با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سلوک به سوی صبح

دانلود و خرید کتاب سلوک به سوی صبح

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سلوک به سوی صبح  نوشته  هرمان هسه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سلوک به سوی صبح

«سلوک به سوی صبح» نوشته هرمان هسه، درواقع زندگی‌نامه نمادین او است. هسه این کتاب را در سال ۱۹۳۲ منتشر کرد. زمانی که برای بار سوم در زندگی ازدواج کرد و با همسرش به مونتالیو مهاجرت کرد.

این اثر شرح سلوک معنوی هرمان هسه (ه. ه) به دیار صبح یا شرق است. چند سال پس از پایان جنگ بزرگ، هسه به حلقهٔ سالکان راه صبح می‌پیوندد تا در این سلوک جلیل شرکت کند. این سلوک تلاشی است بیرون از زمان و مکان. شرق او شرق جغرافیایی نیست و از قید زمان نیز آزاد است.

در این سفر سالکان یکی پس از دیگری از راه بازمی‌مانند و تنها (ه. ه) خود را سالک راستین می‌بیند. او با حسرت و افسوس از پراکندگی جمع همراهانش تصمیم می‌گیرد تاریخچه سلوک را بنویسد. اما او هم دچار تردید است و فکر می‌کند اگر خودش هم از این راه دور افتاده باشد چه؟

پس تصمیم می‌گیرد به دنبال اولین نفری که از حلقه بریده بود، به اسم لئوی خدمتگزار بگردد، در جریان این کندوکاو و یافتن لئو، درمی‌یابد که نه تنها از مسیر جدا نشده بلکه خود لئو سرسلسله مشتاقان است.

این داستان، چنان‌که گفته شد زندگی‌نامهٔ نمادین خود هسه است و بسیار هوشمندانه پرداخته شده است. مکان‌های گوناگون و وقایع آن و بیش‌ترِ اشخاصی که با نام‌های ساختگی در آن حضور دارند هم نمایندهٔ مراحل و حوادث زندگی خصوصی اویند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Dana far
۱۳۹۸/۰۸/۰۴

عالی🌱 نشر ماهی و استاد سروش حبیبی چی بهتر از این 👌

AS4438
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

خوب بود.

حسین فرهمند
۱۳۹۹/۰۱/۰۲

سلام به همه دوستداران کتاب. مثل اکثر کتابهای هرمان هسه این کتاب هم به شیوه تمثیلی تلاشی برای خودشناسی و پیدا کردن راهی برای رسیدن به کمال هستش

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
شاید شدیدترین شوق انسان بعد از شوق به شناختن و چشیدن، میلش به فراموش‌کردنِ شناخته‌ها باشد.
حسین فرهمند
و در آن زمان بود که دریافتم چگونه عصری خطیر فردی حقیر را بلندپایه می‌سازد و توانش را افزونی می‌بخشد.
noir
وقتی نعمتی بازنایافتنی را از دست می‌دهیم به آن می‌ماند که از خوابی بیدار شده باشیم.
noir
«کلمات معنای نهان را تباه می‌کنند و همه‌چیز را اندکی دیگرگونه و نادرست و سبک‌مایه بازمی‌نمایند؛ اما همین هم نیکوست و من درستش می‌شمارم که آنچه یکی را گنجینهٔ حکمت است در گوش دیگری طنین یاوه می‌یابد.»
noir
«این شتاب ما به چه سوست؟ رو به‌سوی خانهٔ دوست.»
noir
«قرار خدمت. هرکس عمر دراز می‌خواهد باید در این راه قدم بگذارد. اما کسی که بخواهد آقا باشد و فرمان دهد دیر نخواهد پایید.» «پس چرا مردم این‌قدر از عطش قدرت در تابند؟» «چون نمی‌دانند. بسیار کمند کسانی که برای فرمانروایی آفریده شده‌اند. فقط آن‌هایند که در مسند قدرت شادمان و تندرست می‌مانند. اما آن‌هایی که به‌زور و با تاب وتلاش به فرمانروایی دست می‌یابند کارشان به تباهی می‌انجامد.»
noir
زیرا هدف ما فقط شرق نبود، یا بهتر است بگویم شرق ما جایی خاص یا راستایی جغرافیایی نبود، بلکه سرچشمهٔ شباب و طراوت روح بود، همه‌جا بود و هیچ‌جا، یگانگی همهٔ اعصار بود.
noir

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۰
تعداد صفحات۱۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۰