با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اندیشه‌هایی در باب صلح هنگام حمله هوایی

دانلود و خرید کتاب اندیشه‌هایی در باب صلح هنگام حمله هوایی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اندیشه‌هایی در باب صلح هنگام حمله هوایی  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اندیشه‌هایی در باب صلح هنگام حمله هوایی

«اندیشه‌هایی در باب صلح هنگام حمله هوایی» نوشته ویرجینیا وولف (۱۹۴۱-۱۸۸۲)، نویسنده زن پیشروی انگلیسی است. ویرجینا وولف در سال‌های بین دو جنگ جهانی از چهره‌های سرشناس محافل ادبی لندن و از مهره‌های اصلی انجمن روشنفکری بلومزبری بود. او در طول زندگی بارها دچار بیماری روانی دوره‌ای شد و در نهایت در سال ۱۹۴۱ به زندگی خود پایان بخشید. این کتاب این‌گونه آغاز می‌شود: آلمان‌ها شب گذشته و شب پیش از آن بر فراز این خانه بودند و امشب باز این‌جا هستند. تجربه عجیبی است، دراز کشیدن در تاریکی و گوش سپردن به صدای اوج گرفتن یک زنبور سرخ، که هر لحظه ممکن است شما را رهسپار وادی مرگ نماید. صدایی که آرامش و توالی اندیشیدن در باب صلح را از هم می‌گسلد. با این وجود یک صداست- بسیار بلندتر از صدای نمازگزاران و سرودهای کلیسایی-که می‌بایست انسان را به اندیشیدن در باب صلح و آرامش وادار نمایند. تا زمانی که نتوانیم‌اندیشه صلح را در خود بارور کنیم ما- نه فقط این تَنِ آرمیده در این بستر بلکه میلیون‌ها تَنی که بعدها متولد خواهند شد- در تاریکی مشابهی دراز کشیده و به صدای خرخر مرگ بر فراز سر خود گوش خواهند سپرد؛ بیایید فکر کنیم تنها فعالیت مفیدی که می‌توانیم هنگامی که اسلحه‌ها بالای تپه تپ تپ تپ صدا می‌کنند و انگشت نور افکن ابرها را لمس می‌کند و این‌جا و آن‌جا، گاهی در نزدیکی، گاهی در دوردست‌ها بمبی فرو می‌افتد، انجام دهیم این است که پناهگاهی در برابر حمله هوایی ایجاد کنیم. بالا در آسمان، مردان جوان انگلیسی و آلمانی با یکدیگر می‌جنگند. مدافعین مرد هستند، مهاجمین [نیز] مرد هستند. سلاحی به زنان برای جنگیدن با دشمن و یا حتی دفاع از خود داده نشده است. او باید امشب بی‌سلاح بخوابد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاوه
۱۳۹۶/۰۶/۲۱

یک کتاب عالی از متفکر بزرگ ویرجینیا وولف.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
می‌شد به هر یک از این زندگی‌ها کمی نفوذ کرد، آن قدر که بشود این توهم را ایجاد کرد که تنها به یک ذهن وابسته نیستیم، بلکه می‌توانیم برای چند دقیقه خود را به جای دیگران بگذاریم و فکرشان را بخوانیم. می‌شد به یک زن رخت شوی، یک ناشر یا یک خواننده خیابانی تبدیل شد و چه چیز می‌تواند خوشایندتر و شگفت انگیزتر از این باشد که خط مستقیم شخصیت‌مان را کنار بگذاریم، راه کج کنیم و از جاده خاکی برویم که از میان بوته‌ها و تنه‌های ضخیم درختان به قلب جنگل حیوانات وحشی- سایر آدم‌ها را می‌گویم- می‌رسد؟
Faezeh
تجربه عجیبی است، دراز کشیدن در تاریکی و گوش سپردن به صدای اوج گرفتن یک زنبور سرخ، که هر لحظه ممکن است شما را رهسپار وادی مرگ نماید. صدایی که آرامش و توالی اندیشیدن در باب صلح را از هم می‌گسلد.
Mitra
تا زمانی که نتوانیم‌اندیشه صلح را در خود بارور کنیم ما- نه فقط این تَنِ آرمیده در این بستر بلکه میلیون‌ها تَنی که بعدها متولد خواهند شد- در تاریکی مشابهی دراز کشیده و به صدای خرخر مرگ بر فراز سر خود گوش خواهند سپرد
Mitra
بالا در آسمان، مردان جوان انگلیسی و آلمانی با یکدیگر می‌جنگند. مدافعین مرد هستند، مهاجمین [نیز] مرد هستند. سلاحی به زنان برای جنگیدن با دشمن و یا حتی دفاع از خود داده نشده است. او باید امشب بی‌سلاح بخوابد.
Mitra
"زنان توانا"-این بانو آستور است که امروز صبح در تایمز سخنرانی می‌کرد-"در فرودست نگاه داشته شده‌اند زیرا هیتلریسمی ناخودآگاه در قلب مردان وجود دارد. "یقیناً ما تضعیف شده‌ایم. ما امشب هردو به یک اندازه محبوسیم، مردان‌مان در هواپیماهایشان، زنان‌مان در خانه‌هایشان.
Mitra
باید به مردان جوان کمک کنیم تا خود را از عشق به مدال و نشان‌ها رها کنند. باید فعالیت‌های افتخارآمیزتری برای آن‌ها فراهم کنیم تا بر آن غریزه جنگ طلبانه خویش، آن هیتلریسم ناخودآگاهشان غالب آیند.
Mitra
پایانِ آخرین رمانِ خود به نام بین دو پرده نمایش،
آترین🍃
هیتلرها بواسطه برده‌ها هیتلر می‌شوند.
آترین🍃

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۰۵
شابک‌‫‫‬‭‬‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۳۹-۷‬‬
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۰۵
شابک‌‫‫‬‭‬‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۳۹-۷‬‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن