با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارت

دانلود و خرید کتاب تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارت

۲٫۰ از ۴ نظر
۲٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارت  نوشته  خورخه ‌لوئیس بورخس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارت

«تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارت» داستان‌هایی تخیلی از نویسنده توانای آرژانتینی، خورخه لوئیس بورخس است. این داستان‌ها از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۴ نوشته شده‌اند. بورخس این داستان‌ها را در مقدمه کتابش متعلق به سبک «باروکن» دانسته‌ است و ویژگی سبک باروک هم به گفته او، به کارگیری تعمدی همه توانایی‌ها و امکانات هنری است تا آنجا که اثر را مضحک کند. «باروکو» واژه‌ای بود که برای یکی از روش‌های استدلال قیاسی به‌کار می‌رفت و در قرن هجده این کلمه برای زیاده‌روی در حشو و زوائدِ پرطمطراقی که در معماری و نقاشی قرن هفدهم راه یافته بود، به‌کار گرفته شد. عنوان مبالغه‌آمیز این مجموعه هم ماهیت باروک آن را اعلام می‌کند و داستان‌هایی که در آن می‌خوانید طبیعتا پر از هنرنمایی‌های ویژه بورخس است که شاید شما را به تعجب، خنده یا گریه و یا هرسه با هم وادارد. اگر بخشی از داستان به نظرتان زائد یا غیرضروری آمد، بدانید که شما در حال اشتباهید نه نویسنده، چرا که بورخس کم‌کردن حتی یک صفحه از این آثار را مساوی با از بین رفتنشان و مخدوش شدن سبک آنها می‌داند. او درباره این دستان‌ها به طنز گفته است: «داستان‌های این مجموعه، سرگرمی سبک‌سرانهٔ مردی خجالتی است که چون نمی‌توانست خود را متقاعد کند تا داستان کوتاه بنویسد، با تغییر و تحریفِ (بعضی وقت‌ها بدون توجیه زیبایی‌شناسانه) داستان‌های دیگران، خود را سرگرم می‌کرد.» این شما و این هم «تاریخچه‌ای عمومی از بی‌عدالتی و شرارت»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
mrj
۱۳۹۷/۱۱/۰۹

چرا اینقدر ترجمه ضعیف و نامفهومه؟؟!!

مهشید
۱۳۹۸/۰۵/۳۰

ترجمه خوبی نبود، جملات سنگین بودند. و البته مشکل خیلی جدی کتاب عدم پیوست پاورقی ها به شماره ها بود. خود داستانها هم بیشتر تم جنگجویی و خونریزی داشتند که من خیلی نمیپسندیدم. اما در هر صورت همین داستانها رو

- بیشتر
مهرداد اشکانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

من بامهشیدخانم موافقم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۰
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۰