با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سال سی

دانلود و خرید کتاب سال سی

۳٫۷ از ۶ نظر
۳٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سال سی  نوشته  احمد ابوالفتحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سال سی

«سال سی» اولین رمان احمد ابوالفتحی است که پیش از این مجموعه داستان تجربی پل‌ها را منتشر کرده بود. در رمان «سال سی» قصه خاک گرفته چند نسل روایت می‌شود. رمان درباره پسران پدری سالخورده است که پس از سرخوردگی از فعالیت سیاسی کتابی نوشته است. پسران او هرکدام داستانی دارند. داستان‌هایی عجیب که از کازابلانکا تا تهران و نهاوند را دربرمی‌گیرد. آنها بازگشته‌اند تا میراث خود را به تماشا بنشینند و همین کار باعث می‌شود قصه‌هایی ساخته شود که در هر کدامشان اتفاقی عجیب در بافتی تاریخی و روانی رقم می‌خورد. این فرایند پای زنان مرموز خانواده را هم به قصه می‌کشاند و خواننده در هر فصل با کشفی نو روبه‌رو می‌شود. کشفی از گذشته‌ای که چندان هم دور نبوده است. «کافه ریک را تازه راه انداخته بودیم. برای پیدا کردن همین کافه بود که به کازا رفتیم. وقتی هم فهمیدیم نه از ریک خبری هست و نه از پیانویی که سام دوباره بنوازدش، برای آن‌که کمتر احساس حماقت کنیم، تصمیم گرفتیم خودمان ریک بشویم. من پولش را نداشتم؛ سامان ریک شد. پیانو زدن هم بلد نبودم که سام بشوم. گفتم «خوالی‌گر خودتی. درسته که صاحب‌کار تویی ولی حواست به بزرگ‌تر و کوچک‌تری باشه.» «چه بی‌ذوقی تو. کلی تحقیق کردم من تا فهمیدم خوالی‌گر یعنی چی.» «خب؟» «به جان خودم میرزا چشم بصیرت داره. می‌دونسته آخرش آشپز می‌شی.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Omid r kh
۱۳۹۸/۰۳/۰۷

23 سالِ سی رمانِ سرِ صبری‌ست. همه‌اش را که بگذاریم کنار، نمی‌شود فرمِ داستان‌گوییِ نقالانه‌اش را کنار گذاشت، یک زمانی یک الاغی، که مثلاً اسمش خواننده بود، ولی جز چرت و پرت چیزی بلد نبود بخواند، در یک برنامه‌ی تلویزیونی طنز،

- بیشتر
سعید
۱۳۹۸/۰۳/۰۳

عالی

mercol30
۱۳۹۸/۰۲/۳۰

چه خبره اینقدر قیمت بالا😦

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۲
تعداد صفحات۲۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۲