دانلود و خرید کتاب رمان کیمیاگر پائولو کوئیلو | امانت گرفتن
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

کتاب کیمیاگر

انتشارات:نشر ثالث
امتیاز:
۴.۰از ۸۷۹ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو رمانی مشهور و پرطرفدار در باب کشف زندگی و رسیدن به رویاهاست. این رمان به قلم پائولو کوئیلو، نویسنده‌ی برزیلی خلق شده و در سراسر دنیا به چنان محبوبیتی رسیده که جزو پرفروش‌ترین و ترجمه‌شده‌ترین رمان‌های تاریخ به شمار می‌رود. کیمیاگر روایت داستان زندگی پسر جوانی به نام سانتیاگو است. سانتیاگو همه‌چیز را رها می‌کند و برای پیدا کردن گنج به سفری دور و دراز و عجیب می‌رود؛ سفری که ماجراها و درس‌های زیادی برای او دارد.

نشر ثالث رمان کیمیاگر را با ترجمه حسین نعیمی منتشر کرده است. نسخه الکترونیکی این کتاب را می‌توانید از طاقچه خرید و دانلود کنید.

درباره کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

کتاب کیمیاگر برای اکثر گوش‌ها نامی آشناست. رمانی محبوب که حتی اگر نخوانده‌ایم، بریده‌هایش را در شبکه‌های اجتماعی دیده‌ایم و بسیار در موردش شنیده‌ایم. اثر پائولو کوئیلو توانست به سلیقه‌های متنوع در جهان پاسخ دهد، به کشورهای مختلف با فرهنگ‌های مختلف راه بیابد و کتابی همه‌شمول و جهانی باشد. دلیل این موفقیت را بی‌شک باید درون‌مایه‌ی کتاب دانست؛ کوئیلو در رمان کیمیاگر به دنبال کردن رویاها پرداخته است! مسئله‌ا‌ی که تمام انسان‌های دنیا با آن مواجه‌اند. هر کس در قبال رویاهایش واکنشی دارد؛ بعضی‌ها مصرانه به دنبال رویاهایشان می‌روند، بعضی‌ها رویاهایشان را رها می‌کنند و بعضی‌ها در بین دوراهی مردد می‌مانند. نویسنده در این رمان در قالب داستانی ساده و جذاب به خواننده‌اش یادآوری می‌کند باید رد رویاهایش را بگیرد، مهم نیست به آن‌ها می‌رسد یا نه، ولی نباید رهایشان کند. در واقع هر کس با رسالتی و با رویایی به دنیا می‌آید و نقشی در کائنات دارد که باید به دنبالش برود و جای خود را در این دنیای بدون مرز پیدا کند.

سانتیاگو چوپان جوانی است که در کنار گوسفندانش وقت می‌گذراند؛ او سواد خواندن و نوشتن دارد و انسان عمیقی است که زیبایی‌های جهان را می‌بیند. او همیشه دوست داشته دنیا را ببیند و رازهای هستی را کشف کند. همه‌چیز از خواب تکرارشونده‌ی سانتیاگو شروع می‌شود؛ او به‌طور مکرر خواب می‌بیند که بچه‌ای در خواب به او می‌گوید که در اهرام مصر گنجی مدفون شده و اگر به آن‌جا برود، گنج را می‌یابد. سانتیاگو ابتدا خواب را نادیده می‌گیرد ولی روزی پیرمردی به او می‌گوید نباید تسلیم سرنوشت شود، باید راه بیفتد و به جست‌وجوی رویاهایش سفر کند. سانتیاگو بار سفر می‌بندد و راهی می‌شود؛ سفر، سفر آسانی نیست و ماجراهای بسیار در دل دارد. سانتیاگو در این سفر اموالش را از دست می‌دهد، سختی فراوان می‌کشد، عاشق می‌شود و مهم‌تر از همه، با خودش روبه‌رو می‌شود.

رمان کیمیاگر چند سال پس از انتشارش به قله‌های موفقیت رسید؛ انگار همه نیاز دارند در برهه‌هایی از زندگی تلنگری بخورند و خودشان و رویاهایشان را به یاد بیاورند. حالا این کتاب به بیشتر از ۵۰ زبان دنیا ترجمه شده است، بیشتر از ۶۵ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است و هفته‌های متمادی در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار گرفته است.

