با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دربارۀ عشق و یازده داستان دیگر

دانلود و خرید کتاب دربارۀ عشق و یازده داستان دیگر

۴٫۸ از ۶ نظر
۴٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دربارۀ عشق و یازده داستان دیگر  نوشته  آنتوان چخوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دربارۀ عشق و یازده داستان دیگر

دربارهٔ عشق و یازده داستان دیگر، دوازده داستان کوتاه از نویسنده شهیر روس، آنتون چخوف دارد.

دوازده داستان این کتاب عبارتند از: پولینکا، حادثه‌ای در زندگی یک پزشک، وروچکا، می‌خواهد بخوابد، خانه‌ای با اتاق زیر شیروانی (داستان یک نقاش)، جانِ دلم، درباره عشق، یونیچ، لجن، «آنّا» به گردن، خانمی با سگ کوچک و عروس.

کتاب دربارۀ عشق و یازده داستان دیگر برای چه کسانی مناسب است

علاقه‌مندان به داستان کوتاه از خواندن این آثار آنتوان چخوف، لذت خواهند برد.

درباره آنتوان چخوف

آنتون پاولوویچ چِخوف داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجسته روس است. او در زمان حیاتش بیش از ۷۰۰ اثر ادبی خلق کرده و مهم‌ترین داستان‌کوتاه‌نویس جهان شناخته می‌شود. چخوف در زمینه نمایش‌نامه‌نویسی نیز آثار برجسته‌ای از خود به‌جا گذاشته ‌است.

چخوف در نیمه ۱۸۸۰ تحصیلات دانشگاهی‌اش را در رشته پزشکی در دانشگاه مسکو آغاز کرد. در این سال نخستین مطلب او چاپ شد به همین دلیل آن را مبدأ تاریخی آغاز نویسندگی وی برمی‌شمارند.

او بعد از پایان تحصیلاتش در رشته پزشکی به‌طور حرفه‌ای به داستان‌نویسی و نمایش‌نامه‌نویسی روی آورد و نخستین مجموعه داستانش را دو سال پس از دریافت درجه دکترای پزشکی به چاپ رساند.

یکسال بعد، انتشار مجموعه داستان «هنگام شام»، جایزه پوشکین را، که فرهنگستان روسیه اهدا می‌کرد، برایش به ارمغان آورد.

در داستان‌های او معمولاً رویدادها از خلال وجدان یکی از آدم‌های داستان، که کمابیش با زندگی خانوادگی «معمول» بیگانه ‌است، تعریف می‌شود. چخوف با خودداری از شرح و بسط داستان، مفهوم طرح را نیز در داستان‌نویسی تغییر داد.

او در داستان‌هایش سعی می‌کند به نمایش زندگی بپردازد. در عین حال، در داستان‌های موفق وی رویدادهای تراژیک جزئی از زندگی روزانه آدم‌های داستان را تشکیل می‌دهد.

چخوف اواخر قرن نوزدهم قصد داشت سفری به پارس و آسیای میانه و حتی دور دنیا داشته باشد. از نمایشنامه‌های او، که بارها در ایران به روی صحنه رفته است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

«ایوانف»، «خرس»، «عروسی»، «مرغ دریایی»، «سه خواهر»، «باغ آلبالو» و «دایی وانیا». چخوف را «مهم‌ترین داستان‌کوتاه‌نویس همه اعصار» نامیده‌اند.

