با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی عادت‌های اتمی اثر هادی بهمنی

دانلود و خرید کتاب صوتی عادت‌های اتمی

ایجاد عادات خوب و شکستن عادات بد

نویسنده:جیمز کلیرمترجم:هادی بهمنیگوینده:سامان قلیچ خانیانتشارات:نشر نوین
۳٫۵ از ۸۳ نظر
۳٫۵ از ۸۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی عادت‌های اتمی  نوشته  هادی بهمنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی عادت‌های اتمی

کتاب صوتی عادت های اتمی اثری از جیمز کلیر است. در این کتاب راهکاری برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادت‌های بد معرفی شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا با استفاده از تغییرات کوچک، نتایج بزرگ به بار بیاورید.

عادت‌های اتمی را می‌توانید با ترجمه هادی بهمنی و صدای مینا موسوی بشنوید و با عمل کردن به راهکارهای آن، شاهد ایجاد تغییرات در زندگی خود باشید.

این کتاب از جمله کتاب‌هایی است که در زمان انتشارش به فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز راه پیدا کرد و بازخوردهای مثبتی از نشریات معتبر دریافت کرد.

درباره کتاب صوتی عادت های اتمی

عادت‌ های اتمی، یا آنچه که ممکن است به نام خرده عادت ها بشناسیم، روشی اثبات شده برای ایجاد تغییرات پایدار در زندگی است. همه ما در طول زندگی خود، عاداتی داریم. بعضی از آن‌ها خوب هستند ولی برخی دیگر چندان خوب نیستند. اما آیا ما راهی را می‌شناسیم که به واسطه آن بتوانیم با عادت‌های بد خود خداحافظی کنیم؟ شاید درست زمانی که تصمیم به تغییر می‌گیریم، به یاد این ضرب المثل معروف «ترک عادت موجب مرض است» می‌افتیم و منصرف می‌شویم؟ وقتی آگاهیم که این عادات بد ما هستند که جلوی موفقیت ما را می‌گیرند، چگونه می‌توانیم بر آن‌ها غلبه کنیم؟

جیمز کلییر نیز، زمانی که در هنگام بازی بیسبال در مدرسه، دچار یک سانحه شد و برای مدتی تمام فعالیت‌های ورزشی مورد علاقه‌اش را کنار گذاشت، چنین سوالی از خودش پرسید. او برای مدتی ورزش را کنار گذاشت اما کمی که گذشت، تصمیم گرفت با ایجاد عادت‌های ساده و کوچک، دوباره پای موفقیت را به خانه‌اش باز کند.

بیایید نگاهی بر این روش بیندازیم تا ببینیم چطور کار می‌کند؟

کمی با اعداد و ارقام سر و کله بزنیم. اگر همه ما در هر روز، فقط یک درصد بهتر شویم و رشد کنیم، در یک سال سی و هفت درصد پیشرفت داشته‌ایم و این میزان اصلا کم نیست! اما راه رسیدن به آن این است که به صورت مداوم در یک مسیر قدم برداریم. همانطور که معروف است، آهسته و پیوسته گام برداریم و ناامید نشویم. این کتاب ابتدا در مورد مفهوم به نام دره ناامیدی صحبت می‌کند که در تصویر زیر می‌توانید درباره آن بیشتر بدانید.

نمودار دره ناامیدی عادت های اتمی

برای اینکه بتوانیم رفتارهای خوب را در خود ایجاد کنیم و آنچنان جذابیتی به آن ببخشیم که به عادت‌ تبدیل شوند، باید این چهار مرحله را پشت سر بگذاریم:

مرحله اول: شفافیت. ما باید دقیقا بدانیم چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم. بنابراین، باید در این کار به وضوح برسیم.

مرحله دوم: جذابیت. شفافیت به تنهایی تاثیر چندانی ندارد. آن چیزی که انجام یک کار را به عادت تبدیل می‌کند، جذابیت آن است.

مرحله سوم: سادگی. حتما شما هم با ما هم‌نظر هستید؛ اگر کاری بیش از حد سخت و پیچیده باشد، میل و رغبتمان را برای انجام آن از دست می‌دهیم. اما کارهای ساده را دوست داریم.

مرحله چهارم: رضایت‌بخش بودن. بهرحال وقتی تصمیم می‌گیریم کاری انجام دهیم، در پی کسب احساس رضایت از آن هستیم و در صورتی که این رضایت را به دست بیاوریم، می‌توانیم آن کار را به یکی از کارهایی تبدیل کنیم که مرتبا به سراغش می‌رویم.

آیا تمام آنچه که در این کتاب یاد می‌گیریم، همین چهار مرحله است؟ البته که نه. هرچند همه چیز حول محور عادت‌های ما می‌چرخد، اما مطالب کتاب، بسیار گسترده‌تر است و درس‌های بسیاری برای ما دارد: ما با کمک این اثر می‌آموزیم چگونه سیستمی را طراحی کنیم که به وسیله آن هر روز یک درصد بهتر شویم؟ چگونه عادات بد را که مانند یک زنجیره هستند بشکنیم و عادات خوب را جایگزین کنیم؟

چگونه مرتکب اشتباهات معمول آدم‌ها نشویم؛ همان اشتباهاتی که عموما افراد در زمان ترک عادت‌ها مرتکب می‌شوند. بدانیم در زمان‌هایی که انگیزه‌ای نداریم چطور رفتار کنیم و یاد بگیریم خودمان را قبول داشته باشیم.

