با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دلبند‌ عزیزترینم

دانلود و خرید کتاب دلبند‌ عزیزترینم

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دلبند‌ عزیزترینم  نوشته  آنتوان چخوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب دلبند‌ عزیزترینم

آنتوان چخوف نویسنده بزرگ روس با یکی از هنرپیشه‌های سرشناس تئاتر مسکو به نام اولگا کنیپر، ازدواج کرد و پیوند آنها چهار سال طول کشید. چخوف مبتلا به مرض سل شد و مجبور شد در شهری دور از اولگا زندگی کند و اولگا نیز به‌خاطر بازیگری‌اش در تئاتر مجبور به اقامت در مسکو بود؛ در این چهارسال آنها در مجموع چهار ماه زیر یک سقف نزیستند. اما نامه‌هایی که بینشان ردوبدل شد از زیباترین نامه‌های عاشقانه جهان هستند. اولگا کنیپر در ۱۹۵۹ از دنیا رفت. او پس از چخوف ۵۵ سال زندگی کرد و ازدواج نکرد. در «دلبند عزیزترینم» نامه‌های آنتوان چخوف و همسرش را با ترجمه احمد پوری (-۱۳۳۵) می‌خوانید: چخوف (۳ اوت/ «یالتا»): اولگای عزیزم، من زنده‌ام و سالمم و امیدوارم تو هم باشی. اگر برایت نامه ننوشته‌ام، هم به خاطر هواست و هم این‌که دارم نمایش‌نامه را می‌نویسم. کمی خسته‌کننده شده‌است اما در مجموع عمیق است. همان‌طور که کاملاً انتظارش را داشتم بسیار آرام می‌نویسم. اگر آن جوری که می‌خواهم درنیاید باید بگذارم برای سال بعد. اما اگر این نشد به هر ترتیبی باید تمامش کنم. کاش می‌دانستی چه‌قدر پکرم. اصلاً دست خودم نیست. نمی‌توانم دیدار دیگران را رد کنم. نمی‌توانم. «مسکو» سرد است؟ کنیپر (۱۰ اوت/ «مسکو») نشستم، میزم را مرتب کردم، عکس تو را بیرون آوردم. مدت درازی نگاهش کردم. به‌طور وحشتناکی در درون احساس شادی کردم. وقتی فکر کردم تو دوستم داری یک‌باره قلبم فرو ریخت. این است که خواستم باز برایت نامه بنویسم. دارم اذیتت می‌کنم؟ نه خوب شد که دارم می‌نویسم مخصوصاً بعد از این‌که دیروز نامه‌ای یأس‌آلود برایت نوشتم. دیروز اصلاً حال و حوصله نداشتم ... به مهمترین سؤال بپردازم: تو کی می‌آیی؟ باید بیایی. بی‌رحمی محض است که تمامی زمستان را از هم جدا باشیم...می‌توانم دیدارت را تصور کنم. صورتت را می‌بینم، لبخندت را، می‌توانم اولین کلماتت را بشنوم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
farez
۱۳۹۶/۱۲/۲۷

یاد کتاب چهل نامه ی کوتاه به همسرم افتادم...به نظر جالب میاد. فکر میکنم ممانعت در دنیا بهترین عامل برای پایداریه عشقه. عشق به محض وصال جای خودش رو به وابستکی و نهایتا سردی میده....شما اینطور فکر نمیکنید؟!

Fāřñäż
۱۳۹۹/۱۲/۱۷

عالی و صفحات آخر بسیار منقلب کننده...

مسلم عباسپور
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

نامه ها در هر شکل و از هر کسی باشه برام بی نهایت جذاب ست. درمیان تندباد مجازی جیمل ها و گردباد شدید واتس آپ و اینستاگرام _ که سنت نامه نوشتم رو در ما سست کرده اند _ من هنوز

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
خسیس نباش برایم نامه بنویس. پاداشش را خواهی دید. تو را مثل یک عرب وحشیانه دوست خواهم داشت.
Fāřñäż
از من پرسیده‌ای زندگی چیست، مثل این‌که بپرسی هویج چیست؟ خوب هویج هویج است و همین است که هست [...]
Fāřñäż
تازه از پیش خواهرتان آمده‌ام. می‌گوید که می‌خواهید با دختر یک کشیش ازدواج کنید. تبریک نویسنده‌ی عزیز. پس نتوانستید مقاومت کنید. خدا به شما عشق و خوشبختی ارزانی دهد. شما حتماً تکه‌ای از دریا پشت قباله‌اش انداخته‌اید، مگر نه؟
Fāřñäż
برایم نامه‌ای زیبا و صمیمانه بنویسید. مثل همیشه پشت شوخی و هزل سنگر نگیرید. آن‌چه را که می‌خواهید بنویسید.
Fāřñäż
عزیزترین عزیزم بهتر است آدم مریض نباشد و بهترتر است که دل آدم مریض نباشد وقتی از من دور هستی، همه‌جور افکار از مغزم می‌گذرد.
Fāřñäż

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۳۲-۴
تعداد صفحات۳۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۳۲-۴