با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی دختری که رهایش کردی اثر جوجو مویز

دانلود و خرید کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

۴٫۰ از ۱۷۲ نظر
۴٫۰ از ۱۷۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دختری که رهایش کردی  نوشته  جوجو مویز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس جوجو مویز
جوجو مویز

جوجو مویز در ۴ اکتبر ۱۹۶۹ در میدستون انگلستان به دنیا آمد. در دوران کودکی، مویز کتاب ولوت ملی اثر انید باگنولد را خواند و خواندن ...

معرفی کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

کتاب صوتی دختری که رهایش کردی رمان عاشقانه‌ای از جوجو مویز است، این کتاب داستان تأثیرگذار یک نقاشی مربوط به دوران جنگ جهانی اول است که زندگی و سرنوشت، دو انسان و کشور را به هم ربط می‌دهد. دختری که رهایش کردی نامزد بهترین رمان سال ۲۰۱۲ شده و نمی‌توانید آن را زمین بگذارید. به اعتقاد بسیاری از منتقدان این کتاب جوجو مویز از دیگر آثار او زیباتر و غنی‌تر است. این اثر درواقع ادامه‌ی داستان ماه عسل در پاریس را روایت می‌کند.

درباره کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

کتاب صوتی دختری که رهایش کردی درباره‌ی زندگی دو زن با بعضی خصوصیات مشابه است که یکی از آن‌ها با نام سوفی که مجبور می‌شود در زمان دوری شوهرش و در زمان اشغال فرانسه از خانواده‌اش در مقابل نازی‌ها مراقبت کند و زن دیگر به نام لیو در لندن زندگی می‌کند. سوفی در جریان جنگ جهانی اول با همسرش که هنرمند بوده است، خداحافظی می‌کند و او به میدان جنگ می‌رود. زمانی که فرانسه به دست نازی‌ها اشغال می‌شود، تصویری که ادوارد از چهره‌ی همسرش سوفی کشیده است به دست یکی از سربازان آلمانی می‌افتد و توجه او را جلب می‌کند. در بحبوحه‌ی این اتفاقات، سوفی تمام سعی خود را می‌کند تا بتواند بار دیگر همسرش را ببیند.

داستان این رمان عاشقانه از قرن بیست شروع می‌شود و به قرن بیست و یک می‌رسد. این داستان، در واقع از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول داستان، ماجرای سوفی و بخش دوم ماجرای لیو هالستون است. بعد از گذشتن حدود یک قرن حالا نوبت شنیدن داستان زندگی لیو است. همسر او روزهای آخر عمرش را سپری می‌کند و در این دوران نقاشی تصویر سوفی را به لیو می‌سپارد. در این میان ارزش واقعی این نقاشی معلوم می‌شود و بر سر اینکه به چه فردی تعلق است اختلافاتی به وجود می‌آید. به چالش کشیده شدن اعتقادات لیو مسئله‌ی اصلی کتاب صوتی دختری که رهایش کردی است که در انتهای تمامی این وقایع به شما نشان داده می‌شود. اینکه یک تابلوی نقاشی از دوران جنگ جهانی اول به زمان حال منتقل شود داستانی بدون هیجان به نظر می‌رسد؛ اما با خواندن این کتاب متوجه خواهیم شد که همین اتفاقات معمولی را نویسنده با هنر خاصش برای ما جذاب کرده است. او در این کتاب حال و هوای خاصی را به ما می‎بخشد. همچنین به گونه‌ای زیبا، داستان را به‌صورت موازی بازه‌ی زمانی یک قرن به تصویر می‌کشد.

چرا باید کتاب صوتی دختری که رهایش کردی را گوش کنیم؟

جوجو مویز در رمان دختری که رهایش کردی با استفاده از خاطرات و حوادث دوران جنگ جهانی ‌اول به غارتگری در فرانسه توسط سربازان آلمانی می‌پردازد. اتفاقاتی که در جنگ جهانی اول بر سر خانواده‌ها و سرپرست آن‌ها می‌آید و عشقی که هم‌چنان بین آن‌ها وجود دارد، و همچنین به چالش کشیدن اعتقادات شخصی افراد از نکاتی به‌حساب می‌آیند که نویسنده به زیبایی آن‌ها را در این کتاب درهم آمیخته است.

