با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دختری که رهایش کردی اثر جوجو مویز

دانلود و خرید کتاب دختری که رهایش کردی

۴٫۱ از ۱۴۸۷ نظر
۴٫۱ از ۱۴۸۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دختری که رهایش کردی  نوشته  جوجو مویز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی

کتاب دختری که رهایش کردی رمان عاشقانه‌ای از جوجو مویز است. این کتاب داستان تأثیرگذار یک نقاشی مربوط به دوران جنگ جهانی اول است که زندگی و سرنوشت دو انسان و کشور را به هم ربط می‌دهد.

درباره کتاب دختری که رهایش کردی

دختری که رهایش کردی نامزد بهترین رمان سال ۲۰۱۲ شده و نمی‌توانید آن را زمین بگذارید. به اعتقاد بسیاری از منتقدان این کتاب جوجو مویز از دیگر آثار او زیباتر و غنی‌تر است. این اثر درواقع ادامه‌ی داستان ماه عسل در پاریس را روایت می‌کند.

دختری که رهایش کردی درباره‌ی زندگی دو زن با بعضی خصوصیات مشابه است که یکی از آن‌ها با نام سوفی که مجبور می‌شود در زمان دوری شوهرش و در زمان اشغال فرانسه از خانواده‌اش در مقابل نازی‌ها مراقبت کند و زن دیگر به نام لیو در لندن زندگی می‌کند. سوفی در جریان جنگ جهانی اول با همسرش که هنرمند بوده است، خداحافظی می‌کند و او به میدان جنگ می‌رود. زمانی که فرانسه به دست نازی‌ها اشغال می‌شود، تصویری که ادوارد از چهره‌ی همسرش سوفی کشیده است به دست یکی از سربازان آلمانی می‌افتد و توجه او را جلب می‌کند. در بحبوحه‌ی این اتفاقات، سوفی تمام سعی خود را می‌کند تا بتواند بار دیگر همسرش را ببیند.

بعد از گذشتن حدود یک قرن حالا نوبت شنیدن داستان زندگی لیو است. همسر او روزهای آخر عمرش را سپری می‌کند و در این دوران نقاشی تصویر سوفی را به لیو می‌سپارد. در این میان ارزش واقعی این نقاشی معلوم می‌شود و بر سر اینکه به چه فردی تعلق است اختلافاتی به وجود می‌آید. به چالش کشیده شدن اعتقادات لیو مسئله‌ی اصلی کتاب دختری که رهایش کردی است که در انتهای تمامی این وقایع به شما نشان داده می‌شود. اینکه یک تابلوی نقاشی از دوران جنگ جهانی اول به زمان حال منتقل شود داستانی بدون هیجان به نظر می‌رسد؛ اما با خواندن این کتاب متوجه خواهیم شد که همین اتفاقات معمولی را جوجو مویز با هنر خاصش برای ما جذاب کرده است. او در این کتاب حال و هوای خاصی را به ما می‌‎بخشد. همچنین به گونه‌ای زیبا، داستان را به‌صورت موازی بازه‌ی زمانی یک قرن به تصویر می‌کشد.

چرا باید کتاب دختری که رهایش کردی را مطالعه کنیم؟

جوجو مویز در رمان دختری که رهایش کردی با استفاده از خاطرات و حوادث دوران جنگ جهانی ‌اول به غارتگری در فرانسه توسط سربازان آلمانی می‌پردازد. اتفاقاتی که در جنگ جهانی اول بر سر خانواده‌ها و سرپرست آن‌ها می‌آید و عشقی که هم‌چنان بین آن‌ها وجود دارد، و همچنین به چالش کشیدن اعتقادات شخصی افراد از نکاتی به‌حساب می‌آیند که نویسنده به زیبایی آن‌ها را در این کتاب درهم آمیخته است.

خواندن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر شما به داستان‌های عاشقانه خارجی با حال‌و‌هوای جنگ و فضایی متفاوت علاقه دارید، از خواندن این کتاب قطعا لذت خواهید برد.

درباره جوجو مویز

جوجو مویز نویسنده‌ی رمان‌های عاشقانه است که در سال ۱۹۶۹ در انگلستان متولد شد. او در دانشگاه لندن به تحصیل در رشته‌ی روزنامه‌نگاری مشغول شد و حدود ۱۲ سال روزنامه‌نگار بود. او به صورت پاره‌وقت مطالبی می‌نوشت و از سال ۲۰۰۲ تصمیم گرفت به صورت تمام‌وقت کتاب بنویسد، البته بعد از اینکه در بسیاری شغل‌ها خود را سنجید، تصمیم به شروع کار نویسندگی کرد و شاید داستان‌هایش از این روحیه‌ی ماجراجوی و تسلیم نشدنش نشات گرفته است. او هم‌اکنون در یک مزرعه به همراه همسر و سه فرزندش زندگی می‌کند.