خرید و دانلود کتاب کیمیاگر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب کیمیاگر جامعه‌ی هدف خاصی ندارد چون از مسئله‌ای حرف می‌زند که دغدغه‌ای رایج و همه‌شمول است؛ همه‌ی انسان‌ها در زندگی رویایی دارند و همه‌ی آن‌ها گاهی نیاز به یک هل کوچک مثل این رمان دارند تا ترس‌هایشان را کنار بگذارند و به سمت آرزوهایشان بروند. ازاین‌رو هر بزرگسالی می‌تواند در این کتاب با خودش مواجه شود و از آرامش جاری در این کتاب بهره بگیرد.

چرا باید رمان کیمیاگر با ترجمه حسین نعیمی را بخوانیم؟

همه‌ی ما در کودکی به رویاهایمان بهای زیادی می‌دهیم، ولی هرچقدر بزرگ‌تر می‌شویم ترس‌ها پررنگ‌تر می‌شوند و جای جسارت و شجاعت را می‌گیرند. ترس از اینکه مسیر را اشتباه برویم، ترس از اینکه شکست بخوریم، ترس از فرصت کم و ترس‌های مختلف گاهی ما را از خودمان دور می‌کنند. کوئیلو در رمان کیمیاگر با قصه‌ای ساده به یادمان می‌آورد که زندگی به معنای رسیدن نیست، بلکه گاهی هدف همان رفتن و جاری بودن در مسیری است که به خاطرش پا به این دنیا گذاشته‌ایم.

درباره پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو زندگی عجیبی را پشت سر گذاشته است؛ آن‌قدر عجیب که انگار سرگذشتش رمانی به قلم نویسنده‌ای خیال‌پرداز بوده است. او سال ۱۹۴۷ در برزیل متولد شد؛ در خانواده‌ای مذهبی که حق انتخاب چندانی به کودکان داده نمی‌شد و فضا برایشان سخت و تیره بود. پائولو هنوز نوجوان بود که به دلیل سرکشی‌ از مدرسه‌ی مذهبی‌اش اخراج شد و کارش به بستری شدن در بیمارستان روانی کشید. او بعدها از بیمارستان بیرون آمد و به دانشکده‌ی حقوق رفت ولی باز هم روح سرکشش در کلیشه‌های زندگی جای نگرفت و باعث شد سر به کوه و بیابان بگذارد و هیپی‌وار زندگی کند. او بعدها به دلایل سیاسی بازداشت شد و زندگی‌اش با شیب تندی فراز و فرود پیدا می‌کرد. این تجربه‌های زیسته‌ی متنوع و عجیب بعدها خمیرمایه‌ای شدند تا داستان‌های کوئیلو نوشته شوند و به عمق جان مخاطبشان بروند. او حالا یکی از مشهورترین نویسندگان دنیاست و حتی کسانی که چندان با دنیای ادبیات عجین نیستند هم نامش را شنیده‌اند.

آثار متعددی از این نویسنده برزیلی منتشر شده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خاطرات یک مغ، کیمیاگر، بریدا، کنار رود پیدار نشستم و گریه کردم، کوه پنجم، مبارزان راه روشنایی، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، یازده دقیقه، هستی، زهیر، برنده تنهاست و .... اشاره کرد.

پائولو کوئیلو برای نوشتن کتاب کیمیاگر از چه آثاری الهام گرفته است؟

کوئیلو برای نوشتن رمان کیمیاگر از آثار مختلفی الهام گرفته است؛ قصه‌ای در هزار و یک شب، داستانی از دفتر ششم مثنوی مولوی و داستانی از خورخه لوئیس بورخس. کوئیلو الهام گرفتن از این آثار را انکار نمی‌کند؛ در ضمن جالب است بدانید او به ایران هم سفر کرده و با اندیشه‌ی مولانا آشنا شده است.

نقد کوتاهی بر کتاب

کیمیاگر اثری شعاری نیست، با این حال در موقعیت‌های کوتاهی به این ورطه می‌افتد و از داستان دور می‌شود. در ضمن زندگی انسان‌ها قصه‌ای مخصوص به خودشان است و نمی‌شود انکار کرد که هرکس شرایطی و موقعیتی دارد و نمی‌توان برای همه‌ی آن‌ها نسخه‌هایی واحد پیچید. پیشنهاد می‌کنیم نقد کتاب کیمیاگر را در وبلاگ طاقچه بخوانید.

رمان کیمیاگر مناسب کدام رده سنی است؟

کیمیاگر برای گروه سنی بزرگسال انتخاب مناسبی است؛ در واقع هر کسی می‌خواهد استراحتی به ذهنش بدهد و وارد فضایی دلنشین و جذاب شود، می‌تواند کیمیاگر را انتخاب کند و وارد جهانی تازه شود.

