با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر اثر خورخه ‌لوئیس بورخس

دانلود و خرید کتاب داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر  نوشته  خورخه ‌لوئیس بورخس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستان جنگجو و دوشیزه‌ی اسیر

«داستان جنگجو و دوشیزهٔ اسیر» مجموعه داستان‌های تخیلی خورخه لوئیس بورخس، نویسنده و شاعر نام‌دار آرژانتینی است. مرگ دیگر، خانه آسترین، نماز برای آرامش روح آلمان، انتظار، الف، نوشته خداوند، جست‌وجوی ابن رشد، مرد مرده و چندین داستان دیگر از بورخس پررمزوراز را می‌توانید در این مجموعه بخوانید. بخشی از داستان مرد مرده را که درباره مرگ یک قاچاقچی اهل بوئنوس آیرس است را می‌خوانید: «در ۱۸۹۱، بنجامین اوتالورا نوزده‌ساله است ـ جوانی تنومند با پیشانی کوتاه، چشمان آبی سرشار از صداقت و قدرت و زورمندی مردم باسک. با یک ضربهٔ چاقویش، که اتفاقی به هدف خورده، خیال کرده که مردی شجاع است؛ او نه از مرگ حریفش نگران و مضطرب شده و نه از این‌که مجبور است فوراً از مملکت فرار کند. رئیس خلاف‌کاران ناحیه‌اش، معرفی‌نامه‌ای برای مردی به نام آزودو باندییرا در اروگوئه به او می‌دهد. اوتالورا سوار کشتی می‌شود؛ سفر دریایی، پرتلاطم و پرسروصداست. فردای آن روز ـ با اندوهی که به آن اعتراف نمی‌کند یا شاید از آن بی‌خبر است‌ــــ در خیابان‌های مونته‌ویدئو، بی‌هدف پرسه می‌زند. تلاشی هم نمی‌کند که آزودو باندییرا را ببیند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
مهشید
۱۳۹۸/۰۶/۲۶

ترجمه خوب بود و داستانها جذاب بودند.

علیرضا مروت
۱۳۹۹/۰۳/۱۵

من به منظومه فکری خورخه لوییس بورخس ی کشش خاصی دارم،بنظرم اگه این آدم و همچنین ایتالو کالووینو و امبرتو اکو و اینها نبودند ادبیات ی چیزی کم داشت.این کتاب هم مجموعه داستان های کوتاه بورخس هست.داستان هایی تو در

- بیشتر
Mohammad reza Gholami
۱۳۹۸/۰۸/۱۸

عنوان اصلی این کتاب "الف" است و از برجسته ترین مجموعه داستان های کوتاه است.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۲
شابکundefined
تعداد صفحات۲۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۲