با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب آتش کم‌فروغ اثر ولادیمیر ناباکوف

کتاب آتش کم‌فروغ

نویسنده:ولادیمیر ناباکوفمترجم:بهمن خسرویانتشارات:انتشارات نسل نواندیشسال انتشار:۱۳۸۷تعداد صفحه‌ها:۴۱۹ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۲.۷از ۷ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۸۷

تعداد صفحه‌ها۴۱۹ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب آتش کم‌فروغ

آتش کم‌فروغ (Pale Fuie) به عقیده برخی از منتقدین برجسته‌ترین اثر ولادیمیر ناباکوف است که در سال ۱۹۶۲ برای اولین بار انتشار یافته و از همان ابتدا با تجلیل فراوان روبه رو گشته است. این اثر از آن دست کارها است که احتیاج به چند بار خواندن دارد و خوانندهٔ دقیق با هر بار خواندن این اثر به اندیشه‌های تازه برمی‌خورد. داستان غیر معمول و حماسی آتش کم فروغ در زمان انتشارش توجه بسیاری را برانگیخت. ناباکوف در این اثر پیچیده و تودرتو دنیایی خیالی را به تصویر می‌کشد که برای تفسیر و درک آن باید با تاریخ فروپاشی شوروی و حوادث بعد از آن آشنایی داشت. کینبوت شخصیت اول این رمان استاد ادبیاتی است که به مکانی دیگر تبعید شده است. او نقدی غیرمنصفانه و نادقیق بر شعری به نام «آتش کم فروغ» می‌نویسد. اما این شاعر به صورت اتفاقی، به دست قاتلی که می‌خواست کینبوت را به قتل برساند کشته می‌شود. ناباکوف به گونه‌ای داستان را روایت می‌کند که مخاطب مشتاق می‌شود با راوی داستان همراه شود و در حوادث داستان با او پیش برود. متن کتاب بسیار شبیه یک زندگی‌نامه است. ناباکوف هیچ‌گاه در آثارش انقلاب شوروی را نادیده نگرفته است، زیرا این ماجرا به تبعید خانواده‌اش منجر شد و خود یکی از قربانیان این ماجرا است. از زمان انتشار «آتش کم‌فروغ» تا کنون مقالات و تفاسیر بسیاری درباره بازگشایی گره‌های درهم تنیدهٔ این اثر ارزشمند نوشته شده است.

نظرات کاربران

ishmaelpour
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

از ترجمه انگشت به دهان مانده‌ام! صرف نظر از ضرورت ویرایش، این اثر را نمی‌شود خواند. یعنی اصلا قابل خواندن نیست. خواندن این ددت ترجمه‌‌ها توهین به شعور مخاطب است. من نمی‌دانم چرا چنین ترجمه‌یِ غم‌انگیزی اساسا اجازه‌ی انتشار یافته‌؟!

- بیشتر
Ali Nowrouzi
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

حیف چنین کتاب معرکه ای که در این حد فاجعه بار پر از غلط تایپی هست. لطفاً اصلاحش کنید.

Salman Rezvani
۱۴۰۰/۰۶/۱۵

خارج از انصافه که این رمان بی‌نظیر رو به دلیل اشتباهات مکرر و مکرر و مکرر و آزاردهنده‌ای املایی نسخه‌ی الکترونیکی قضاوت کرد. دو توصیه دارم: اول اینکه بی‌خیال این نسخه‌ی الکترونیکی بشوید و نسخه‌ی چاپی‌اش رو تهیه کنید و بخوانید. دوم اینکه

- بیشتر
کاربر ۳۱۳۲۸۰۳
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

ترجمه به نسبت روان هست ولی چرا در تغییر متن به حالت فایل الکترونیکی توجه نشده، پر از غلطهای املایی که تعیین کننده معنی هستند... اینجوری درست نیست. کسب درامد از راه درست محسوب نمیشه وقتی اینقدر بی دقت متن

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است