بهترین ترجمه فارسی کیمیاگر

کیمیاگر اولین بار سال‌ها پیش، در سال ۱۳۷۴ با ترجمه‌ی دل‌آرا قهرمان پا به زبان فارسی گذاشت! بااین‌حال شهرت روزافزون کتاب باعث شد مترجمان یکی بعد از دیگری به سراغ این اثر بروند و هرکدام سعی کنند نسخه‌ی بهتری از آن ارائه دهند. فرزانه فرزاد، حسین نعیمی، سونیا سینگ و... از مترجمانی هستند که کیمیاگر را به زبان فارسی درآورده‌اند.

از بین این ترجمه‌های متعدد، ترجمه‌ی حسین نعیمی را می‌توان یکی از روان‌ترین و ملموس‌ترین ترجمه‌ها دانست. این ترجمه در عین وفاداری به متن، برای مخاطب فارسی سهل‌خوان و قابل درک است و اصطلاحات گنگ و بیگانه ندارد. در یادداشتی در وبلاگ طاقچه به مقایسه ترجمه‌ها و انتخاب بهترین ترجمه کیمیاگر پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب ترجمه‌ی مناسب با سلیقه‌تان، سری به وبلاگ طاقچه بزنید و آن یادداشت را بخوانید.

نظرات افراد و مجله‌های مشهور درباره کیمیاگر

نویسنده‌ها، منتقدان و نشریات بسیاری زبان به تحسین کیمیاگر کوئیلو گشوده‌اند؛ بعضی از نظرات در مورد این کتاب عبارت‌اند از:

آنتونی رابینز (نویسنده): «داستانی قابل توجه درباره جادویی‌ترین سفرها: تلاش برای تحقق بخشیدن به سرنوشت.»

هفته‌نامه ناشران: «یک داستان عجیب و غریب شیرین برای پیر و جوان.»

نیویورک تایمز: «این جادوگر برزیلی باعث می‌شود کتاب‌ها از فروشگاه‌ها ناپدید شوند.»

لندن تایمز: «این کتاب، تأثیر سحرآمیزی بر زندگی میلیون‌ها انسان داشته است.»

بارنز اند نوبل: «داستانی معنوی و الهام‌بخش درباره‌ی خودشناسی.»

چرا این رمان مشهور و پرطرفدار است؟

کیمیاگر به خواننده‌اش جرات و جسارت را یادآوری می‌کند و او را به سمت تغییر زندگی سوق می‌دهد. در واقع با مطالعه‌ی این کتاب می‌توانیم ترس‌هایمان را به چالش بکشیم و به این باور برسیم که خودمان سرنوشتمان را رقم می‌زنیم و هیچ چیز ازپیش‌تعیین‌شده‌ای وجود ندارد. در ضمن قلم کوئیلو ساده، دلنشین و همه‌فهم است و در عین پرداختن به مفاهیم بنیادین، خواننده‌اش را دچار ابهام نمی‌کند.

ژانر کتاب کیمیاگر چیست؟

کیمیاگر را می‌توان رمانی فانتزی دانست؛ رمانی که رگه‌های خیال، معنویت، فلسفه و انگیزشی دارد و مخاطبش را وارد جهان آرام و متفاوتی می‌کند.

کتاب کیمیاگر چند صفحه است؟

نشر ثالث رمان کیمیاگ با ترجمه حسین نعیمی را در ۲۴۴ صفحه منشتر کرده است.

آیا کتاب‌های پائولو کوئیلو ازجمله کیمیاگر ممنوع هستند یا بوده‌اند؟

اگرچه مدتی صحبت‌هایی مبنی بر ممنوع بودن کتاب کیمیاگر و سایر آثار کوئیلو در ایران باب شده بود، ولی کتاب‌های این نویسنده در ایران ممنوع نیستند و در کتاب‌فروشی‌ها با ترجمه‌های متعدد به فروش می‌رسند.

نتیجه‌گیری و تفسیر کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر قبل از هرچیزی به ما یادآوری می‌کند که جرات و جسارتمان را در کوران زندگی سفت نگه داریم و همیشه پیگیر رویاهای شخصی‌مان باشیم. در ضمن در این رمان می‌بینیم که رسیدن همه‌چیز نیست، در واقع زندگی مسیر است و در همین مسیر چیزهای بسیاری یاد می‌گیریم و کوله‌بار تجربه‌هایمان را سنگین‌تر می‌کنیم. هر کسی در این دنیا رسالتی دارد و کافی است جایگاه خودش را در عالم هستی پیدا کند. کیمیاگر در نهایتش دعوتی است به زندگی کردن و تن ندادن به کلیشه‌های رایج.

