با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دیوانه‌بازی

دانلود و خرید کتاب دیوانه‌بازی

۳٫۵ از ۱۱ نظر
۳٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیوانه‌بازی  نوشته  کریستین بوبن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دیوانه‌بازی

«دیوانه‌بازی» اثر نویسنده توانای فرانسوی کریستین بوبن است. این اثر داستان دختربچه‌ای از کودکی تا بزرگسالی است که به دنبال کشف دنیای اطرافش پیوسته در حال گریز است.

داستان از دوسالگی دخترک که همراه خانواده‌اش در سیرک زندگی می‌کند آغاز می‌شود. رفتار دختر از همان کودکی متفاوت است، او با یک گرگ رفیق است و پدرو مادرش تلاش می‌کنند تا او را از گرگ جدا کنند. ما در طول زندگی دختر همراهش هستیم. او بزرگ می‌شود، در هفده سالگی عاشق می‌شود، سه سال عاشق می‌ماند و در ۲۷ سالگی به دنیای سینما پا می‌گذارد. در نهایت با خریدن یک ماشین شروع به سفر و کشف حقایق دنیا می‌کند. در این اثرِ بوبن همچون آثار دیگرش دو عنصر زن و طبیعت برجسته‌‌اند. قهرمان این داستان هم دختری است که از حس آزادی و عشق و رهایی پر است و نمی‌خواهد که هیچ‌چیز و هیچ‌کس این خوشحالی را از او بگیرد. او نمی‌خواهد در قیدوبند چیزی باشد؛ پس پیوسته در حال حرکت است و دنیاهایی متفاوت و پرهیجان را تجربه می‌کند.

به اعتقاد بسیاری، کریستین بوبن یک پدیده در ادبیات فرانسوی است. بوبن فلسفه خوانده است و درون‌مایه آثارش فلسفی-عرفانی است. او جایزه معتبر Dera maggots که از مهم‌ترین جوایز فرهنگی-ادبی فرانسه است را نیز در کارنامه دارد. آلیس اندرسون، مترجم انگلیسی آثار بوبن می‌گوید کارهای او نه داستان‌اند و نه واقعیت، نه نثرند و نه شعر، بلکه تلفیقی از این دو هستند.

اگر به دنبال داستانی با قلم و زبانی زیبا و فضایی جذاب و پرکشش هستید تا برای شما از عشق، زیبایی‌ها و گوشه‌های دنج و کمتر درک شده‌ی زندگی بگوید، اگر نیاز دارید تا کسی برای شما از احساساتی بگوید که شاید بارها تجربه کردیده‌اید اما تابه‌حال توان توصیف آن را نداشته‌اید، نه تنها «دیوانه‌بازی» بوبن بلکه تمام آثار او را بخوانید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
سمانه
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

بیشتر شبیه بازی با حروف بود تا کتاب داستان از بس غلط املایی و ایراد نوشتاری داشت. برای من جالب نبود

MoonRiver
۱۳۹۸/۰۹/۱۷

من عاشق دنیاهای خیالی کریستین بوبن ام، مثل بقیه کتابا عالی

Mochaaa
۱۴۰۰/۰۴/۰۲

قصه عجیب و جالبی بود. متن روان هست اما ایراد های نگارشی هم وجود داره. توی نسخه الکترونیک به خاطر نبودن علائم نگارشی و جدا نبودن دیالوگ ها از متن اصلی آدم کلافه و گیج میشه. روایتش یکم بی قائده هست

- بیشتر
Ariandokht Gerami
۱۳۹۸/۰۱/۰۴

وقت تلف کردن محض

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
اسم‌ها هستند که ترس ایجاد می‌کنند. اشیاء بدون اسم هیچ‌چیز،‌ حتا شیء هم نیستند.
Elahe
برای این‌که چیزی به پایان برسد، باید چیز دیگری آغاز شود و آغازها را نمی‌توان دید.
کتابخوار
از این‌جا صدای‌شان را می‌شنوم. غیرمسؤل، خام، بوالهوسع، دختربچه‌ی لعنتی، کمله‌ی حقیقی را پیدا نخواهند کرد. تنها کلمه‌ای که در فرهنگ‌لغات‌شان نیست، چون در زندگی‌شان وجود ندارد: آزاد.
amir
می‌دانی افسردگی یعنی چه؟ تابه‌حال کسوف دیده‌ای؟ خوب این هم مثل آن است: ماه جلو قلب می‌آید و قلب دیگر نوری از خودش نمی‌پراکند. روز روشن تبدیل به شب تاریک می‌شود. افسردگی هم ملایم است و هم ظلمانی.
کتابخوار
کوتاه‌ترین فاصله‌ها فاصله‌های عبورنشدنی است.
کتابخوار
حقیقت دارد که آدم می‌تواند میان این زمزمه‌های آهنگین راه برود. آدم در آن‌ها آزاد و شاد است، با پرتو کوچکی از ماه در قلبش.
Mochaaa
بالاخره یک نفر پیدا خواهد شد که دوستم بدارد. اگر هم کسی نباشد، هوا هست، ماسه و آب و روشنایی هم هست. هرگز وانهاده نخواهم ماند.
Majnoon
خرد، به عکس آن‌چه تعریف می‌کنند، با بالا رفتن سن به سراغ آدم نمی‌آید، این امر مربوط به دل است و دل هم با زمان سروکاری ندارد.
Mochaaa
اگر حقیقت همه وقت و همه جا گفته می‌شد، حقیقتی که در دل‌مان در ترنم است، زندگی بامزه‌تر، شاید از هم گسیخته‌تر و خیلی سرزنده‌تر می‌شد.
کتابخوار
مرده‌ها را آدم می‌داند کجا می‌روند، ولی زنده‌ها؟ دور شدن‌شان مرموزتر از دور شدن مرده‌هاست.
کتابخوار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۳
شابکundefined
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۳