جوجو مویز یکی از معدود نویسندگانی است که موفق شده است تا دو بار جایزه‌ی بهترین رمان‌نویس رمانتیک را از آن خود بکند، اولین بار در سال ۲۰۰۴ با انتشار کتاب میوه‌ی خارجی و بار دیگر با انتشار کتاب یک به‌علاوه یک در سال ۲۰۱۴.

سال ۲۰۰۲ سال بسیار مهمی برای جوجو مویز بود، با منتشر کردن کتاب سرپناه بارانی به‌صورت جدی وارد کار نویسندگی شد و تا به امروز ۱۶ رمان با موضوع عاشقانه از خود را منتشر کرده است که در فهرست پرفروش‌ها قرار داشت. رمان‌‌های او به ۱۴ زبان مختلف ترجمه و در سر‌اسر جهان فروش رفته است.

رمان من پیش از تو که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و به سرعت در پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و باعث پیشرفت و شهرت جوجو مویز در جهان شد و جنب و جوشی در بین جوانان و خوانندگان این اثر افتاد، بعد از آن او هر سال کتاب جدیدی را منتشر می‌کرد.

دوازدهمین رمان جوجو مویز یک به‌علاوه یک بود که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و مثل همیشه با استقبال زیادی رو‌به‌رو شد، این کتاب هم مانند دیگر کتاب‌هایش داستانی عاشقانه و آمیخته با غم‌‌ را دارد، البته این کتاب بیشتر داستان یک سفر جاده‌ای است و این موضوع کتابش را از بقیه‌ی کتاب‌هایش جدا کرده است. رمان من پیش از تو در کمترین حالت در ۲۸ کشور دنیا ترجمه شده است، بیشتر کسانی که کتاب را شروع کردند، دیگر مایل به گذاشتن کتاب به زمین نبودند. او برای نوشتن این کتاب تحقیقات واقعی و زیادی را روی یک ورزشکار فلج و بیمارانی که دچار ناتوانی شده‌اند و پرستاران آن‌ها انجام داده است.

آخرین نامه‌ی معشوق، ماه‌عسل در پاریس، رها در باد و پس از تو نیز از جمله کتاب‌هایش هستند که با استقبال خوبی رو‌به‌رو شده بود.

قسمتی از متن کتاب دختری که رهایش کردی

می‌دونی چه حسی داره وقتی خودتو به سرنوشت می‌سپاری؟ یه‌جورایی بهت خوشامد می‌گه. دیگه نه دردی هست، نه ترسی و نه اشتیاق و آرزویی. مرگ، امید بود که داشت با این تسکین به وجود می‌اومد. به‌زودی می‌تونستم ادوارد رو ببینم. ما تو اون دنیا به هم می‌رسیدیم، چون مطمئن بودم که خدا مهربونه، خدا هرگز اون‌قدری بی‌رحم نیست که ما رو از تسکین تو اون دنیا محروم کنه.

بعد فهمیدم که همین‌جا می‌میرم و در حقیقت دیگه واقعا برام مهم نبود. همه‌ بدنم از درد گر گرفته بود، پوستم از تب تیر می‌کشید، مفصل‌هام درد می‌کردن و سرم سنگین بود. پارچه‌ی کرباس پشت کامیون بلند شد و باز شد. یه نگهبان بهم دستور داد که برم بیرون، به سختی می‌تونستم حرکت کنم اما اون منو مثل یه بچه سرکش، گرفت و هل داد بیرون. انقدر لاغر و سبک شده بودم که تقریبا راحت پرت شدم.

زندگی‌هایمان زمانی به جای ترس، سوپ‌های آبکی گشنیز و حکومت نظامی، با هنر و عشق و لذت پر شده بود. او خودم را به من یادآوری کرد. که چقدر هنوز قوی هستم و می‌توانم برای چیزهایی که می‌خواهم مبارزه کنم. ادوارد، قسم می‌خورم زمانی که برگردی همان دختری شوم که نقاشی کردی.