شنیدن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

اگر شما به رمان‌های عاشقانه خارجی با حال‌و‌هوای جنگ و فضایی متفاوت علاقه دارید، از شنیدن کتاب صوتی دختری که رهایش کردی قطعا لذت خواهید برد. توصیف وقایع سال‌های جنگ برای علاقه‌مندان به ماجراجویی درباره جنگ بسیار جذاب و شنیدنی است.

درباره جوجو مویز

جوجو مویز نویسنده‌ی رمان‌های عاشقانه است که در سال ۱۹۶۹ در انگلستان متولد شد. او در دانشگاه لندن به تحصیل در رشته‌ی روزنامه‌نگاری مشغول شد و حدود ۱۲ سال روزنامه‌نگار بود. او به صورت پاره‌وقت مطالبی می‌نوشت و از سال ۲۰۰۲ تصمیم گرفت به صورت تمام‌وقت کتاب بنویسد، البته بعد از اینکه در بسیاری شغل‌ها خود را سنجید، تصمیم به شروع کار نویسندگی کرد و شاید داستان‌هایش از این روحیه‌ی ماجراجوی و تسلیم نشدنش نشات گرفته است. سال ۲۰۰۲ سال بسیار مهمی برای جوجو مویز بود، با منتشر کردن کتاب سرپناه بارانی به‌صورت جدی وارد کار نویسندگی شد و تا به امروز ۱۶ رمان با موضوع عاشقانه از خود منتشر کرده است که در فهرست پرفروش‌ها قرار گرفته‌اند. رمان‌‌های او به ۱۴ زبان مختلف ترجمه و در سر‌اسر جهان فروش رفته است.

جوجو مویز یکی از معدود نویسندگانی است که موفق شده است تا دو بار جایزه‌ی بهترین رمان‌نویس رمانتیک را از آن خود بکند، اولین بار در سال ۲۰۰۴ و یکذبار در سال ۲۰۱۴. رمان من پیش از تو که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و به سرعت در پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و باعث پیشرفت و شهرت جوجو مویز در جهان شد و جنب و جوشی در بین جوانان و خوانندگان این اثر افتاد، بعد از آن او هر سال کتاب جدیدی را منتشر می‌کرد.

دوازدهمین رمان جوجو مویز یک به‌علاوه یک بود که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و مثل همیشه با استقبال زیادی رو‌به‌رو شد، این کتاب هم مانند دیگر کتاب‌هایش داستانی عاشقانه و آمیخته با غم‌‌ را دارد، البته این کتاب بیشتر داستان یک سفر جاده‌ای است و این موضوع کتابش را از بقیه‌ی کتاب‌هایش جدا کرده است.

رمان من پیش از تو حداقل در ۲۸ کشور دنیا ترجمه شده است، بیشتر کسانی که کتاب را شروع کردند، دیگر مایل به گذاشتن کتاب به زمین نبودند. او برای نوشتن این کتاب تحقیقات واقعی و زیادی را روی یک ورزشکار فلج و بیمارانی که دچار ناتوانی شده‌اند و پرستاران آن‌ها انجام داده است. او هم‌اکنون در یک مزرعه به همراه همسر و سه فرزندش زندگی می‌کند.

درباره رضا عمرانی

رضا عمرانی بازیگر سینما و تلویزیون است. او برادر «علی عمرانی» است که شاید اجراهای بیشتری از او دیده باشیم اما صدای گوش‌نواز رضا عمرانی او را به هنرمندی محبوب در زمینه‌ی اجراهای رادیویی و کتاب‌های صوتی تبدیل کرده است. او مشاور هنری و مدیر تیم تولید شرکت تولید کتاب صوتی ماه‌آوا نیز است.

