با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین

دانلود و خرید کتاب بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین

۴٫۴ از ۱۷ نظر
۴٫۴ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین  نوشته  رنسام ریگز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین

بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین داستانی فانتزی نوشته رنسام ریگز است. در این رمان، جزیره‌ای اسرارآمیز، یتیم‌خانه‌ای متروکه، مجموعه‌ای غیرعادی از عکس‌های بسیار عجیب و غریب، همگی منتظر کشف شدن هستند.

 درباره کتاب بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین 

مصیبت خانوادگی هولناکی جیکوبِ ۱۶ ساله را راهی سفر به جزیره‌ای دورافتاده در سواحل ولز می‌کند، جایی که خرابه‌های فروریخته‌ یتیم‌خانه‌ خانم پرگرین برای بچه‌های عجیب و غریب را پیدا می‌کند.

 همان‌طور که جیکوب در اتاق‌ها و راهروهای متروک خانه می‌چرخد، می‌فهمد که بچه‌های خانم پرگرین فقط عجیب و غریب نیستند و ممکن است خطرناک هم باشند. شاید به دلیلی منطقی و موجه در جزیره‌ای دورافتاده قرنطینه شده‌اند و شاید به شکلی- هر چند به‌ظاهر غیرممکن- هنوز زنده باشند.

بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی پرگرین، داستانی فانتزی با مایه‌هایی از وحشت است که تیره‌ی پشت آدم رامی لرزاندد و با عکس‌های قدیمی به یادماندنی‌اش، بزرگسالان، نوجوانان، و تمام کسانی را که از داستانی ماجراجویانه در دل اوهام و ابهام لذت می‌برند راضی خواهد کرد.

این کتاب رمانی فراموش نشدنی است که داستان و عکاسی را در تجربه‌ی هیجان‌انگیزی از کتابخوانی در هم می‌آمیزد. 

 خواندن کتاب بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست داران داستان‌های رازآلود و هیجان انگیز از خواندن این کتاب لذت خواهند برد.

 بخشی از کتاب بچه‌های عجیب و غریب یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین

ماه‌های پس از مرگ پدربزرگم را به چرخیدن در برزخی از اتاق‌های انتظار نخودی‌رنگ و مطب‌های بی‌نام‌ونشان سپری کردم، روانکاوی و مصاحبه شدم، دور از گوش‌رس من در موردم حرف می‌زدند، وقتی حرف می‌زدم و گفته‌هایم را تکرار می‌کردم سرشان را به‌علامت تأیید تکان می‌دادند، آماج هزار نگاه ترحم‌آمیز و پیشانی‌های چین‌خورده بودم. پدر و مادرم با من مثل وسیله‌ای شکستنی رفتار می‌کردند، می‌ترسیدند جلویم دعوا کنند یا حرص‌وجوش بخورند تا نکند یک وقت از هم بپاشم.

کابوس‌هایی که با جیغ از خواب می‌پراندم چنان به جانم افتاده بود که مجبور بودم محافظ دندان توی دهانم بگذارم تا در خواب دندان‌هایم را به هم نسایم و خرد نکنم. هر وقت چشم‌هایم را می‌بستم می‌دیدمش، همان موجود وحشتناک دهان‌شاخکی توی بیشه را. اطمینان داشتم که پدربزرگم را کشته بود و به‌زودی سراغ من می‌آمد. گاهی همان احساس اضطراب بیمارگونه مثل آن شب وجودم را فرا می‌گرفت و مطمئن بودم که در همان حوالی کمین کرده، میان ردیف تاریک درخت‌ها، آن‌طرف ماشین کناری توی پارکینگ، پشت گاراژی که دوچرخه‌ام را می‌گذاشتم، مترصد و منتظر است.

راه حلم این بود که از خانه بیرون نروم. تا هفته‌های متمادی نمی‌پذیرفتم حتی خطر کنم تا جلوی خانه بروم و روزنامهٔ صبح را بردارم. کف اتاق لباسشویی لای پتوهای درهم‌پیچیده می‌خوابیدم، تنها قسمت خانه که هیچ پنجره‌ای نداشت و درش هم از داخل قفل می‌شد. روز خاکسپاریِ پدربزرگم را هم همان‌جا سپری کردم، با لپ‌تاپم روی ماشین خشک‌کن نشستم، و سعی کردم خودم را در بازی‌های آنلاین غرق کنم.

خودم را بابت آن‌چه اتفاق افتاده مقصر می‌دانستم. کاش حرف‌هایش را باور کرده بودم ترجیع‌بند مدامم بود. اما حرف‌هایش را باور نکرده بودم، هیچ‌کس باور نکرده بود، و حالا می‌دانستم چه احساسی داشته چون حرف‌های من را هم هیچ‌کس باور نکرد. روایت من از وقایع کاملاً منطقی به‌نظر می‌رسید تا این‌که مجبور می‌شدم آن کلمات را بلند بگویم، و آن‌وقت بود که احمقانه و نامعقول به‌نظر می‌رسید، به‌خصوص روزی که باید آن حرف‌ها را به مأمور پلیسی می‌گفتم که به خانه‌مان آمده بود. برایش هرچه را که اتفاق افتاده بود تعریف کردم، حتی در مورد آن موجود هم گفتم، او آن‌طرف میز آشپزخانه نشسته بود، سرش را به‌علامت تأیید تکان می‌داد، و چیزی توی دفترچهٔ سیمی‌اش نمی‌نوشت. وقتی حرف‌هایم تمام شد فقط گفت: «خیلی هم عالی، متشکرم.» و بعد رو کرد به پدر و مادرم و پرسید آیا «رفتم کسی را ببینم.» انگار نمی‌دانستم این جمله چه معنایی می‌دهد. به او گفتم یک اظهارنامهٔ دیگر هم دارم و بعد انگشت میانی‌ام را بالا گرفتم و بیرون رفتم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
کاربر ۲۶۸۷۵۰۱
۱۳۹۹/۱۰/۲۹

یکی از بهترین کتاب هایی ست که تا بحال خوندم

tofighi
۱۳۹۹/۱۱/۱۴

بسیار لذت بخش بود. هرگز از مطالعه این کتاب پشیمان نخواهید شد. داستان بسیار زیبا و پر کشش به همراه ترجمه عالی.

sahar
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

خیلی پرکشش و پر از غافلگیری، با ترجمه خیلی خوب.

