با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ننامیدنی

دانلود و خرید کتاب ننامیدنی

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ننامیدنی  نوشته  ساموئل بکت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ننامیدنی

ساموئل بکت در رمان «ننامیدنی» در قالب یک شخصیت بی‌نام و نشان می‌رود که مونولوگ‌هایی از هم گسیخته دارد. داستان روی هیچ موضوعی تمرکز نمی‌کند و این که آیا شخصیت‌های دیگری غیر از راوی در داستان وجود دارند یا خیر هم محل بحث است. این اثر تلفیقی از خاطرات و تخیلات هستی‌گرایانه راوی است و سایر شخصیت‌ها نقش شنونده او را دارند. لحن راوی سراسر ناامیدی است و حرف‌هایش بلند و کوتاه و گاهی نامفهوم اند. این کتاب آخرین اثر از سه‌گانه بکت است که دوتای دیگر را به ترتیب مالوی و مالون می‌میرد تشکیل می‌دهند. این اثر بکت هم پر از پیوند فلسفه با روج آدمی است و راوی با خود سوالاتی فلسفی مطرح می‌کند. اگر انتظار دارید این اثر یک رمان باشد بیشتر از ده صفجه از آن را نمی‌توانید بخوانید چون اصل ماجرای این کتاب چیری میان یک مقاله ادبی- فلسفی است. مهم‌ترین خوانش بکت در این کتاب «مرگ» است. این کتاب درباره جایی است که غیر ممکن است و قهرمان می‌خواهد به این غیر ممکن برسد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Omid r kh
۱۳۹۷/۱۱/۲۷

کتابی که هرچی بشینیم از خوب بودن و عمیق بودن و دیوانه کننده بودنش بنویسیم فایده نداره و عبثه، چون برای رسیدن به چنین هدفی بکت لزوما اون رو بد، سطحی، حوصله سربر و احمقانه نوشته!

رضا سامانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

نمی‌شود «کتاب‌نخوانده» باشی و این کتاب را بفهمی‌. نسبتی که این اثر با سنت رمان‌نویسی پیش از خود برقرار می‌کند بی‌نظیر است. همچنین با دو اثر دیگر سه‌گانه (مالوی و مالون می‌میرد) و دیگر آثار بکت.

Sina Yadegari
۱۳۹۷/۱۱/۲۵

کتابه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۶
تعداد صفحات۳۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۰۶