تکه هایی از کتاب دختری که رهایش کردی

خواب غذا می‌دیدم. باگت‌های ترد، خمیر سفید خالص نان که هنوز بخار از روی آن بلند می‌شد و پنیر آب‌شده که از شدت نرمی در بشقاب حرکت می‌کرد و انگور و آلو که در کاسه‌هایی روی هم چیده شده بودند، هوا تاریک و عطرآگین بود. داشتم دستم را بلند می‌کردم و یکی برمی‌داشتم که خواهرم جلویم را گرفت. «بلند شو»، زمزمه کردم: «گرسنمه. ««سوفی، بیدار شو!» می‌توانستم مزه آن پنیر را حس کنم، داشتم یه لقمه از ربلوچون بر می‌داشتم و روی یک تکه بزرگ از آن نان گرم می‌مالیدم، بعد هم یک انگور در دهانم انداختم. می‌توانستم شیرینی و عطر قوی آن را حس کنم. اما دست خواهرم آنجا روی کمرم بود و جلویم را می‌گرفت. بشقاب‌ها ناپدید و بوها محو شدند. دستم را دراز کردم تا بگیرمشان، ولی از دستم در رفتند، مثل حباب‌های صابون.

-سوفی. -چیه؟ اونا اورلین رو گرفتن! به پهلو چرخیدم و نگاهی انداختم. خواهرم، مثل من، یک کلاه پنبه‌ای به سر داشت تا گرم بماند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹۳)
Paeez Dokhtar
۱۳۹۷/۱۰/۱۷

زیبا بود توی روزایی که خیلی غمگین بودم با فکر کردن به سختی های سوفی حالم بهتر شد اگر آدم های قبلی توی سختی ها زنده موندن و پیشرفت کردن پس من هم میتونم

Mahsa
۱۳۹۸/۰۵/۰۴

جوجو مویز معرکس چه خودش چه کتاباش.. من این کتابشو حتی از سه تا کتاب معروف دیگش(من پیش از تو-پس از تو-هنوز هم من) بیشتر دوست دارم

Fatemeh a.m.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

کتاب از جنگ جهانی دوم شروع می‌شه یه خانواده هتل داری که روستاشون به اشغال آلمان‌ها دراومده و حالا هتل روستا باید به آلمانی‌ها خدمات ارائه بده که خب همین باعث حقد و کینه اهالی روستا به اون خانواده هست

- بیشتر
乙_みG
۱۳۹۷/۱۰/۱۸

نسخه ایپابشو خوندم کتاب خوبیه...اما وسطای داستان ک یهو رفت چن سال بعد بدون اینکه بگه، خیلی گیج کننده شد چون اصن نمیفهمیدم کی ب کیه اما خب از ی جا ب بعد دوباره ک میفهمی قضیه چی بوده جالب

- بیشتر
nasrin
۱۳۹۹/۱۱/۱۵

وقتی چیزی رو انجام دادی دیگه نمیشه تغییرش داد واقعا بی نظیر بود🤗

sara
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

هر قدر که از زیبایی و جذابیت این کتاب بگم کمه،من که به شخصه عاشقش شدم،بعد این هر چند تا کتاب خوندم اصلا به اندازه ی این اثر،جذبم نکرد،حتما گوش بدیدش،سپاس از طاقچه که فرصت اینو داد بهمون که اگر

- بیشتر
n.a
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

عاااالی بود! عاشق صدای گرم و خاص خانم هاشمی هستم! و البته جناب عمرانی که هنرمندانه گویندگی کردند! موضوع داستان هم بسیار جذاب بود! خیلی وقت بود که قصد داشتم کار رهاشده‌ی نوشتن خاطراتم را ادامه بدهم، اما امروز و

- بیشتر
کاربر ۷۲۷۹۶۱
۱۳۹۷/۱۲/۱۷

عالی

Msh
۱۳۹۹/۰۴/۱۳

من این کتاب رو کادو روز زن برای خانمم گرفتم خیلی تعریفشو کرد حتما بخونید

آوا
۱۳۹۹/۰۴/۱۹

خوندن این کتاب ممکنه اول گیج کننده به نظر بیاد ولی از اون دسته از کتاب هایی هستش که اخرش دلت نمیخواد تموم شه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۷ ساعت و ۴۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۲۳۷٫۲ مگابایت
زمان۱۷ ساعت و ۴۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۲۳۷٫۲ مگابایت