با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رازهای پرنسس دو کادینان

دانلود و خرید کتاب رازهای پرنسس دو کادینان

صحنه‌هایی از زندگی پاریسی

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رازهای پرنسس دو کادینان  نوشته  انوره دوبالزاک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رازهای پرنسس دو کادینان

کتاب رازهای پرنسس دو کادینان نوشته انوره دو بالزاک با ترجمه مریم خراسانی منتشر شده است. داستان رازهای پرنسس دو کادینیان از خواندنی‌ترین و ماندگارترین آثار نویسنده در حوزه مطالعات زنان است. در این داستان بلند، چهره‌های شاخص بالزاکی را می‌بینیم؛ به‌ویژه شخصیت‌هلی متشخص، خوش‌پوش و خوش‌گفتاری چون اوژن دو راستینیاک، ماکسیم دو ترای، مارکیز دسپار. اما در این‌جا بازی بسیار ظریف‌تری به نمایش درمی‌آید که با بازی‌هایی که در سالن‌های اشرافی شاهدِ آن هستیم و فتنه‌ها و توطئه‌هایی حقیرانه دارند بسیار مغایرت دارد. این بازی بازیِ فریبندگی، طنازی و به تور انداختن است که با ظرافت خاصی انجام می‌شود.

خواندن کتاب رازهای پرنسس دو کادینان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و کمدی انسانی بالزاک پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب رازهای پرنسس دو کادینان

این زن، که با نام اولش یعنی دوشس دو موفرینیوز شهرهٔ خاص‌وعام بود، خط‌مشی عاقلانه‌ای اختیار کرد و آن زندگی در انزوایی کامل و خودخواسته بود تا با این ترفند گذشته‌اش از اذهان عمومی پاک شود. پاریس در گیرودار سیلابی از حوادث سرگیجه‌آورْ روزگار می‌گذراند و بدین‌سان دیری نپایید که دوشس دو موفرینیوز که در لفاف لقب جدید، پرنسس دو کادینیان، مستور مانده بود از یادها رفت. لقب جدید برای اغلب صاحب‌منصبان تازه‌به‌دوران‌رسیدهٔ انقلاب ژوئیه نامی ناشناس و مجهول بود. لقبِ دوک بلندمرتبه‌ترین لقب اشرافی در فرانسه است که حتی از عنوان شاهزاده هم برتر است، هر چند اگر نظریهٔ نشان‌شناسی  را دور از هرگونه سفسطه مطمح نظر قرار دهیم، عناوین و القاب به‌هیچ‌وجه بر مزیت خاصی انگشت نمی‌گذارند و بر تساوی کامل بین نجیب‌زادگان دلالت دارند. در روزگاران پیشین نیز خاندان پادشاهی فرانسه نگهبان این مساوات تحسین‌برانگیز بوده‌اند؛ و در زمانهٔ ما نیز این برابری همچنان پابرجاست و شاهان مراقب‌اند تا دست‌کم در نام‌گذاری اولادشان به لقب سادهٔ کُنت قناعت کنند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
زنان کتک‌خورده هم باید از روی غرور سکوت اختیار کنند: سکوتِ برده، ارباب را به وحشت می‌اندازد.»
نسیم رحیمی
ما زن‌ها هرگز مردهایی را دوست نداریم که می‌خواهند تربیت‌مان کنند و اندرز بارمان کنند. این قسم مردها خودپسندی‌های کوچک‌مان را پاک پژمرده می‌کنند.»
نسیم رحیمی
می‌توانیم عاشق باشیم، ولی خوشبخت نباشیم، و خوشبخت باشیم بی‌آن‌که عاشق باشیم؛ اما عاشق بودن و خوشبخت بودن، و گرد آوردن این دو شادی بی‌حدوحصرِ انسانی در کنار هم، یک معجزه است. این معجزه هرگز برای من به وقوع نپیوسته است.»
نسیم رحیمی
زن‌ها، برای ایجاد دوستی‌های صمیمانه و بادوام بین خودشان، بایستی خُرده‌جنایت‌های مشترکی مرتکب شده باشند تا رابطه‌شان مستحکم شود. دو دوست زن می‌توانند در عین آن‌که قاتل هم‌اند و در دست هم شمشیری آلوده به زهر می‌بینند، تظاهر به تفاهم و سازگاری کنند، این دوستی را هیچ‌چیز برنمی‌آشوبد، مگر آن‌که یکی از آن دو زن، به‌اشتباه، سلاحش را بر زمین بگذارد.
نسیم رحیمی
وقتی مردی می‌تواند با دوست داشتن زنی خوش‌ادا، بااحساس، ظریف‌الطبع و تیزهوش، عظمت ایده‌آل را با شادیِ تمنا در هم آمیزد، همای سعادتی بی‌بدیل بر بام او می‌نشیند.»
نسیم رحیمی
اشخاصی هم هستند، به نظر زیرک و کاردان، که اشتباهات زندگی خصوصی‌شان را با خدمات سیاسی لاپوشانی می‌کنند، و بالعکس؛
نسیم رحیمی
در جوانی خودپسندی‌های احمقانه‌ای داریم! و گاه شبیه جوان‌های بیچاره‌ای می‌شویم که با خلال‌دندان بازی می‌کنند تا تظاهر کنند که شام دبشی خورده‌اند.»
نسیم رحیمی
احتمالِ کمی دارد که در آخر پاییز گل زیبایی را بیابیم که در طی بهار و تابستان از ما دریغ شده بود.»
نسیم رحیمی
می‌توان آدم بزرگی بود و درعین‌حال بدجنس، همان‌طور که می‌توان هم احمق بود و هم عاشقی بلندمرتبه.
نسیم رحیمی
هر چه یک اَبَرمرد اندیشمند، از دور، احساسات بیش‌تری در انسان برمی‌انگیزد، از نزدیک تأثیرش کم‌تر می‌شود. هر چه درخشان‌تر تصورش کنید، تیره‌تر جلوه خواهد کرد
نسیم رحیمی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۵۷۱-۲
تعداد صفحات۹۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۵۷۱-۲