با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب غروب بت‌ها اثر داریوش آشوری

دانلود و خرید کتاب غروب بت‌ها

فلسفیدن با پتک

۴٫۴ از ۳۲ نظر
۴٫۴ از ۳۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب غروب بت‌ها  نوشته  داریوش آشوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب غروب بت‌ها

«غروب بت‌ها» نوشته فریدریش ویلهلم نیچه‌ ( ۱۹۰۰- ۱۸۴۴)، فیلسوف آلمانی است.

برخی منتقدان معتقدند که نیچه «غروب بت‌ها یا فلسفیدن با پتک» را شاید در برابر «غروب خدایان» واگنر نوشته باشد.

نیچه در این کتاب همچون شمایل‌‌شکن و ویرانگرِ بت‌ها پا به میدان می‌گذارد و با پُتک به فلسفیدن می‌پردازد؛ امّا پتک را نخست همچون مضراب با بدنه‌‌ میان‌‌تهیِ بت‌ها آشنا می‌‌کند تا پیش از در هم کوفتنِ‌شان آن‌ها را به صدا درآورد.

وی در این کتاب هم همان سبک گزین‌‌گویانه‌ای را به میان می‌‌آورد که ویژگیِ شیوه‌‌ نویسندگیِ اوست و هنرِ او.

در این سبک نیچه با از میان برداشتنِ فاصله‌‌ زبانِ فلسفی و ادبی، همگام با بینشِ تندِ انقلابیِ خود، با وارد کردنِ زبانِ ایماژ و استعاره‌‌ شاعرانه و طنز و ریشخند و ستیزه‌‌جوییِ بی‌پروا، انقلابی نیز در شیوه‌‌ بیانِ اندیشه‌‌ فلسفی ایجاد می‌کند.

در این کتاب نیز اندیشه‌‌هایِ خود را در قالبِ پاراگراف‌هایی بیان می‌کند که از یکی‌ دو سطر تا چند صفحه طول دارند و با این‌که گاه درونمایه‌‌ بحث تفاوت می‌کند، با گذاردن تیره‌‌های بلند سراسرِ بند را به هم می‌چسباند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
arman eghbali
۱۳۹۸/۰۸/۰۷

بهترین ترجمه ای که از نیچه خوندم، کتابی فوق العاده برای ذهن هایی که تصمیم به رهایی گرفتن

حسین
۱۳۹۹/۰۱/۰۶

کتاب که عالی‌. اما سیستمِ الکترونیکی زیاد خوب عمل نکرده. ترجمه‌ی خاصِ آشوری یه مقداری قربانی شده. علائم و اعراب‌های ترجمه نامرتب شدن. طاقچه باید بیشتر رسیدگی کنه.

𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

📖غروب بت ها 👤فریدریش نیچه یکی از مهم‌ترین چهره‌های فلسفه‌ی قرن نوزدهم بی‌شک فردریش نیچه فیلسوف بزرگ آلمانی است. تفکرات و نظریات جنجالی او مسیر تازه‌ای را در فلسفه گشود که کماکان بحث و نظریه پیرامون آن ادامه دارد. غروب بت‌ها مقدمه‌ی

- بیشتر
a.h.ahm
۱۳۹۹/۰۲/۲۰

از جذاب و تاثیر گذار بودن نویسنده بگذریم از جملات کتاب نمی توان گذشت. نیچه بد بین نیست بلکه حقیقت گرا هست.

Hemmat
۱۳۹۵/۰۱/۱۱

از نیچه کتاب های متعددی در ایران ترجمه و چاپ شده است. اما این کتاب به گفته ی استاد آشوری یکی از کتاب های ارزنده در شناخت نیچه است. از تفکرات و جملات مشهور نیچه این است که : (

- بیشتر
Fāřñäż
۱۴۰۰/۰۵/۱۳

نگارش کتاب مشکل داره و گاهی باعث نفهمیدن متن میشه و باید چندین بار خونده بشه، متن کتاب به خودی خود سنگین هست و نگارش هم مزید بر علت شده.

