با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کیوتو

دانلود و خرید کتاب کیوتو

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کیوتو  نوشته  یاسوناری کاواباتا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کیوتو

یاسوناری کاواباتا یکی از مهم‌ترین نویسندگان تاریخ ادبیات کشور ژاپن است. او در آخرین سال قرن نوزدهم متولد شد و در ۱۹۷۲ درگذشت. کاواباتا یکی از مدرن‌ترین نویسندگان ژاپنی است که سال ۱۹۶۸ جایزه نوبل ادبیات را به‌دست آورد. «کیوتو» یا «پایتخت قدیم» یکی از رمان‌های بی‌نظیر این نویسنده است. این اثر از تکه‌هایی کوتاه تشکیل شده و داستان دختری به نام چیه‌کو را روایت می‌کند که برای کشف رازهایی از گذشته خود ناگزیر به کشف دنیای باستانی ژاپن در کیوتو می‌شود. رمان پر از تصویرپردازی‌های شگفت‌انگیز کاواباتا است که تلاش چیه‌کو را در جست‌وجوی هویت خود و تقابل او را با طبیعتی مرموز و زیبا و شاید بی‌رحم نشان می‌دهد. یک ساختار تصویری عجیب که روح ژاپن را احضار می‌کند و آن را در مقابل مدرنیته دنیای امروز قرارمی‌دهد: «از زمان امپراتوری هِی‌آن، مشهورترین کوه کیوتو هی‌ایزان و مشهورترین جشنواره، جشنوارهٔ کامو بوده است. جشنوارهٔ هالی‌هاک هم در پانزدهم ماه مه تازه تمام شده بود. از ۱۹۵۶، رژهٔ قاصدان امپراتوری در جشنوارهٔ هالی‌هاک، با رژهٔ باکره‌های مقدس ادغام شده بود. آیینی قدیمی که شرکت‌کنندگانش، قبل از اعتکاف در سالن تطهیر، خود را در رودخانهٔ کامو شست‌وشو می‌دادند. برای احیای رسوم قدیمی، زنانِ درباری جامه‌های بلند زیبایی می‌پوشیدند و درون کجاوه‌ای می‌نشستند و در صف جلو حرکت می‌کردند. زنان خدمتکار و باکره‌های دربار و نوازندگان موسیقی پشت‌سر آن‌ها می‌رفتند.» کاواباتا در این رمان، دختر جست‌وجوگر را بهانه‌ای کرده است تا شما را با فرهنگ و رسوم کهن ژاپن و میراث ماندگار این سرزمین کهن شرق دور آشنا کند. برخی از شاهکارهای دیگر این نویسنده ژاپنی عبارتند از «آوای کوهستان»،«خانه خوبرویان خفته» و «هزار درنا».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Mehdi Kazemi
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

بیشتر انگار دارید مطالعه ای روی جشنها و آیین های ژاپن خاصه کیوتو در قالب یک داستان خوب میکنید ، مترجم اطلاعات و توضیحات خیلی خوبی جهت آشنایی با این آیین ها ارایه داده که جای تشکر ویژه داره .

Hamed Olia
۱۳۹۷/۱۱/۲۱

بسیار زیبا و قشنگ بود. واقعا لذت کامل بردم. داستان زیبا بود. توصیفات خوب و اطلاعات بسیار زیادی راجع به ژاپن می داد. خصوصا بخش توضیحات آخر کتاب که مترجم محترم برخی مفاهیم کتاب رو به نحو خوبی توضیح میده.

- بیشتر
صاد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

داستان جذابی داره. شهر کیوتو به یکی از شخصیت‌های کتاب تبدیل شده. طبیعت و جشن‌های سنتی این شهر توصیف شده. اگر به ژاپن و سنت‌هاش علاقه دارید، مترجم توضیحات تکمیلی خوبی رو ضمیمه کرده ولی اگر علاقه ندارید شاید لغات پرشمار

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
شهر همان‌طور بود که باید می‌بود... ساکت و هنوز در خواب.
صاد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۱۲
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۱۲