با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اعترافات هولناک لاک‌پشت مرده...

دانلود و خرید کتاب اعترافات هولناک لاک‌پشت مرده...

۳٫۲ از ۱۰۱ نظر
۳٫۲ از ۱۰۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اعترافات هولناک لاک‌پشت مرده...  نوشته  مرتضی برزگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب اعترافات هولناک لاک‌پشت مرده...

«اعترافات هولنک لاکپشت مرده» رمانی از مرتضی برزگر، نویسنده ایرانی است. از مرتضی برزگر پیش از این، رمان «قلب نارنجی فرشته» منتشر شده است.

«اعترافات هولنک لاکپشت مرده» درباره حال و روز مرد جوانی است که زن جوان، عجیب و قلدرش به تازگی مرده است. مرد جوان حالا مجبور است با بستگان همسرش و افرادی روبه رو شود که به او مشکوک‌اند. از طرفی هم دچار یک هراس بی‌معنی است هراس از روح همسر که فکر می‌کند برایش مشکل درست می‌کند:

«تا قبرِ کانی راه زیادی نیست. لَنگ می‌زنم و عرق می‌کنم و با هر قدمی، همه‌جایم می‌سوزد. جلوِ گل‌فروشی، یک شیشه گلاب می‌خرم و چند شاخه گُل. کلِ پول توی کارتم را می‌کشم. یارو می‌گوید «دو تومنم بعداً برامون بیار.»

تا جلوِ قبر کانی خودم را می‌کشم. خاک قبرش حسابی نشست کرده. شیشهٔ گلاب را باز می‌کنم و خالی‌اش می‌کنم روی قبر. گُل‌ها را شکل یک قلبِ بزرگ برایش پَرپَر می‌کنم. صدایش از سرم بیرون نمی‌رود که «ای کاش من زودتر از تو بمیرم ضیا.» به عکسش که نگاه می‌کنم، چشمم تار می‌شود از اشک»

داستان فضایی گروتسک دارد و تعجب و احساس خنده را در بعضی توصیفاتش باهم برمی انگیزد. گاهی هم از قواعد رئالیسم جادویی پیروی می‌کند. راوی هم که مرد جوان است انگار دچار تناقضی احساسی است. او هم همسرش را دوست دارد و هم از وجود همسر و چه مرده و چه ‌زنده او در گذشته، یک هراس و نگرانی عجیب دارد.

برزگر درباره این اثرش گفته است: «اعترافات هولناک لاک‌پشت مرده»، رمانی درباره انسان است. انسان معاصر و البته فاجعه‌ای که او را وا می‌دارد تا تمام نقاب‌هایش را کنار بزند و اجازه دهد هیولاهای مخفی‌اش بیرون بجهند و خود واقعی‌اش را نمایش دهد.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰ تومان
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۹
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰تومان
نوع فایل
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۹