معرفی شخصیت‌های اصلی رمان کیمیاگر

سانتیاگو: سانتیاگو شخصیت اصلی داستان است؛ کسی که در سفرش به دنبال رویاها خواننده را با خود همراه می‌کند. ما در این رمان تغییرات درونی سانتیاگو را می‌بینیم و همراه او به معنای زندگی فکر می‌کنیم.

دختر تاجر: این دختر نماد عشق خالی از معنویت و عمق است؛ حضور دختر تاجر در این داستان بار دیگر به ما یادآوری می‌کند که عشق تا وقتی به عمق جان نرسد، عشق نیست و نمی‌پاید.

فاطمه: فاطمه برای سانتیاگو نماد عشق است؛ عشق ارزشمندی که می‌تواند با قدرت شگفت‌انگیزش به عشق الهی بینجامد و انسان را به جهان معنوی ببرد.

درباره کتاب صوتی کیمیاگر

تا به حال چند اجرای خوب و جذاب از کتاب کیمیاگر تهیه شده است. یکی از این اجراها با صدای محسن نامجوست. محسن نامجو، خواننده جنجالی، برای خوانش این کتاب خلاقیت زیادی داشته. آوزهایش با فضای این کتاب کاملا هماهنگ است. گویی موقع گوش دادن به کتاب صوتی کیمیاگر با صدای محسن نامجو، دقیقا پرت می‌شوی به وسط اسپانیا و همراه با سانتیاگو به سفر می‌روی. یکی هم کتاب صوتی کیمیاگر با صدای امید نعمتی است.

جملاتی از کتاب کیمیاگر

طی دو سال گذشته، همه دشت‌ها و دهکده‌های اندلس را زیر پا گذاشته بود و همه شهرهای منطقه را می‌شناخت، و این چیزی بود که به زندگی‌اش مفهوم می‌داد.... مفهوم سفر کردن.

تصمیم داشت در این دیدار، برای دخترک توضیح دهد که چگونه و چرا یک چوپان ساده و با سواد اشت و می‌تواند بخواند.

و علتش را شرح دهد.... که تا شانزده سالگی در صومعه‌ای آموزش می‌گرفت... که پدر و مادرش علاقه داشتند از او کشیش بسازند، تا مایه غرور و سربلندی خانواده فقیری گردد که همه عمر سخت زحمت می‌کشید تا همانند گوسفندها فقط آب و خوراک کافی داشته باشند.... که لاتین و اسپانیولی و علوم دینی آموخته بود.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب کیمیاگر، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

معرفی نویسنده
عکس پائولو کوئیلو
پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو در ۲۴ آگوست سال ۱۹۴۷ در شهر ریودوژانیرو متولد شد. او در خانواده‌ای رشد کرد که عقاید مذهبی مسیحی کاتولیک مادر و پدرش آنچنان سفت و سخت بود که پائولو حتی با نفس کشیدن در هوای خانه هم می‌توانست فشار این عقاید را بر خود احساس کند.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

mehregan
۱۳۹۵/۱۲/۰۹

آثار کوئیلو تحت تاثیر شیوه ی زندگی پر فراز نشیبش است، کوئیلو گرایش مردم جهان به عرفان را در دنیای فعلی خوب دریافته است و گرایش های شدید عرفانی در آثارش موج می زند اندیشه ی کوئیلو تاثیر گرفته از

- بیشتر
t.z.n
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

من نسخه چاپی این کتاب روخوندم کل کتاب رو دریه سطرخلاصه می کنم،یه سطری که واقعا ارزششو داشت که این کتاب روبخونم وازخوندنش خوشحالم "خداوند گنج تو رو درعشق وعلاقه قلبی تو قرارداده...به هرچیزی که به اون علاقه داری،دنبالش برو... گنجت

- بیشتر
🌻حبّه انگور🌻
۱۳۹۸/۰۲/۳۱

کتاب کیمیاگر یکی از جذاب ترین کتابایی بود که تاحالا خوندم میشه گفت یه حالت انگیزشی داشت. داستان چوپانی که به دنبال حدیث خویش میره به دنبال رویایی که در ذهن داره و برخلاف خیلی از اطرافیانش که بخاطر فراهم کردن

- بیشتر
SEYAR SIKANDAR
۱۳۹۸/۰۳/۰۲

کتاب فوق العاده زیبایی است. من نمیدانم که فرق میان کتاب خوب و بد چیست؟ هر کتابی با یک فکر و اندیشه خاصی نوشته می‌شود و سال های مختلف را دربر می‌گیرد تا کامل گردد اما ما وقت خود را صرف نمیکنیم

