با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مجموعه داستانهای آلکساندر پوشکین

دانلود و خرید کتاب مجموعه داستانهای آلکساندر پوشکین

۴٫۰ از ۶ نظر
۴٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مجموعه داستانهای آلکساندر پوشکین  نوشته  الکساندر پوشکین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مجموعه داستانهای آلکساندر پوشکین

پوشکین نه تنها با ادبیات جهان آشنا بود بلکه دایه‌اش که قصه‌گوی ماهری بود او را با داستان‌های ملی کشورش هم آشنا می‌کرد و ترانه‌های محلی را برایش می‌خواند. او قصه و ضرب‌المثل‌های زیادی بلد بود و توانسته بود توجه پوشکین را به آن‌ها جلب کرده و عشق به ادبیات فولکوریک روس را در او به وجود بیاورد.نثر پوشکین، حاصل تأثیرپذیری از ادبیات فرانسوی است. او را می‌توان از اولین پیشوایان مکتب ولتر دانست. نثر او آمیخته با ایجاز، روانی و سهولت، دور از هر گزافه‌گویی و آرایه‌های چشمگیر است که پیوسته به‌سوی عریانی کلام حرکت می‌کند.

در این اثر مجموعه داستان‌هایی از این شاعر و نویسنده بزرگ روس را می‌خوانید:

آدریان هرگز اهل تعارف نبود. در باز بود. وارد راهرو شد و مرد هم به دنبالش. آدریان به نظرش آمد که افرادی در اتاق‌های خانه‌اش در رفت و آمد هستند. با خود اندیشید که این دیگر چه صیغه‌ای است. با عجله وارد اتاق شد... ناگهان از فرط وحشت پاهایش سست و بی‌حرکت شد. مردگان اتاق را در اشغال خود درآورده بودند. ماه از پشت پنجره صورت‌های زرد و کبود، دهان‌های حفره‌مانند، چشم‌های نیمه‌باز و کدر و بینی تیز آن‌ها را روشن کرده بود. آدریان وحشت‌زده تمام کسانی را که با سعی و همت او دفن شده بودند بازشناخت. مهمانی که همراه او وارد شده بود همان سرهنگی بود که او را به تازگی در میان رگبار شدید دفن کرده بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
حسام
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه پوشکینه. معروف‌ترین‌شون داستان دختر کاپیتانه که ترجمه‌های زیادی ازش با اسم‌های دیگه‌ای مثل دختر سروان شده. بقیه داستان‌ها بسیار ساده و معمولی هستند و آن‌چنان خط داستانی پر رنگ و لعابی ندارن. شاید به

- بیشتر
poooya
۱۳۹۹/۰۸/۱۲

شیوه ی روایت پوشکین ستودنیه. با جملاتی ساده و کوتاه، و انتخاب درست انچه باید گفت و انچه نباید معجزه میکنه. به نظر من نثر پوشکین حتی از امروزهم جلوتره. با سادگی ای که ازپس پیچیدگی میاد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
آیا هر روز، در این دنیای فاسد و رو به زوال تابوت‌ها را نمی‌بینیم؟ درژاوین
BookishFateme
اگر بهتر از مرا پیدا کنی / فراموشم خواهی کرد. اگر از من بهتر نباشد / همیشه به یادم خواهی بود. ترانه عامیانه
نَعیمَ‌ک
این دنیای هوسباز آن‌چه را در تئوری به ما امکان انجامش را می‌دهد، در عمل بر آن می‌تازد و از ما می‌ربایدش. خنده تمسخرآمیزش دیر یا زود بر تو غلبه می‌کند و روح پرشورت را در برمی‌گیرد، طوری که سرانجام از این عشق پرشور احساس شرم می‌کنی.
pejman
مواقعی که نمی‌توانیم برای تبرئه خود دلیلی بتراشیم، ضرب‌المثل‌های اخلاقی چقدر سودمند می‌شوند.
نَعیمَ‌ک
در آن روزگار همه چیز را به بهای ارزان می‌خریدند و با قیمت بالا می‌فروختند. مباشری وجود نداشت. کدخدایان آزارشان به کسی نمی‌رسید. مردم زیاد کار نمی‌کردند و در ناز و نعمت به سر می‌بردند. چوپان‌ها گله‌هایشان را بدون زحمت می‌چراندند. البته زیاد هم نباید فریب این تصویر دلفریب را خورد. در اندیشه و حسرت قرون طلایی بودن، از ابتدای بشریت تنها دلیل بر آن است که آدمیان هیچ‌گاه از زمان حالشان راضی نبوده‌اند، به آینده نیز امید چندانی نداشته‌اند و همیشه در تصورشان به لحظات غیر قابل برگشت رنگ و لعاب می‌بخشیده‌اند.
هادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۱۵-۷۴۳-۲
تعداد صفحات۶۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۱۵-۷۴۳-۲