با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کمدی الهی (بهشت)

دانلود و خرید کتاب کمدی الهی (بهشت)

جلد سوم

۳٫۸ از ۹ نظر
۳٫۸ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کمدی الهی (بهشت)  نوشته  دانته آلیگیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کمدی الهی (بهشت)

کمدی الهی ( بهشت) نام قسمت سوم از سه‌گانه‌‌ی کمدی الهی اثر دانته آلیگیری شاعر و نویسنده ایتالیایی است. در کمدی الهی (بهشت) همراه دانته و راهنمایش بئاتریس، به بهشت سفر می‌کنیم.

کاوه میر عباسی کتاب کمدی الهی (بهشت) را به فارسی ترجمه کرده است.

درباره‌ی کتاب کمدی الهی (بهشت)

نوشتن کمدی الهی بیش از ده سال و تا مرگ دانته در سال ۱۳۲۱ میلادی طول کشید. سه گانه‌ کمدی الهی دانته با سفر خیالی‌اش به برزخ شروع می‌شود، به دوزخ می‌رسد و در نهایت در بهشت پایان می‌یابد. دانته در این سفر نماد انسان است، او با وجود تمام نادانسته‌ها و محدودیت‌هایش هرچه را که در سفر می‌بیند تعریف می‌کند. در این مسیر دانته با شخصیت‌های بزگ تاریخی مانند ابن سینا، اقلیدوس، اسکندر مقدونی و هومر برخورد می‌کند. در کمدی الهی (بهشت) بعد از گذشتن از دوزخ، دانته به بهشت زمینی می‌رسد و کم‌کم طبقات بهشت را با راهنمایی «بئاتریس پورتیناری» طی می‌کند و به محل اقامت خدایان، در بالاترین مرتبه آسمان می‌رسد. بئاتریس پورتیناری دختر جوانی بوده که دانته عاشقانه دوستش داشته اما عشقشان به وصال نرسیده است.

در طول تاریخ و تا امروز شاعران، نقاشان و مجسمه‌سازان، آثاری بسیاری را با تاثیر از این شاهکار ادبیات جهان، خلق کرده‌اند.

کتاب کمدی الهی (بهشت) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب کمدی الهی (بهشت) برای دوست‌داران ادبیات جهان جذاب است.

درباره‌ی دانته آلیگیری

دانته آلیگیری در فلورانس در سال ۱۲۶۵ متولد شد. دانته در زندگیش عاشق زنی به نام بئاتریس پورتیناری شد. هرچند عشق آن‌ها به وصال نینجامید. اما در کمدی الهی، بئاتریس در بهشت راهنمای او بود. یک سال بعد از مرگ بئاتریس، دانته با زنی به نام جما ازدواج کرد و از او صاحب چهار فرزند شد. به دلیل فعالیت‌های سیاسی که انجام می‌داد حکم تبعید گرفت و از آن پس مدتی را در شهرهای مختلف مانند سیه‌نا، ورونا و پادووا گذراند. دانته در در سپتامبر ۱۳۲۱ در راونا درگذشت.

از آثار مشهور او می‌توان به سه‌گانه‌ی کمدی الهی، برزخ، دوزخ و بهشت، زندگانی نو، ضیافت، سلطنت و آهنگ‌ها اشاره کرد.

بخشی از کتاب کمدی الهی ( بهشت)

در خلد برین که نصیب می‌برد بیشترین سهم را بودم و دیدم چیزهایی که قادر نیست یاد آورد چه رسد آنکه بازگویدشان آنکه به زیر میاید از آنجا. زیرا آنگه که می‌رسد نزدیک مطلوبش. چنان ژرف‌نگر می‌شود عقل که حافظه را نمی‌ماند توان پیگیری‌اش.

راستی را از قلمرو مقدس، هر گنجینه که اندوختم در خزانه‌ی ذهن حال می‌شود دستمایه‌ام برای سرودی ناب.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۴۵-۱
تعداد صفحات۴۸۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۷۶۷-۴۵-۱