با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عشق تابستانی

دانلود و خرید کتاب عشق تابستانی

۳٫۹ از ۸ نظر
۳٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق تابستانی  نوشته  جویس‌کرول اُتس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عشق تابستانی

«عشق تابستانی» رمانی از استاد ادبیات و نویسنده معاصر امریکایی، جویس کرول اوتس (۱۹۳۸-) است. کاتیای شانزده ساله که پرستار بچه است و مارکوس کیدر نویسنده و نقاش سالخورده‌ی شیک‌پوش، مقابل یک مغازه لوکس لباس‌فروشی با یکدیگر آشنا می‌شوند. پس از مدتی قدم‌زدن با یکدیگر مرد آدرسش را به کاتیا می‌دهد و از او می‌خواهد برای صرف چای به خانه مجلل او برود. کاتیا در ابتدا اصلا فکرش را هم نمی‌کند که به دیدن او برود اما بعد از مدتی وسوسه می‌شود این کار را بکند. رفت و آمدها ادامه می‌یابد. کاتیا مدل نقاشی او می‌شود، هدایای گرانبها از او می‌گیرد اما به رفتار مارکوس مشکوک است. او کنجکاو است بداند که پیرمرد واقعا از جان او چه می‌خواهد. آیا در فکر تصاحب او است یا فقط یک دوستی ساده یا... «کاتیا از فکر این‌که عابران تصور کنند آن‌ها با هم دوست یا قوم و خویش هستند، لبخند زد. در این فکر بود که دیدن مردی به سن و سال آقای کیدر با قامتی به این بلندی، چندان عادی نبود؛ دست‌کم صد و هشتاد و پنج سانت قد داشت. و چه با وقار راه می‌رفت و شانه‌ها را چه صاف نگه می‌داشت. و لباس‌هایش، لباس‌های گران‌قیمتی بودند. و آن موهای جالب سفید، موهای نرم و لغزانی که با فرقی که از وسط باز کرده بود از پیشانی بلندش کنار زده بود.» اوتس در این اثر، دو درونمایه‌ی خشونت و جنسیت را دستمایه قرار داده‌ است. داستان تفکر جنسیتی ندارد و خشونت را هم ترسیم نمی‌کند. نویسنده تنها با نگاهی اسطوره‌ای و شاید هم شرقی به موضوع مرگ، به سراغ شخصیت‌هایی رفته که هر یک نماینده تفکر یا کهن‌الگویی جهانشمول هستند. «عشق تابستانی» اوتس کاملا واقع‌گرایانه آغاز می‌شود اما با سرانجامی غیرمنتظره پایان می‌یابد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Elaheh
۱۳۹۹/۰۱/۰۲

کتاب به نظرم بی مایه است و احتمالا با سانسور زیاد هم چاپ شده. از همه بدتر این که ناقصه و پایان کتاب وجود نداره و اصلا نمی فهمید چی میشه. چند ماه پیش گزارش مشکل داشتن کتاب رو ارسال کردم ولی

- بیشتر
parnian
۱۳۹۸/۰۶/۰۲

آخرش چی شد ؟؟؟؟

sharareh.ch
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

ولی آخرش یکم نامشحصه

هنگامه محمدی
۱۳۹۸/۱۰/۰۲

آخرش چی شد؟😳😐 یکی به منم بگه😑

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۶
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۶