با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر

دانلود و خرید کتاب داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر  نوشته  خورخه ‌لوئیس بورخس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر

«داستان جنگجو و دوشیزهٔ اسیر» مجموعه داستان‌های تخیلی خورخه لوئیس بورخس، نویسنده و شاعر نام‌دار آرژانتینی است. مرگ دیگر، خانه آسترین، نماز برای آرامش روح آلمان، انتظار، الف، نوشته خداوند، جست‌وجوی ابن رشد، مرد مرده و چندین داستان دیگر از بورخس پررمزوراز را می‌توانید در این مجموعه بخوانید. بخشی از داستان مرد مرده را که درباره مرگ یک قاچاقچی اهل بوئنوس آیرس است را می‌خوانید: «در ۱۸۹۱، بنجامین اوتالورا نوزده‌ساله است ـ جوانی تنومند با پیشانی کوتاه، چشمان آبی سرشار از صداقت و قدرت و زورمندی مردم باسک. با یک ضربهٔ چاقویش، که اتفاقی به هدف خورده، خیال کرده که مردی شجاع است؛ او نه از مرگ حریفش نگران و مضطرب شده و نه از این‌که مجبور است فوراً از مملکت فرار کند. رئیس خلاف‌کاران ناحیه‌اش، معرفی‌نامه‌ای برای مردی به نام آزودو باندییرا در اروگوئه به او می‌دهد. اوتالورا سوار کشتی می‌شود؛ سفر دریایی، پرتلاطم و پرسروصداست. فردای آن روز ـ با اندوهی که به آن اعتراف نمی‌کند یا شاید از آن بی‌خبر است‌ــــ در خیابان‌های مونته‌ویدئو، بی‌هدف پرسه می‌زند. تلاشی هم نمی‌کند که آزودو باندییرا را ببیند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
مهشید
۱۳۹۸/۰۶/۲۶

ترجمه خوب بود و داستانها جذاب بودند.

علیرضا مروت
۱۳۹۹/۰۳/۱۵

من به منظومه فکری خورخه لوییس بورخس ی کشش خاصی دارم،بنظرم اگه این آدم و همچنین ایتالو کالووینو و امبرتو اکو و اینها نبودند ادبیات ی چیزی کم داشت.این کتاب هم مجموعه داستان های کوتاه بورخس هست.داستان هایی تو در

- بیشتر
Mohammad reza Gholami
۱۳۹۸/۰۸/۱۸

عنوان اصلی این کتاب "الف" است و از برجسته ترین مجموعه داستان های کوتاه است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
پس از چهل‌سالگی، هر تغییری نماد نفرت‌انگیزی از گذشت زمان می‌شود
مهشید
آدم کم‌کم شبیه سرنوشت خود می‌شود. آدم، در درازمدت، عین شرایط و مقتضیات زندگی‌اش می‌شود.
مهشید
یکی از آن‌ها،‌ وقتی داشت می‌مرد پیش‌بینی کرد که نجات‌دهندهٔ من، روزی از راه خواهد رسید. از آن زمان به بعد، دیگر تنهایی عذابم نمی‌دهد، زیرا می‌دانم نجات‌دهندهٔ من زنده است و سرانجام برمی‌خیزد و از میان گردوغبار ظاهر می‌شود. اگر گوش من می‌توانست همهٔ صداهای دنیا را بشنود، صدای پای او را می‌شنیدم.
مسافر پیاده
مرگ (یا اشاره به مرگ) انسان‌ها را دوست‌داشتنی و رقت‌انگیز می‌سازد؛ حالت شبح‌وار آن‌ها غم‌انگیز است؛ هر کاری که انجام دهند ممکن است آخرین کارشان باشد؛ هیچ چهره‌ای نیست که ـ مثل چهره‌هایی که در رویا پدیدار می‌شوند ــ در معرض درهم‌ریختگی و محوشدن نباشد. همه‌چیز در دنیای انسان‌های فانی، ارزش بازگشت‌ناپذیر و عارضی دارد.
مهشید
آن‌قدر به توانایی خودم در فراموش‌کردن آن سکه مطمئن می‌شدم که عمداً آن را به‌یاد می‌آوردم. واقعیت این است که من آن لحظات را تباه کردم؛ آغاز جریانِ به‌خاطرآوردن، خیلی ساده‌تر از پایان‌دادن به آن بود.
مهشید
در زبان عربی، «زَهیر» یا «ظاهر»، یعنی نمایان، معلوم، آشکار؛ و با این معنی، یکی از نود و نه اسم خداوند است. در ممالک اسلامی، تودهٔ مردم این واژه را برای «موجودات یا اشیایی که این قدرت وحشتناک را دارند که فراموش نشوند و تصورشان عاقبت آدم را دیوانه می‌کند» به‌کار می‌برند.
مهشید
سلیمان گفت: بر روی زمین هیچ چیز تازه ای نیست. پس بسان افلاطون که می پنداشت همه دانش‌ها چیزی جز یادآوری نیست؛ سلیمان، چیزی حکم کرد که همه تازه‌ها چیزی جز نسیان نیست.
مهشید
ابن‌قُتَیبهٔ دانشمند، گونه‌ای ممتاز از گل‌سرخ‌های همیشه شکوفا را توصیف کرده که در باغ‌های هندوستان می‌روید و بر گل‌برگ‌های قرمز زرشکی پُررنگش، حروفی نقش بسته که خوانده می‌شود: لااله‌الاالله، محمداً رسول‌الله.
مهشید
تحمل واقعهٔ هولناک آسان‌تر است از تصور آن و انتظار بی‌پایان برای وقوع آن
مهشید

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۲
تعداد صفحات۲۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۲