- بیشتر
Melika_SA
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

💛ای قوم به حج رفته کجایید کجایید معشوق همین جاست بیایید بیایید💛 کل کتاب در این یک بیت خلاصه میشه 👏🏻

ترنم
۱۳۹۷/۰۶/۱۰

این کتاب باعث میشه حتی برای لحظه ای هم که شده به رویاها و ارزوها مون فکر کنیم و اینکه هیچ وقت برای محقق کردنشون دیر نیست و باید به نشانه ها ایمان داشته باشیم شاید با قدم برداشتن در

- بیشتر
مٰاْفٌٌيْ‌نٰا
۱۳۹۷/۰۱/۱۴

کیمیاگر، شاید همین اسم خلاصه‌ای باشه از آنچه خود کوئیلو با کتاب کرد، از هیچ ، گوهر ساختن. اما پر واضحه که از هیچ، گوهری بدست نمیاد و اصل، اصالت و وجود هست. اینکه نویسنده دارای بیانی شیوا و نوشتاری

- بیشتر
ehsan
۱۳۹۸/۱۲/۲۴

ممنون میشم این کتاب رو به طاقچه بی نهایت اضافه کنید.❤❤❤

یک تازه کتابخوان
۱۳۹۷/۰۸/۱۹

من اصلا از خوندن این کتاب لذت نبردم و واقعا متعجبم چطور اینقدر از این کتاب تعریف میکنن نویسنده خیلی تلاش کرده بود که معناگرایانه بنوییه ولی متاسفانه موفق نبوده و اونقدرا هم که بقیه میگن شما رو به فکر

- بیشتر
fatima.s
۱۳۹۸/۱۰/۲۰

نظر من(بر روی نسخه کاغذی): نمی دانم نویسنده چقدر با فلسفه و عرفان اسلامی آشنا بوده،ولی که انگار کتاب می خواهد به عرفان بپردازد از زندگی یک جوان چوپان شروع کرده که در راز جهان اندیشه می کنه تا اینکه به آن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۱۳۸)
جوان، متعجب پرسید: «بزرگ‌ترین فریب دنیا دیگر چیست؟» «این‌که در یک لحظه از حیات خود، مالکیت و فرمان زندگی را از دست می‌دهیم و تصور می‌کنیم سرنوشت بر زندگی مسلط شده است، همین نکته، بزرگ‌ترین فریب دنیاست.»
Ahmadreza Moraveji
کیمیاگر گفت: «قلب من از رنج` می‌ترسد.» «به او بگو که ترس از رنج` بدتر از خود رنج` است. «هیچ قلبی نیست که در پی آرزوهایش باشد ولی رنج نبرد، چون آرزوها بی‌پایان و دور از دسترسند و راه، راه دشواری است. همت می‌خواهد و تلاش و هر لحظه آن می‌تواند لحظه پایانی باشد. لحظه دیدار با خدا یا لحظه پیوستن به ابدیت... .»
seyed
تپه‌های شنی با وزش باد جابجا می‌شوند، ولی... صحرا همیشه صحرا باقی می‌ماند. این است... افسانه عشق.
michoki
پادشاه پیر گفته بود: «زمانی که به راستی، با همه وجودت آرزویی داشته باشی، کائنات به نحوی عمل می‌کنند که تو بتوانی به آرزویت برسی.»
Hooryar
«زمانی که واقعا خواستار چیزی هستی، باید بدانی که این خواسته در ضمیر جهان متولد شده است و تو، فقط مأمور انجام دادنش بر روی زمین هستی.
📚میرزارضا📖
به او بگو که ترس از رنج` بدتر از خود رنج` است.
hodsan
همیشه به یاد داشته باش که خواستن از دانستن جدا نیست پس باید بدانی که چه می‌خواهی.
plato
مردم خیالاتی‌اند و بر این تصور که دقیقا می‌دانند دیگران چگونه باید زندگی کنند، اما هیچ‌کس هرگز در طول عمرش یاد نگرفته است خود چگونه زندگی کند.
plato
به کیمیاگر گفت: «قلب من از رنج` می‌ترسد.» «به او بگو که ترس از رنج` بدتر از خود رنج` است.
Melika_SA
نمی‌خواهم تغییری در زندگی خود بدهم، نمی‌خواهم طبیعت خود را عوض کنم، چون سال‌هاست که من` به خودم `عادت کرده‌ام
AMiR

حجم

۱۴۴٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها

۲۴۴ صفحه

حجم

۱۴۴٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها

۲۴۴ صفحه

قیمت:
۴۲,۵۰۰
تومان