با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرتره‌

دانلود و خرید کتاب پرتره‌

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرتره‌  نوشته  نیکلای واسیلیویچ گوگول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرتره‌

کتاب پرتره‌ مجموعه داستانی به قلم نیکلای واسیلیویچ گوگول و ترجمۀ پرویز همتیان بروجنی است که سعی دارد جلوه ای از انسان معاصر ایرانی و شرایط و عوامل گوناگون اجتماعی، تاریخی و فلسفی تاثیرگذار بر زندگی  را انعکاس دهد.

درباره کتاب پرتره‌

این مجموعه با روایت زندگی مهرداد ناصری (به عنوان نماینده ای از قشر فرهیخته جامعه) و جنبه‌های مختلف شخصیتی و رفتاری او کم‌کم برای ما نمایان می‌شود آغاز می‌شود. این کتاب از زاویه دید خاصی استفاده می‌کند و آن اول شخص جمع است. تلاش نویسنده بر این است که هر کدام از داستان‌های مجموعه تکمیل کننده بخشی از داستان نهایی که در نگاه کامل بازتاب دهنده جامعه معاصر ایرانی است باشند. این کتاب روایت‌های جذابی است از زندگی انسان گمشده ایرانی در بین سنت و مدرنیته.

خواندن کتاب پرتره‌ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب پرتره‌

مادر هرگز آنجا نرفته بود و حالا وقتش رسیده بود که من به آن محیط ممنوع، به آن سر نگفتنی و مشکوک راه پیدا کنم و این انگار موهبتی بود به پاس پلک‌نزدن‌های شبانه‌ام و نفس‌های کشدار خواب‌زده و گرمایی که از تراکم خون، در شقیقه‌هایم می‌پیچید. بعدها خیلی چیزها را فهمیدم. بعدها... خیلی به آن روزها فکر کردم... بارها و بارها آن صحنه‌ها در ذهنم تکرار شدند: وقتی پشت لبم تازه سبز شده بود. وقتی خط ریش چکمه‌ای می‌گذاشتم، آدامس می‌جویدم و رمان می‌خواندم. وقتی دانشکده را شروع کردم. وقتی پدرم مرد و زنم زیپ کاور کت و شلوار مهمانی‌ام را کشید و گره کراوات مشکی‌ام را زیر چانه‌ام سفت کرد. وقتی بارها و بارها در ازدحام کلاس‌ها، با ماژیک وایت‌برد روی میز استاد کوبیدم و توجه دانشجوها را جلب کردم. وقتی طرح صورت مادر را زیر ملافه سفید بیمارستان دیدم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کامبیز
۱۳۹۹/۰۳/۲۸

در نمونه کتاب نام نویسنده نیکلای گوگول نوشته شده و داستان کاملا روسیه و با توضیحات مغایره رسیدگی کنید لطفا.

AS4438
۱۳۹۹/۰۶/۱۵

ارزش ۲ بار خواندن را داشت.

nepeta
۱۴۰۰/۰۱/۰۴

داستان فوق العاده تازه و جذاب و غیرقابل حدس زدن بود ... جز بهترین داستان های با مایه تخیلیه که تا به حال خوندم و البته به نظرم بهترین داستان گوگول هست

Nc.M
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

مزخرف

ســحــر
۱۴۰۰/۰۳/۲۰

یهو پاشدی به این نتیجه رسیدی دوتا گوگول داریم تو روسیه!؟ تو قسمت سرچ وقتی میزنی گوگول یه گوگول همراه با اسم میانی و یه گوگول بدون اسم میانی میاد! واقعا حداقل خوبه یکم شناخت داشته باشید رو نویسنده ها،

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۰۳/۲۰
شابک۹۶۴-۳۶۲-۱۸۲-۰
تعداد صفحات۸۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۰۳/۲۰
شابک۹۶۴-۳۶۲-۱۸۲-۰