با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه خواهر

دانلود و خرید کتاب سه خواهر

۳٫۸ از ۴ نظر
۳٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سه خواهر  نوشته  آنتوان چخوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سه خواهر

«سه خواهر» نمایش‌نامه‌ای از آنتوان چخوف با ترجمه پرویز شهدی است. «سه خواهر» درباره پوسیدگی و نابودی اشرافیت اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم روسیه است. نمایشنامه داستان زندگی و دلمشغولی خانواده‌ای به نام پروزروف است که از سه خواهر به نام‌های اولگا ، ماشا و ایرینا و برادرشان آندره‌ئی تشکیل شده است. همه‎ی افراد خانواده بسیار آداب‎دان، فرهیخته و با فرهنگ‌اند. همگی چند زبان می‎دانند و از زیبایی چیزی کم ندارند. با این حال همه افسرده‎اند و آرزو دارندبه مسکو، شهری که یازده سال است از آن دور افتاده‎اند برگردند: «اُلگا: پدر عادت‌مان داده بود ساعت هفت صبح از خواب برخیزیم. ایرینا هنوز هم ساعت هفت بیدار می‌شود اما تا ساعت نُه توی رختخواب غلت و واغلت می‌زند و در عالم رؤیا فرو می‌رود... در چنین حالتی قیافه‌ای بسیار جدی هم به خودش می‌گیرد!... [می‌خندد.] ایرینا: برای تو، من همیشه دختربچه‌ای بیش نیستم. تعجب می‌کنی وقتی می‌بینی قیافه‌ای جدی پیدا کرده‌ام. آخر من بیست سالم است!» این اثر جوانانه‌ترین نمایشنامه چخوف است. او در این نمایشنامه تلاش می‎کند آرمان‎های نسل جوان و فرهیخته روسیه را نشان دهد. آرمان‌هایی که انگار هیچ راهی برای به انجام رسیدن ندارند و تنها حسرت گذشته خوبشان را می‎خورند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
sara
۱۳۹۸/۰۵/۲۹

بیخود نیست میگن بهترین اثر چخوف هست این نمایشنامه. واقعا خوبه

Nafiseh R
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

آخدش رو دوست داشتم خوب تموم شد رابطه این سه تا خواهر با هم خوب بود و در نهایت هم میفهمن که فقط همدیگه رو دارن.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
بله، ما را از یاد خواهند برد. سرنوشت‌مان این است، کاری‌اش نمی‌شود کرد. زمانی خواهد آمد که هرچه به نظرمان ضروری و بسیار بااهمیت جلوِه می‌کند، فراموش خواهد شد، یا بی‌فایده به نظر خواهد آمد. [کمی سکوت.] عجیب است، اما برایمان ممکن نیست امروز درک کنیم چه چیزی ضروری و چه چیزی مهم است، یا بیهوده و مسخره. مگر کشفیات کوپرنیک، یا مثلاً کریستف کلمب در آغاز مسخره و بی‌مصرف جلوه نکردند؟ حال آن‌که همه حقیقت را در جمله‌های بی‌سروته آدمی ابله می‌جستند. هیچ بعید نیست که زندگی کنونی - که ما بدون چک‌وچانه می‌پذیریم - روزی به نظر عجیب و احمقانه بیاید، نادرست و شاید هم گناهکارانه.
Shiva Asghari
به نظر من بشر باید ایمان داشته باشد، دست‌کم به یک چیز، در غیر این صورت زندگی‌اش توخالی خواهد بود...
Eli
فیلسوف‌های ما هرچه می‌خواهند فکر کنند و بگویند. اگر دل‌شان می‌خواهد، همواره می‌توانند فلسفه ببافند ولی پرنده‌ها همچنان به پروازشان ادامه می‌دهند.
Elahe Ebrahimi
«طبیعت ما را فقط برای عاشق‌شدن آفریده.»
Elahe Ebrahimi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۲۶۳-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۲۶۳-۳