با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نامه‌های عاشقانه ویکتور هوگو

دانلود و خرید کتاب نامه‌های عاشقانه ویکتور هوگو

۴٫۸ از ۱۰ نظر
۴٫۸ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نامه‌های عاشقانه ویکتور هوگو  نوشته  ویکتور هوگو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نامه‌های عاشقانه ویکتور هوگو

«نامه‌های عاشقانه ویکتور هوگو» مجموعه نامه‌های عاشقانه این نویسنده برجسته فرانسوی و خالق «بینوایان» به فرد مورد علاقه‌اش «آدل فوشه» در بازه سال‌های ۱۸۲۰ تا ۱۸۲۲ است. ویکتور هوگو(۱۸۰۲-۱۸۸۵)، در کتاب «برگ‌های خزان» از این نامه‌ها با عنوان «نامه‌های اوایل جوانی، پاکی، عشق» نام می‌برد. ویکتور این نامه‌ها را با تواضع فراوان برای آدلی نوشت که برای حفظ آنها بسیار رنج برد. نامه‌ها ساده اما پرشور و حرارت، صادقانه اما اغلب جدی، اکثراً شاد و با این حال سرشار از اندیشه‌های والا و با تمامی زیاده‌روی‌هایشان، ناامیدی‌هایشان، گله و شکایت‌هایشان، فوران خوشی و لذت‌هایشان، اندک پرخاش و سرزنش‌هایشان، ناز و نوازش‌هایشان، مشاجره‌های واقعیشان که با آشتی دلنشینی همراه بود، در اینجا آورده شده است. این نامه‌ها به وضوح نوشته شده بودند تا فقط توسط چشم‌های دختری که او عاشقش بود خوانده شوند. ویکتور مدام به اصرار از آدل می‌خواست که نامه‌ها را بسوزاند و آنها به این دلیل باارزش‌تر هستند. در یکی از نامه‌های این کتاب می‌خوانیم: «عشق عزیز، شک نکن که ما سرنوشتی ویژه در زندگی داریم. از صمیمیت بی‌نظیری که خوشبختی‌مان را در آسمان‌ها و زمین می‌سازد، لذت می‌بریم. پیوند ازدواج نزدیک شده‌یمان تنها تبریکی عمومی از پیوند دیگر خواهد بود، پیوندی ایده‌ال از قلبهایمان که در آن خداوند به تنهایی نویسنده، محرم اسرار و شاهد بوده است. آدل گاهی این اندیشه نگرانم می‌کند که وحدت بی‌عیبمان روزی عمومی خواهد شد. به نظر من راز خوشبختی‌مان سعادتی جداگانه است. دوست دارم آن را از چشمهای مردان پنهان کنم: کسانی که به آن حسادت می‌کنند. آه، آدل، چه آینده‌ی زیبایی است اینکه زندگی و سرنوشتم را با تو شریک باشم! اگر حقیقت داشته باشد که وجود تمامی خوشبختی‌های بشر و ناراحتی‌هایش با هم برابرند، پس من نمی‌توانم مصیبتی به قدر کافی بزرگ برای تعادل با خوشبختی تو را داشتن تصور کنم! »

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
هنرمند هنردوست
۱۳۹۷/۱۱/۰۲

خیلی عاشقانه و پر احساس ،این که من این کتابو دیر تومش کردم به خاطر این بود که نمیخواستم از دستش بدم ،هر از گاهی چند نامه عاشقانه میخوندم روحم میشد و انرژی میگرفتم . ویکتورم کجااایی دقیقا کجااایی 😂😂😉

گل رز
۱۳۹۷/۰۳/۱۶

این کتاب رو از دست ندید.یه ویکتورهوگوی تمام عیار عاشق و شجاع و باجربزه بدون کمی ترس! با جمله های جادویی هوگو خوش بگذرونید.چه نامه های پر شور و زیبایی! با اون سن کم چقد درک و شعور داشت واقعا. حتما بخونیدش اگه

- بیشتر
سایه
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

کاش یه همسری مثه ویکتور هوگو نصیب همه دختران سرزمینم بشه و برایه منم ....

Army Girl
۱۳۹۵/۰۸/۲۶

ااممم . چی بگم آخه؟😑

رقیه نیرومند
۱۳۹۵/۱۰/۰۸

سلام این کتاب ویکتور هوگو من در مدرسه برنده شدم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
آری، تو می‌توانی هر کاری با من بکنی و اگر من همین فردا بمیرم لحن شیرین صدایت، فشار محبت‌آمیز لبهایت مرا دوباره به زندگی برخواهد گرداند.
•سآرا •
اگر تو را بزرگ و محترم نمی‌دانستم عاشقت نمی‌شدم
سعدی
. در من هیچ چیزی کامل نیست به جز لیاقت عمیقم در دوست داشتن تو.
هنرمند هنردوست
رها کردن چیزی که لذتی ندارد هرگز فداکاری نیست. حال شادی و لذت من تنها در دیدن تو است، در کنار تو بودن.
∞I.A
به او گفت: «مطمئنم که رازهایی داری، یکی از رازهایت از بقیه بزرگتر نیست؟» ویکتور اعتراف کرد که رازهایی داشته و یکی از رازهایش از بقیه بزرگتر است. آدل فریاد زد: «درست مثل من! خوب، زود باش، بزرگترین رازت را به من بگو و من هم رازم را به تو می‌گویم.» ویکتور جواب داد: «بزرگترین رازم این است که دوستت دارم.» آدل درست مثل پژواک صدا گفت: «بزرگترین رازم این است که دوستت دارم.»
هنرمند هنردوست
یک روز خوشبختی و سعادت بسیار باارزش‌تر از عمری غم و اندوه است.
هنرمند هنردوست
چقدر سعادتمند خواهم بود اگر آنگونه که دوستت دارم دوستم داشته باشی!
گربه ی پیرزنه همسایه هستم=)
کمی بیشتر به شوهرت اعتماد داشته باش.
سعدی
من عاشق او هستم، این درست است، من، من حتی حاضرم همه چیز را با کمال میل فدای او کنم- همه چیز، حتی امید اینکه ممکن است دوستم داشته باشد؛ برای فداکاری‌هایی که تنها به امید به دست آوردن یک نگاه یا یک لبخندش می‌توانم در حق او انجام دهم هیچ حدی وجود ندارد.
•سآرا •
حسادت در واقع قسمتی از عشق کم‌نظیر، خالص و پاکی است که به تو دارم.
هنرمند هنردوست

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۳۸۴-۳-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۳۸۴-۳-۰