با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مروارید

دانلود و خرید کتاب مروارید

۴٫۴ از ۱۷ نظر
۴٫۴ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مروارید  نوشته  جان اشتاین‌بک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مروارید

«مروارید» رمانی نوشته جان اشتاین‌بک(۱۹۶۸-۱۹۰۲)، نویسنده آمریکایی است. داستان مروارید برگرفته از داستان‌های عامیانه رایج میان ماهیگیران بومی مکزیک است و حکایتگر سختی‌ها، آرزوها و تلاش‌های هر روزه آنان است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «شهر چیزی است مثل یک جانور گروه‌زی. دستگاه اعصاب خود را دارد و سری و شانه‌ای و پاهایی. شهر چیزی است غیر از شهرهای دیگر، هیچ دو شهری نیست که مثل هم باشند. از این‌ها گذشته هیجان‌های شهر از عواطف کلی ساکنان آن است. نحوه انتشار اخبار در شهر معمایی است که گشودن آن آسان نیست. مثل این است که سرعت انتشار اخبار بیش از سرعت حرکت کودکانی است که مدام در تقلایند و به چالاکی به هرسو می‌دوند که تازه‌ها را برای همسالان خود بازگو کنند یا سریع‌تر از صدای زنانی، که از فراز پرچین‌ها با زنان همسایه حرف می‌زنند. پیش از آنکه کینو و خووانا همراه صیادان دیگر به کوی کپرها برسند دستگاه اعصاب شهر با این خبر به ضربان افتاده و به ارتعاش آمده بود: «کینو بزرگ‌ترین مروارید جهان را پیدا کرده!» پیش از آنکه کودکان بتوانند نفس‌نفس‌زنان کلماتشان را اداکنند، مادرانشان خبر را دریافته بودند. خبر به سرعت از کنار کپرها گذشته و همچون امواجی خروشان خیابان‌های شهر سنگ و سیمان را شسته و همه‌جا پخش شده بود. خبر به گوش کشیشی که در باغش قدم می‌زد رسید و چشمانش را در رؤیا فرو برد و تعمیراتی را به یادش آورد که در کلیسایش لازم بود. با خود می‌گفت: «یعنی قیمت این مروارید چقدر ممکن است باشد و کوشید به یاد آورد که طفل کینو را غسل تعمید داده است یا نه و آیا اصلاً عقد ازدواج کینو در کلیسا صورت گرفته است؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
Amir_13_Doulabi
۱۳۹۶/۱۰/۱۱

*نقد از الف بوک* در آخرین سالهای ده سی، سرمایه‌داران کالیفرنیایی در اقدامی نمادین، سه نسخه از بهترین اثرش را در میدان شهر سوزاندند و پاره ای از کتابخانه ها آن را از لیست کتابهای‌شان حذف کردند. خود او که چنین

- بیشتر
Anna
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

این داستان یکی از بهترین داستان هایی بود که در سال 99خوندم، فضاسازی و شخصیت پردازی نویسنده عالی بود. داستان درباره‌ی خانواده‌ی سه نفره‌ای هست که نماینده‌ی طبقه پایین جامعه هستن و هیچ راه فراری ازش ندارن و محکومند به فقر.

- بیشتر
Fatemeh
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

یکی از بهترین کتابهایی بود ک خوندم. شدیدا توصیه میکنم ک از دست ندینش

maryam
۱۳۹۶/۱۰/۰۴

با اینکه نسخی چاپی رو حدود ۷ سال پیش خوندم ولی تمام جزئیاتش رو یادمه! اگه اهل خوندن رمان های کلاسیک هستید پس به احتمال زیاد از خوندنش لذت خواهید برد👌

ژاله
۱۴۰۰/۰۳/۱۵

رمانی جذاب وجالب بود که با کششی بینظیر خواننده رو بدنبال خودش میکشاند اما حیف انتهای آن باخوبی وخوشی تموم نشدآنهم با مرگ نوزادی بیگناه....با سپاس فراوان

👑🎵parnian🎵👑
۱۳۹۵/۰۶/۲۴

خیلی مفهومش سخته

sanamanani2004
۱۳۹۵/۰۶/۲۴

من نسخه چاپی این کتاب رو دارم. ولی خوشم نمیاد =_=

hodiii614
۱۳۹۵/۰۷/۰۵

من نسخه چاپی کتاب رو دارم و خوندم.خوشم اومد. کلا نوشته های استاین بک رو دوست دارم. مفاهیم خوبی توش نهفته، هرچند فضای کلی داستان هاش غمگینه. به ویژه "موش ها و آدم ها" رو توصیه میکنم بخونید.

mohammad
۱۳۹۶/۰۵/۱۸

عالی

mehranyk
۱۳۹۵/۰۶/۲۳

کتاب خوبیه . البته ترجمه ووقعا ضعیف

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
زمانی با هم حرف هم می‌زدند. ولی بعد دیدند حرفی که فقط از سر عادت زده شود همان بهتر که زده نشود.
mahyart256
هیچ‌کس دست و دل بازتر از بیچاره‌ای نیست که ناگهان بختیار شده باشد
Anna
لب‌هایش با تردید جنبید و گفت: ــ یه تفنگ،... بله، شاید یه تفنگم بخرم! و همین تفنگ بود که همه سدها را شکست. تفنگ از محالات بود و اگر می‌توانست فکرِ داشتن یک تفنگ را به ذهن خود راه دهد همه مرزها در هم می‌ریخت و حدی برای امیالش وجود نمی‌داشت. زیرا گفته‌اند که آدمیزاد هرگز سیر نخواهد شد. یک چیز که به او دادی چیز دیگری می‌خواهد. البته این گفته رنگ مذمت داشت، حال آنکه این کیفیت یکی از خصایص برجسته بشر بود و همین خصیصه او را بر حیوانات، که به آنچه دارند راضی‌اند برتری می‌بخشید.
Anna
ناگهان از حرف زدن خود وحشت کرد. مشتش را روی مروارید بست و جلو تابش نور را بر آن گرفت. و آن را خاموش کرد. کینو می‌ترسید، مثل هر کسی که نادانسته بگوید «چنین و چنان خواهم کرد.»
Anna
اگر اهالی شهر، از مرد و زن و کودک طبق الگوهای مشخص و معمول رفتار کنند و به هیچ مرزی تجاوز نکنند و هیچ تفاوتی با هیچ‌کس نداشته باشند و از هیچ راه نوآزمایی نکنند و از تکرار کرده‌ها ملول نشوند و آسایش تن و آسودگی خیال کسی را مختل نسازند و به هیچ روی مانع جریان پیوسته و یکنواخت امور شهر نشوند، بود و نبودشان یکسان است و اگر از میان بروند اثری از خود باقی نمی‌گذارند و کسی از آن‌ها یادی نمی‌کند.
mahyart256

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۰۵۰-۲۶-۸
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۰۵۰-۲۶-۸