AS4438
۱۴۰۰/۰۵/۲۷

بهترین ترجمه ازبهترین کتاب فلسفی، این کتاب را باید با حوصله ونه یکباره خواند، درضمن قبل ازخواندنش کتابهای چنین گفت ذرتشت واینک انسان،نیچه راهم بایدخواند، علاقه مندان به فلسفه قطعن لذت میبرند.

عبدالفراز
۱۳۹۷/۰۷/۰۳

فوق العاده است

morteza. p
۱۳۹۸/۰۲/۱۳

عاشق شجاعت و ساختار شکنی نیچه هستم، اما ترجمه واقعا ضعیف بود، پولتون رو حروم نکنید☹️☹️☹️

معراج
۱۳۹۷/۰۲/۲۳

عصاره فلسفه نیچه و عصاره این عصاره، همان دیباچه باشکوه کتاب. تنها مقدمه آن را ده ها بار نوشیده ام و به آن گوش جان سپرده ام و باز سیر نشده ام. گویا در همان چند خط آغازین، با غرور

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱۱)
اگر آدمی برایِ «چرا؟»یِ زندگانیِ خود پاسخی داشته باشد کم‌ـ و‌ـ بیش با هر «چه‌گونه؟»ای می‌سازد
AMiR
فرمولِ من برایِ شادکامی: یک آری، یک نه، یک خطِّ راست، یک هدف...
AMiR
چه شود اگر که من حقدار بمانم یا نمانم! من هم‌اکنون چه حق‌ها که ندارم! ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ آن‌که امروز از همه بهتر بخندد تا آخر می‌خندد.
AMiR
از درس‌هایِ دانشکده‌یِ جنگِ زندگی. ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ آن‌چه مرا از پای درنیندازد قوی‌تر‌ـ ام می‌سازد.
ツAlirezaツ
از کرده‌هایِ خویش هیچ هراسان مباش و بی‌سرپرستِ شان مگذار! ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ پشیمانی کارِ پسندیده‌ای نیست.
ツAlirezaツ
و سرانجام اندرزی هم برایِ حضراتِ بدبین و دیگر تبهگنان: زاده شدنِ هیچ‌کس دستِ او نیست، امّا این خطا را ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ که گاهی به‌راستی خطا ست ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ جبران می‌توان کرد. شرِّ خود را کم کردن بهترین کاری ست که می‌شود کرد
morteza. p
اهلِ همراهی هستی؟ یا پیشاپیش رفتن؟ یا راهِ خود را رفتن؟... باید بدانی که چه می‌خواهی و این‌که می‌خواهی. چهارمین پرسشِ وجدان.
AMiR
آن وقت‌ها وجدان چه بهانه‌ها که برایِ گازگرفتن نداشت! چه دندان‌هایِ خوبی داشت!‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ و حالا، چه به سر‌ـ اش آمده است
ツAlirezaツ
غروبِ بت‌ها دیباچه خود را سرزنده نگاه داشتن در گیر‌ـ و‌ـ دارِ یک کارِ دلگیر و بی‌اندازه پرمسئولیت، کم هنری نیست: و البته، چه چیزی ضروری‌تر از سرزندگی؟ کاری که شادمانی در آن دست اندر کار نباشد هرگز درست از آب درنمی‌آید. تنها دلیلِ نیرومندی سرشاریِ نیرو ست. یک ارزیابیِ دوباره‌یِ همه‌یِ ارزش‌ها، پرسش‌نمادی چنین سیاه، چنین گران، که سایه‌ای سنگین می‌افکند بر آن کس که آن را فرامی‌نهد‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ‌ـ بر آن کس که بارِ سرنوشتِ چنین وظیفه‌ای را بر دوش دارد، و او را هر دم وامی‌دارد که به آفتاب پناه بَرَد و جدیتی گران و بی‌اندازه گران‌بار شونده را از خود بتکاند. در این کار هر وسیله‌ای کارامد است و هر چه پیش آید خوش آید: بالاتر از همه، جنگ.
معراج
کرمِ زیرِ پا رفته زیرکی به خرج می‌دهد و دورِ خود حلقه می‌زند تا مبادا دوباره زیرِ پا برود. به زبانِ اخلاق: این یعنی فروتنی.
AMiR

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۲۹-۰۳۹-۹
تعداد صفحات۱۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۲۹-۰۳۹-۹