با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرنده‌باز

دانلود و خرید کتاب پرنده‌باز

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرنده‌باز  نوشته  یاسوناری کاواباتا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرنده‌باز

کتاب پرنده‌باز نوشته یاسوناری کاواباتا است که با ترجمه حبیب گوهری‌راد توسط انتشارات رادمهر منتشر شده است. نویسنده کتاب پرنده‌باز در سال ۱۹۶۸ برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

درباره کتاب پرنده‌باز

کتاب پرنده‌باز شامل چهار داستان رقصنده ایزو، پرنده‌باز، بازیافته و ماه در آب است. یاسوناری کاواباتا زندگی سختی را گذرانده است او در سال ۱۸۹۹ در اوزاکای ژاپن به دنیا آمد. کودک بود که خانواده‌اش از هم پاشید در سه سالگی مادر و پدرش را از دست داد و در هفت سالگی مادربزرگش فوت کرد. نه ساله بود که خواهرش را از دست داد و در چهادرده سالگی تنها حامی‌اش یعنی پدربزرگش را از دست داد. غم و اندوه رویارویی با مرگ و از دست دادن همواره همراهش بود تا جایی که در داستان‌هایش هم خودش را نشان داده است. او در سال ۱۹۶۸ که جایزه نوبل را گرفت در سخنرانی‌اش از مقاومت علیه خودکشی و افسردگی صحبت کرد اما در سال ۱۹۷۲ بدون هیچ نامه‌ای با باز کردن شیر گاز خودکشی کرد.

خواندن کتاب پرنده‌باز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان مخصوصا ادبیات ژاپن پیشنهاد می‌کنیم

بخش‌هایی از کتاب پرنده‌باز

- «فکر نمی‌کنید به خاطر بالا رفتن سنم باشد؟!... دیدن آدم‌ها حوصله‌ام را سر می‌برد و مردها زودتر از زن ها خسته‌ام می‌کنند. هنگام غذا خوردن یا مسافرت همراهی یک زن را ترجیح می‌دهم.»

- «پس بهتر است ازدواج کنی!»

- «این هم غیرممکن است. من زن های سردمزاج و بی‌تفاوت را ترجیح می‌دهم و دوست دارم رابطه‌مان همان‌طور بماند. برای من آسان‌تر است که به حرف‌هایشان گوش بدهم و وانمود کنم که بی‌تفاوتی‌شان کوچک‌ترین اهمیتی برای من ندارد. من همیشه دختران جدی را فقط به عنوان کارگر مغازه استخدام می‌کنم!»

- «برای همین است که به پرورش حیوانات علاقه پیدا کرده‌ای!»

- «حیوانات خیلی بی‌تفاوت نیستند. در واقع اگر آن‌ها را در کنار خود نداشتم قادر به تحمل تنهایی نبودم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mehdi Kazemi
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

داستان اول رقصنده ایزو رو خیلی دوست داشتم ولی خیلی با داستانهای دیگه ارتباط برقرار نکردم . اما در هر صورت کاواباتا یکی از بزرگترین نویسنده های ژاپن به شمار میاد .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۷۳-۸۲-۱
تعداد صفحات۱۴۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۷۳-۸۲-۱