کاربر ۲۴۹۷۴۲۵
۱۴۰۰/۰۵/۰۶

خیلی خیلی توصیه میکنم به نوجوونا، من خودم از بس این کتاب عالی بود تونستم هر سه تا جلدش رو تو کمتر از دو هفته بخونم داستان پر از هیجانه و اینم بگم ک محتوا در ادامه این داستان ینی در

- بیشتر
آسمان دار
۱۴۰۰/۰۵/۰۴

خیلی خوب بود تا جایی که می تونستم بی وقفه خوندمش و حتی فرصت بریده گذاشتن به خودم ندادم

ملیکا بشیری خوشرفتار
۱۴۰۰/۰۴/۲۸

لطفا در طاقچه بی نهایت قرارش بدهید

mojtaba
۱۴۰۰/۰۶/۲۵

نشر پیدایش کتاب رو در ۵۸۰ صفحه منتشر کرده و نشر پریان با ترجمه شبنم سعادت در ۳۶۰ صفحه منتشر کرده! آیا شبنم سعادت سانسور کرده یا این اختلاف ناشی از صفحه آرایی و سایز فونت هست؟؟؟! لطفا اگر کسی میدونه پاسخ

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
در مقابل فداکاری‌های بی‌شمارش، از عزیزانش فقط تمسخر و سوءظن دریافت کرد. گمان کنم برای همین این همه نامه برای اِما و خانم پرگرین نوشته بود. آن‌ها درک می‌کردند.
کاربر ۲۵۳۲۴۰۸
«وقتی کسی راهت نده، در نهایت از در زدن دست می‌کشی. می‌فهمی منظورم چیه؟»
کاربر ۲۵۳۲۴۰۸
گاهی بهتر است پشت سرت را نگاه نکنی.
Jasmine
همیشه می‌دانستم که آسمان پر از رمز و راز است ــ اما تا آن لحظه متوجه نشده بودم که چقدر زمین لبریز از رمز و راز است.
Jasmine
هفت وادی‌ای که به باور من شبیه مراحل خواندن کتابی بسیار خوب است: طلب (هر داستان جست‌وجویی اکتشافی است)؛ عشق (هیچ تجربه‌ای هم‌پایهٔ عشق به کتابی عالی نیست)؛ معرفت (طرح داستان و شخصیت‌ها اندک‌اندک رخ می‌نمایند)؛ استغنا (کتاب ما را در خود می‌کشد و از دنیای اطرافمان غافل می‌شویم)؛ توحید (غرق قصه و با آن یکی می‌شویم)؛ حیرت (داستان‌های خوب همیشه شگفتی و غافلگیری در چنته دارند)... و سرانجام، فنا (پایان، وقتی باید با داستان خداحافظی کنیم و بگذاریم شخصیت‌ها به مسیر خود ادامه دهند به‌سوی جایی که نمی‌توانیم در پی‌شان برویم... تا داستان بعدیشان از راه برسد!).
Jasmine
از آن‌جایی که ساده‌ترین نوع دروغ وقتی است که به جای سر هم کردنْ یک چیزهایی را از قلم بیندازی، به‌سادگی از عهده‌اش برآمدم و قبول شدم.
کاربر ۲۵۳۲۴۰۸
پدربزرگم هنوز حس‌وهوایی جادویی و خارق‌العاده داشت. آن همه هراس و دلهره را از سر گذرانده بود، بدترین آدم‌ها را به چشم دیده بود و زندگی‌اش از این‌رو به آن‌رو شده بود، و از دل آن آدم خوب و شریف و شجاعی بیرون آمده بود که من می‌شناختم ــ این بود که جادویی و خارق‌العاده بود.
کاربر ۲۵۳۲۴۰۸
دوستش داشتم، صد البته، اما بیشتر برای این‌که دوست داشتن مامان اجباری است، نه این‌که از آن دست آدم‌هایی باشد که اگر توی خیابان می‌دیدمش دارد قدم‌زنان پایین می‌آید از او خیلی خوشم بیاید.
کاربر ۲۵۳۲۴۰۸
حقیقت این بود که تا وقتی مرد جوانی شود خانواده‌اش بارها از هم پاشیده بود تا جایی که دیگر بلد نبود چطور خانواده‌داری کند، یا به خانواده پایبند باشد.
کاربر ۲۵۳۲۴۰۸
فکر کردم چطور پدر و مادرِ پدربزرگم تا حد مرگ گرسنگی کشیدند. به اجساد تحلیل‌رفته‌شان فکر کردم که خوراک کوره‌های مرده‌سوزی شدند چون آدم‌هایی که نمی‌شناختند از آن‌ها متنفر بودند. فکر کردم چطور بچه‌هایی که توی این خانه زندگی می‌کردند سوخته و تکه‌تکه شده بودند چون خلبانی که اهمیتی نمی‌داد دکمه‌ای را فشرده بود.
کاربر ۲۵۳۲۴۰۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۳۹-۸
تعداد صفحات۳۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۳۹-۸