این کتاب توسعه فردی همچنین به ما م ی‌آموزد چگونه برای طراحی و ساختن عادات جدید وقت بگذاریم و چگونه محیطی را طراحی کنیم که در آن، رسیدن به موفقیت کاری ساده‌تر باشد و البته یاد می‌گیریم که چگونه تمام این مطالب را از حالت تئوری خارج کرده و مطابق با شرایط خودمان در زندگی، آن‌ها را عملی کنیم.

چرا باید کتاب صوتی عادت های اتمی را گوش کنیم؟

همه ما دوست داریم نتیجه تلاش‌هایمان را ببینیم و از طرف دیگر، مشاهده این نتیجه نباید حتما منوط به زمانی باشد که کاری بسیار بزرگ انجام می‌دهیم. قرار است این باور اشتباه را که سال‌ها در ذهنمان ریشه دوانده است، اصلاح کنیم. ما می‌توانیم با عادت‌های کوچک، به نتایج بزرگ دست پیدا کنیم و برای اینکه از چگونگی این روش آگاه شویم، می‌توانیم کتاب صوتی عادت ‌های اتمی را گوش کنیم.

کتاب صوتی عادت های اتمی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

عادت‌ های اتمی برای تمام کسانی است که تا به حال روش‌های مختلف و متفاوتی را امتحان کرده‌اند اما نتیجه نگرفته‌اند. این کتاب صوتی برای تمام افرادی است که واقعا به دنبال روشی برای ایجاد تغییرات در زندگی خود می‌گردند و هدفشان، ایجاد تغییرات پایه‌ای و اساسی است.

درباره جیمز کلییر

جیمز کلییر، نویسنده و سخنرانی است که بر عادت‌ها و تصمیم‌گیری‌های پیوسته تمرکز دارد. کتابش، با عنوان عادت‌ های اتمی که به نام خرده عادت‌ها هم ترجمه شده است، در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و تحسین و تمجیدهای نشریات بسیاری مانند وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal)، تایمز (The Times) و ... دریافت کرد.

جیمز کلییر در وبسایت پربازدیدش، (jamesclear.com) مطالب و محتوایی را به اشتراک می‌گذارد که در تجزیه و تحلیل عادت‌ها مفید و موثر است. او همچنین یک خبرنامه ایمیلی دارد که از طریق آن، مطالب جالب را با مخاطبانش درمیان می‌گذارند.

معرفی نویسنده
عکس جیمز کلیر
جیمز کلیر

جیمز کلیر (متولد ۲۲ ژانویه‌ی ۱۹۸۶) نویسنده، وبلاگ‌نویس و سخنران مشهور آمریکایی است. نوشته‌های کلیر بر موضوعاتی مانند چگونگی شروع کردن عادت‌های خوب (و پایبند ماندن به آن‌ها)، اجتناب از انتخاب‌های بد، انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر و نحوه‌ی ایجاد فرآیندهای بهتر متمرکز است و مهم‌تر از همه این است که کلیر در مورد چگونگی پیاده‌سازی این ایده‌ها در زندگی روزمره می‌نویسد.

نظرات کاربران

کاربر ۹۸۳۵۳۸
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

به عنوان یک روانشناس این کتاب را به همه توصیه میکنم هر چند از دوستان لحن گوینده رو دوست نداشتند اما من لحن روان گوینده را دوست دارم

کاربر ۹۰۴۴۵۷
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

کتاب عااااالی و فایل صوتی افتضااااح. حالم بد شد آنقدر قطع و وصل شد وسط گوش کردن. این کتاب رو بخونین ولی صوتیشو از اپ طاقچه نخرید

کاربر ۱۴۹۷۱۲۳
۱۴۰۰/۰۳/۱۱

به نظر من لحن و صدای گوینده خوب بود. نمیدونم چرا بعضی ها انقدر حساسیت نشون دادن. همینکه واضح صحبت کردن و لحن صمیمی داره، صدا فراز و فرود داره تا خواب آور نباشه، عالی است

narges
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

متاسفانه گوینده اصلا با لحن مناسبی کتاب رو نمیخونن بیشتر حس کتاب کودک به ادم میده.

حسین
۱۳۹۹/۰۸/۲۱

این کتاب صوتی خییلی خوب و کاربردیه و به خوبی میتونید تغییراتی و عادت‌هایی رو که میخواهید تو زندگی اجرا کنید،

شهرام رادان
۱۳۹۸/۱۲/۱۱

بهتر میشد اگر این اپلیکیشن تم شب هم داشت.

عباص
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

قسمت بریده ها در کتاب گردی شما هم باز نمی شه یا فقط من دچار این مشکل شدم؟

آنه شرلی
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

یه سوال ازکتاب خونای حرفه ای.. برای اینکه یه کتاب توزندگیتون تاثیربزاره وبعدازیه مدت حرفای درستشوفراموش نکنید وبرعکس ازش بتونید طولانی مدت استفاده کنیدو‌یه تغییری ایجادکنید چیکارمیکنید؟ازش نکته برمیدارید؟جایی یادداشت میکنی خلاصه شو ؟؟...چون له هرحال بعدازمدتی مطالب ازذهن پاک میشه

- بیشتر
سید مهدی برقعی
۱۳۹۸/۱۲/۰۳

با توجه به اینکه نظرات راجب این کتاب صوتی چندان مثبت نیست،بنده به کسانی که دنبال کتابی با موضوع عادت و روش تغییر آن می گردند؛کتاب«قدرت عادت» رو پیشنهاد می کنم.

سعید
۱۳۹۸/۰۷/۰۴

راستش هرچه با خودم کلنجار رفتم دانلود کنم نتونستم خودمو متقاعد کنم چون صدای گوینده رو اعصابه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شابکundefined
زمان۱۰ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۲٫۶ مگابایت
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
زمان۱۰ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۲٫۶ مگابایت