با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جان شیرین و شش داستان دیگر

دانلود و خرید کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر  نوشته  آلیس  مونرو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جان شیرین و شش داستان دیگر

در کتاب «جان شیرین و شش داستان دیگر» آثاری از آلیس مونرو را می‌خوانید. مونرو از محبوبترین نویسندگان انگلیسی زبان داستان‌ کوتاه است و پس از سال بلو ، دومین نویسنده کانادایی و سیزدهمین زنی است که برنده جایزه نوبل شده است. داستان‌های مونرو که هواداران زیادی دارند، بیشتر به طبیعت و صفات انسانی می‌‌پردازند. او ساختار کلاسیک داستان کوتاه را متحول کرده است و داستان‌‌هایش را معمولا از جایی شروع می‌کند که انتظارش را نداریم. مونرو سیر داستان را با مهارت خاصی به گذشته و آینده می‌کشاند و روایتی می‌سازد که خواننده را به مکان‌ها و فضای‌هایی ناب پرتاب می‌کند. داستان‌های مونرو با فرهنگ مناطق روستایی کانادا گره خورده است. ریگ، آموندسن، غرور، دالی، چشم، شب و جان شیرین هفت اثر داستانی این مجموعه‌اند. بیشتر داستان‌های این مجموعه پیش‌تر در نشریاتی مانند نیویورکر و تین‌هاوس چاپ شده‌اند. بخشی از داستان جان شیرین: «در دوران مدرسهٔ اولم، راستش یک دوست پیدا کردم. دختری که او را دایان خواهم نامید، اواسط سال دوم از راه رسید. تقریباً هم‌سن‌وسال من بود و در یکی از آن خانه‌هایی زندگی می‌کرد که پیاده‌رو داشت. یک روز از من پرسید رقص اسکاتلندی بلدم، و وقتی گفتم نه، پیشنهاد کرد به من یاد بدهد. به این قصد، بعد از مدرسه به خانهٔ او رفتیم. مادرش مرده بود و او آمده بود این‌جا، تا با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند. به من گفت برای رقص اسکاتلندی باید کفش تق‌تقی داشته باشم، خودش داشت، من نداشتم، ولی شمارهٔ پای‌مان تقریباً یکی بود، بنابراین وقتی می‌خواست یادم بدهد کفش‌های‌مان را با هم عوض کردیم. تشنه‌مان شد و مادربزرگش برای‌مان آب آورد؛ آب بدمزهٔ چاه دستی، مثل آب مدرسه.من از آب بهتری گفتم که توی خانه از چاه ماشینی می‌کشیدیم. مادربزرگ اصلاً به دل نگرفت، گفت کاش آن‌ها هم یکی داشتند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mahsa
۱۳۹۸/۰۶/۰۳

متاسفانه ترجمه خوبی نداشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
کسالت نفرین بیمارستان است.
کاربر ۱۰۲۱۷۰۸
«اصل کار این است که خوش‌حال باشی. هرچه می‌خواهد بشود. فقط سعی کن خوش‌حال باشی. کم‌کم آسان‌تر و آسان‌تر می‌شود. به شرایط آدم هم ربطی ندارد. باورت نمی‌شود چه‌قدر خوب است. وقتی همه‌چیز را قبول کنی، فاجعه محو می‌شود. یا به‌هرحال سبک‌تر می‌شود، و تو هم راه خودت را می‌روی و با دنیا راحت کنار می‌آیی
کاربر ۱۰۲۱۷۰۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۵
تعداد صفحات۱۸۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۱۵