جملاتی از کتاب درباره عشق و یازده داستان دیگر

بخشی از داستان خانمی با سگ کوچک

تصور می‌کرد به اندازه کافی تجربه‌های تلخ داشته است که بتواند زن‌ها را هر طور می‌خواهد بنامد، البته با همه این حرف‌ها یک روز هم بدون این «نژاد پست‌تر» نمی‌توانست زندگی کند. در جمع مردان کسل می‌شد و احساس ناراحتی می‌کرد، با آنها کم‌حرف و سرد بود، اما در حضور زن‌ها احساس آزادی می‌کرد، می‌دانست درباره چه حرف بزند و چطور رفتار کند، حتی ساکت ماندن نیز برایش آسان بود. در ظاهر و در شخصیت او و در تمامی طبیعت او چیزی جذاب و اغفال‌کننده بود که زن‌ها را به سویش جلب می‌کرد، آنها را وسوسه می‌کرد؛ او این موضوع را می‌دانست و خود نیز با نیرویی جذب آنها می‌شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
www.action4008@yahoo.com سعید آزاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۱

برای شیفتگان داستان های کوتاه باید بگویم عالی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۶)
آدم‌های تنها زیاد چیز می‌خوانند، اما کم حرف می‌زنند و کم گوش می‌دهند. زندگی برای آنها معماست، خیال‌پردازند
Manal Bn
«آنهایی که هرگز عاشق نشده‌اند خیلی چیزها نمی‌دانند! به نظر من هیچ‌کس تا حالا نتوانسته است عشق را به‌درستی وصف کند و مشکل می‌شود این احساس لطیف و شاد، اما جانکاه را توصیف کرد. و کسی که عاشق شده باشد هیچ‌وقت نمی‌تواند با کلمات این احساس را به دیگری منتقل کند. این مقدمه‌ها و توصیف‌ها چه فایده‌ای دارد؟ فایده سخن‌پردازی‌های بیهوده چیست؟ عشق من بی‌پایان است ...
پویا پانا
زندگی‌ام این‌طور شکل گرفته ... آدم‌های تنها زیاد چیز می‌خوانند، اما کم حرف می‌زنند و کم گوش می‌دهند. زندگی برای آنها معماست، خیال‌پردازند
پویا پانا
وقتی با آدم‌های معمولی ورق‌بازی کنی و یا شامکی بخوری، صلح‌جو و خوش‌قلبند و حتی چندان احمق نیستند، اما همین که درباره چیزی غیر از خوراک با آنها حرف بزنی، مثلا درباره سیاست یا علوم، چنان سردرگم می‌شوند و یا چنان فلسفه‌بافی‌های بی‌معنی و کینه‌توزانه‌ای می‌کنند، که فقط می‌توانی ناشنیده بگیری و ترکشان کنی.
پویا پانا
آه روسیه بیچاره! آه روسیه بیچاره، چقدر آدم‌های تنبل و بی‌فایده در دامان خودت پرورش داده‌ای! چقدر آدم‌های رنج‌دیده مثل من بار آورده‌ای!
پویا پانا
«آه! پرسیدید چطور زندگی می‌کنم. اینجا چطور زندگی می‌کنیم؟ ما اصلا زندگی نمی‌کنیم. پیر می‌شویم، چاق می‌شویم و انسانیت‌مان را از دست می‌دهیم. روز را شب می‌کنیم و به‌این‌ترتیب روز دیگری از زندگی‌مان از دست می‌رود، زندگی با ملال می‌گذرد، بی هیچ تأثیری و بی هیچ فکری ... روز پول جمع می‌کنیم و شب‌ها در باشگاه با ورق‌بازها، عرق‌خورها و آدم‌های صداکلفت، که تحمل‌شان را نداریم، می‌گذرانیم. چه چیز خوبی در این زندگی هست؟
پویا پانا
سعی نکنید برایم موعظه کنید. من در مورد همه چیز عقاید خاص خودم را دارم.
پویا پانا
برای آدم بی‌قیدی مثل من، که در جستجوی توجیهی برای بطالت دائمی خود هستم، صبح‌های روزهای تعطیل تابستان در ملک خودمان همیشه جذابیت فوق‌العاده‌ای داشت.
پویا پانا
همه مغزها، همه توان‌های روحی به خاطر ارضای نیازهای موقت و گذرا به هدر می‌رود...
پویا پانا
انسان باید برای اهداف عالی و درخشان بکوشد و زندگی خانوادگی برای همیشه گرفتارم می‌کند.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱
تعداد صفحات۲۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