با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بارون درخت‌نشین

دانلود و خرید کتاب بارون درخت‌نشین

۴٫۶ از ۱۰ نظر
۴٫۶ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بارون درخت‌نشین  نوشته  ایتالو کالوینو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بارون درخت‌نشین

بارون درخت‌نشین معروف‌ترین اثر ایتالو کالوینو، نویسنده ایتالیایی است که در سال ۱۹۵۷ منتشر شد.

 درباره کتاب بارون درخت‌نشین

قهرمان این رمان، بارون کوزیمو روندو، پسری است که از سنت‌های کهنه و قیدهای بی‌چون و چرای اجتماعی می‌گریزد و شیوه‌ای از زندگی را برای خود انتخاب می‌کند که کوچکترین شباهتی با زندگی مردمان عادی ندارد. کوزیمو زمین سفت و آشنای زیر پایش را رها می‌کند و به زندگی روی درختان می‌رود، او به نوعی از دنیای آدم‌های عادی فرار می‌کند و دنیای نویی را برای خودش می‌سازد.

آنچه کوزیمو را به سرکشی وامی‌دارد و به دنیای درختی می‌کشاند دلزدگی از نظم کهنه اجتماعی و نیاز بی‌تابانه او به دگرگون کردن آن و ایجاد نظم تازه‌ای است که رفتار انسان‌ها و رابطه‌شان را با خودشان و طبیعت، سروسامان دهد. در این راه، بارون از یک طرف به جهان کهنه پشت پا می‌زند تا به دنیایی تازه راه پیدا کند و آن را بشناسد، و از سوی دیگر با دگرگون کردن زندگی خود الگویی از پویندگی را به نمایش بگذارد. کوزیمو از زمین دور نمی‌شود که از آن فرار کند او فاصله می‌یگرد تا زمین را بهتر ببیند و بشناسد.

 بارون درخت‌نشین بی‌شک یک شاهکار ادبی است و از برترین آثار ایتالو کالوینو محسوب می‌شود. کالوینو در این کتاب خیلی سمبلیک و استادانه بر سنت‌های کهنه و نخ‌نمای جامعه شوریده و نوید تحول داده است.

 درباره ایتالو کالوینو

ایتالو کالوینو در در کوبا به دنیا آمد؛ در پنج سالگی به ایتالیا رفت و بیشتر عمر خود را در این کشور سپری کرد. کالوینو در سال ۱۹۴۳ به نهضت مقاومت ایتالیا در جنگ جهانی دوم و بریگاد گاریبالدی، و پس از آن به حزب کمونیست ایتالیا پیوست. او در سال ۱۹۴۷ در رشته ادبیات از دانشگاه تورین فارغ‌التحصیل شد و سپس فعالیت حرفه‌ای خود را در روزنامه محلی حزب کمونیست آغاز کرد. او در ادامه با مجلات کمونیستی متعددی همکاری کرد.

کالوینو در طول حیات ادبی خود در ژانرهای گوناگونی همچون داستان کوتاه، رمان، مقاله و رساله علمی قلم زده است. او را باید نویسنده‌ای خلاق و نوآور دانست که داستان‌هایش مخاطب را به حیرت وا می‌دارد. از مجموعه داستان‌های او می‌توان به کوره راه لانه های عنکبوت، شوالیه ناموجود، ویکنت دوشقه، افسانه‌های ایتالیایی، بارون درخت‌نشین، چه کسی در دریا مین کاشت؟، سوداگری در ساخت و ساز، مارکو والدو و .... اشاره کرد

خواندن کتاب بارون درخت‌نشین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به رمان‌های انتقادی و اجتماعی به ویژه دوست‌داران آثار کالوینو را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
🍂پاییزه🍂
۱۳۹۹/۱۰/۱۵

به نظرم کتابیه که شاید مورد سلیقه همه نباشه ولی من تا انتها خوندم و کتاب خوبی بود .داستان پسری که به درختان پناه برد ولی با جامعه ی خود هم در ارتباط بودو....پایان کتاب هم خیلی قشنگ بود. ترجمه

- بیشتر
محمد 1384
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

بسیار اموزنده و جذاب

کیمیا .روان‌خواه
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

از ان دست کتاب های ناب...

پرند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰

ممنون که این ترجمه رو اضافه کردین.🌹

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۹۹۳-۹
تعداد صفحات۳۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۹۹۳-۹