Seyed Abolfazl Mousavi
۱۳۹۶/۱۰/۲۸

شاید اسم این کتاب شبیه رمان های عاشقانه ی خوش رنگ و لعابِ توی نمایشگاه های کوچک کتاب باشد، اما روایت اصلی آن در واقع چشاندن طعم تلخ و زجر آور جنگ به خواننده و نمایش اثرات مخربش روی زندگی

- بیشتر
حنا
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

میتونم بگم یک کتاب کاملا متفاوت با داستانی زیبا و حیرت آور.اینکه اینطور ماهرانه نویسنده دو داستان رو در گذشته و حال به هم ربط داده بود و در نهایت به طور خاصی داستان تمام شده بود این کتاب رو

- بیشتر
محمود
۱۳۹۹/۰۲/۰۷

کتاب شروع خوبی دارد، اما هرچه جلوتر می‌رود داستان کشش خود را از دست می‌دهد و حتی گاهی احساس می‌کردم که نویسنده به هر قیمتی در تلاش است تا داستان را کش دهد و رو به زیاده گویی آورده. در

- بیشتر
Nasiri
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

این کتاب عالیه و واقعا نویسنده ماهرانه دو داستان رو به هم ربط داده و آدم رو وادار به خوندن اون میکنه ، واقعا محشره

🍃بانو🌼
۱۳۹۸/۰۱/۱۶

انتظاری که از کتاب داشتم برآورده نشد ابتدای کتاب اوج خیلی خوبی داشت و بسیار جذاب نوشته شده بود ولی همون قسمت اول هم سانسور هایی داشت که خب معنای قسمت اول رو تغییر میداد برای ما و بعد از اون

- بیشتر
کاربر ۹۵۲۸۲۵
۱۳۹۹/۰۴/۰۱

این کتاب و شخصیت ها همیشه به یادتون میمونن

zar✨
۱۳۹۸/۰۵/۰۸

بعدخوندن این کتاب دلم خواست یه نقاشی از خودم بکشم بزنم به دیواراتاقم:|😑🤦🏻‍♀️

ناسارا
۱۳۹۹/۰۶/۰۲

دوران جنگ رو خیلی خوب به تصویر کشیده بود . کلا تصویر سازیاش چه توی دوران جنگ چه معاصر خوب بود اما نمیدونم چرا از کتاب چندان خوشم نیومد. یه جورایی که انگار خیلی متوسط بود و حرف کمی برای

- بیشتر
مریم
۱۳۹۸/۰۷/۱۵

کتاب خوبی بود از خوندنش پشیمون نیستم...بخش اول که مربوط میشه به داستان سوفی واقعا کشش و جذابیت زیادی برام داشت اما بخش دوم که مربوط میشه به لیو برام کمی خسته کننده بود...اما در نهایت وقتی قطعات پازل تکمیل

- بیشتر
sunshine
۱۳۹۸/۰۴/۱۴

جالبه... برخلاف نظرات اکثر دوستان که گفته بودن قسمت اول خیلی جذابیت و کشش داشت در صورتیکه قسمت دوم اینطور نبود ، برای من دقیقن برعکس بود !!! 😂 البته فکر میکنم دلیلش ترجمه نه چندان دلچسب کتاب بود -

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱۸)
«انجام کار اشتباه فقط برای اولین‌بار سخته، بعدش دیگه عادی می‌شه.»
کتاب باز
ادامه‌دادن خودش یه عمل قهرمانانه‌ست.»
Yasaman
«من فکر کردم دیگه دنیا واقعاً تموم شد. حس می‌‌کردم دیگه هیچ‌وقت، هیچ اتفاق خوبی نمی‌افته. حس می‌‌کردم هرگز دیگه به زندگی طبیعی برنمی‌گردم. غذا نمی‌خوردم. بیرون نمی‌‌رفتم. نمی‌‌خواستم هیچ‌کی رو ببینم. اما من زنده موندم پل. در‌نهایتِ تعجب، به زندگی برگشتم و زندگی... خب... زندگی دوباره برام قابل معاشرت شد.»
nasi
«انجام کار اشتباه فقط اولین بارش سخته، بعدش دیگه عادی می‌شه.»
Fateme94
«همیشه فکر می‌کنم توانایی پول درآوردن برای امرار معاش از طریق انجام کاری که آدم دوست داره و دلش می‌خواد، می‌تونه بزرگ‌ترین هدیه‌ی زندگی به آدم باشه.»
hodsan
ادامه‌دادن خودش یه عمل قهرمانانه است.»
ل عجم
«این چی بهت یاد داد آقای مک‌کافرتی؟ بهت یاد داد که تو زندگی چیزای مهم‌تر از برنده‌شدن هم هست.»
Pardis
همیشه چیزهایی که زود تموم می‌شن، کامل‌تر به نظر می‌رسن. ستاره‌های سینمایی که جوون مردن اینو ثابت کرده.»
SepeHr SH
"تمام چیزی‌که اهمیت داره واقعیته
Bahman
خب وقتی برگردی، قول می‌دم دوباره همونی شم که تو ازش نقاشی کشیده بودی.
zeinab

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۸۲-۰
تعداد صفحات۴۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۸۲-۰