با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی عزیز

دانلود و خرید کتاب زندگی عزیز

۳٫۷ از ۵۴ نظر
۳٫۷ از ۵۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی عزیز  نوشته  آلیس  مونرو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی عزیز

«زندگی عزیز» مجموعه داستانی نوشته آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۳ است. این کتاب نمونه موفقی از توصیف دنیای اندیشه و هنر تصویرپردازی در داستان‌نویسی است و خواننده را با جزئیات زندگی مردمی خاص درگوشه‌ای از جهان آشنا می‌کند؛ مردمی که مانند ما فکر نمی‌کنند ولی در ویژگی‌های انسانی، تفاوتی با ما ندارند. آنچه دراین کتاب چشمگیر است، همسویی نگرش نویسنده با روندِ ساده زندگی و هماهنگی شیوه توصیفی او با گذرانِ آرام و هموار زندگی است. آلیس مونرو، با متانت به زندگی و حادثه های آن نگاه می‌کند. به نظر او، آرامش روحی در نتیجه پذیرفتن تمامیت زندگی است. زندگی را نمی‌توان خلاصه کرد یا بخش‌هایی از آن را برگزید و پذیرفت و بخش‌های دیگر را نادیده گرفت و انکار کرد. انسان توان حذف خاطراتِ بَد و ناخوشایند زندگی را از ذهن و جانِ خود ندارد. هنر آدمی در این است که خاصیت گَزَندگی و ویرانگری را از آن‌ها بگیرد و به کسانی که در این گونه خاطرات حضور دارند و مسئول ایجاد ناگواری و تلخی هستند، با عطوفت و بخشایش بنگرد. نفرت، ذهن و جان ما را مسموم می‌کند و چنان تغییری در احساس و ادراک ما می‌دهد که دیگر قادر به لذت بردن از طعم هستی نخواهیم بود. مونرو در داستان «قطار» بهتر و صریح‌تر از هر جای دیگر، این حقیقت را بازگفته است. داستان‌های مونرو در این کتاب کشش ماجراجویانه و کُنش‌های هیجان‌آور ندارند. مگر وقتی در زندگی واقعی مورد تجاوز و توهین قرار می‌گیریم، دچار هیجان می‌شویم؟ به نظر مونرو، این انسانی نیست که ما باخواندن فجایع و ناکامی‌های زندگی دیگران، احساس لذت ناشی از خوانش داشته باشیم. سرگرم شدن با تلخی‌های دیگران، شایسته انسان نیست. وظیفه داستان شاید این باشد که ما را در جریان واقعیت زندگی دیگران قرار دهد تا با ادراک تجربه‌های دیگران از هر آنچه غیرانسانی است پرهیز کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۳)
sadafi
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

وقتی کتابی از مونرو را میخوانی ممکن است با خودت فکر کنی خب که چی؟ فرق نخواندنش با خواندنش در چیست؟ چرا به این احساس میرسی؟ مونرو رمان نویس نیست، او یک داستان کوتاه نویس قهار است و جایزه نوبلش را

- بیشتر
Engineer alireza
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

طاقچه باشد و عید نوروز و ماندن در خانه و دیگر هیچ😍😍😍

nika joon
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

عاااااااااالیه

Shireen
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

این کتاب شامل چندین داستان کوتاه و ۴ داستان واقعی از زندگی خود نویسنده در پایان کتاب هست که اکثریت (شاید همه) توی یه شهر کوچک اتفاق افتادن و روایتی از زندگی‌های غیرعادی هست ولی حرف جدیدی برای گفتن ندارن.

- بیشتر
raha
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

merciiiii🤩🤩🤩🤩😁😁😁😁😉

فرزانه
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

ممنون از طاقچه

mary
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

نصفشو خوندم ولی جذاب نبود😬

somaye
۱۳۹۹/۰۶/۱۹

خوب بود😊

Kiyarash Tavakoli
۱۳۹۹/۱۱/۰۶

به نظرم نکته‌ی جاابی نداشت

مصطفی ارشد
۱۳۹۹/۱۲/۲۱

در کل بد نبود برای من جذاب نبود حتی طرح جلدش‌ اون آقایی که روی صندلی نشسته، کپی شده از کتاب احمد اخوت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵)
هر کسی عقیده خودشو درباره خدا داره.
.ً..
هیچ دروغی به اندازه دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم تحمل‌ناپذیر نیست،
yasamin
دزدیدن از دزد اشکالی ندارد
.ً..
همه حرف‌هایش درباره انجیل و احکام الهی که واقعآ به آن‌ها اعتقاد نداشت، و از همه بیش‌تر موعظه‌هایش درباره عشق و روابط جنسی، توصیه‌های سنّتی و بزدلانه و دوپهلویش همه دروغ بود. حالا آزاد شده بود، آزاد بود که به آن‌ها بگوید گرامی‌داشتن آزادی جسم در کنار آزادی روح چقدر مایه آسودگی است.
Mitra
من فکر می‌کردم یک توضیح به مردم بدهکاریم. باید می‌فهمیدند که هیچ بیماری مهلکی در میان نبوده، یا هجوم دردی که امید به زندگی مطلوب را از بین می‌برد. باید به آن‌ها اطمینان می‌دادیم که تصمیمی هوشمندانه، حتی شاید بشود گفت با فراغ خاطر، بوده است. مردن با عزت و احترام.
Mitra
«چه جوون شجاعی! توی چاییت شیر می‌ریزی یا شکر؟» «هیچ‌کدوم، متشکرم.» «چه خوب، چون من هیچ‌کدومشو ندارم.
yasamin
به‌راستی که هیچ‌چیز در عشق تغییر نمی‌کند.
sara_sadqi
به اندازه دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم تحمل‌ناپذیر نیست، و متأسفانه آن وقت ناچاریم همچنان دروغ بگوییم تا کلِ آن گند توی دلمان بماند و نابودمان کند
"Shfar"
در جوابش گفتم: «اون‌ها هیچ دعایی نمی‌خونن.» گفت: «واقعآ؟» این کلمه را با حیرتی تصنعی به زبان آورد. «منظورت که حتمآ این نیست؟ آدم‌هایی که شکر نعمت به جا نمی‌آرن، برای خدمت به کافرها می‌رن افریقا. فکرشو بکن!» پدر و مادرم در غنا در مدرسه درس می‌دادند، و ظاهرآ در آن‌جا به هیچ کافری برنخورده بودند.
Mitra
در گرمای اوایل ژوئن از دست مدرسه خلاص شدم؛ نمره‌هایم آن‌قدر خوب شده بود که نیازی به شرکت در امتحانات آخر سال نداشته باشم
mahdi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۲
تعداد صفحات۲۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۲