میز و مثل یک عارضه‌ی ترشح داخلی درباره‌اش صحبت کنند.» رومن گاری، تنها نویسنده‌ی فرانسوی است که جایزه‌ی گنکور فرانسه را دو بار به خاطر نوشتن «ریشه‌های آسمان» و «زندگی در پیش رو» دریافت کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Marco
۱۳۹۸/۱۰/۱۴

نشرِ چشمه به چه حقّی این کتاب رو خرد کرده و ۳ تا کتابِ دیگه هم(قلابی-مرگ-ارتفاعات کلیمانجارو) از توش درآورده؟؟؟! اسمِ این کار «کتابسازی»ـه و مصداق بارزِ کلاهبرداریه!

سیاوش آزاد
۱۴۰۰/۰۲/۱۸

این کتاب رو با ترجمه ابوالحسن نجفی بذارید لطفاً

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
چگونه‌اش بماند، اما بی‌چون و چرا موافقیم که انسان بدون شک روزی به وجود خواهد آمد! صبر داشته باشید، استقامت نشان دهید: ده هزار سال بیشتر نمانده. باید یاد بگیرید به انتظار بنشینید، دوستان عزیز، باید وسعتِ دید داشته باشید، دوره‌های زمین‌شناسی را محاسبه کنید، قدرت تخیل‌تان را به کار بیندازید؛ دراین‌صورت است که وجودِ انسان کاملاً ممکن می‌نماید، حضورش محتمل خواهد شد: کافی‌ست عمرتان قد دهد به ابراز وجودش. هم‌اکنون فقط‌وفقط اثری از آثارش هویداست، اندکی خیالات و اندکی دلهره از وقوع احتمالی‌اش... هم‌اکنون انسان چیزی نیست جز پیشتازِ خویش. پس به افتخار پیشتازان سرافرازمان!
afsaneh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۷
شابکundefined
تعداد صفحات۲۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۷