با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کلود ولگرد

دانلود و خرید کتاب کلود ولگرد

۴٫۵ از ۱۴ نظر
۴٫۵ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلود ولگرد  نوشته  ویکتور هوگو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلود ولگرد

«کلود ولگرد» نام رمانی از ویکتور هوگو (۱۸۵۵-۱۸۰۲)، نویسنده صاحب‌نام فرانسوی با ترجمه محمد قاضی است. داستان درباره کارگر فقیری موسوم به کلود ولگرد است که در پاریس زندگی می‌کرد: ...«کلود» کارگری لایق و قابل و باهوش بود. از طرفی، بر اثر تربیت غلط اجتماعی فاسد و مهمل شده بود و از طرف دیگر طبیعت همه گونه استعداد و جوهر ذاتی در وجود وی به ودیعت نهاده بود، به همین جهت کلود سواد خواندن و نوشتن نداشت ولی خوب می‌فهمید و خوب فکر می‌کرد. زمستان سردی فرا رسید و کلود بیکار ماند. در زیر شیروانی عمارتی که منزل محقر او بود نه آتشی وجود داشت که کلود خود را گرم کند و نه نانی که شکم خود و عائله‌اش را سیر سازد، ناچار هم او و هم زن و بچه‌اش با سرما و گرسنگی دست به گریبان بودند. کلود متوسل به دزدی شد و از آن دزدی سه روز نان و آتش برای عائله خود و پنج سال حبس برای خود خرید. در زندان کلود با مدیر کارگاه کار اجباری آشنا شد و مدیر به استعداد ذاتی او پی برد. او در زندان شخصیتی دوست داشتنی و محبوب شد تا جایی که منفور زندانبان و مدیر گردید و آنها دوست صمیمی کلود را از وی جدا و به بند دیگری فرستادند. این موضوع وی را دچار جنون کرد و در صدد کشتن مدیر برآمد... «هوگو» هنرمندی بود که با هنرش مبارزه می‌کرد. او در این رمان، بیش از سایر آثارش بر نقاط ضعف دولت وقت و حکومت خود دست گذاشته است. همه را محکوم کرده و به تازیانه‌ی انتقاد کشیده‌است؛ سران مملکت، قضات و وکلا، رؤسا و مدیران، سران مجلس و مسئولین شورا، و حتی پلیس و ارتش - همه و همه را مقصر دانسته‌است. رمان دو نیمه دارد. نیمه اول از زبان نویسنده (دانای کل) و نیمه دوم از زبان کلود روایت می‌شود که بیشتر دربر دارنده احساسات، عواطف و ترس‌های او است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
نسیم رحیمی
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

کتاب با اینکه کم حجم بود پر از جملات و متن های قابل تامل بود و ترجمه هم خیلی عالی و روان هست. به نظرم شخصیت کلود خیلی شبیه به شخصیت ژان والژان در رمان بینوایان هست و دقیقا مثل

- بیشتر
فریبا
۱۳۹۷/۰۲/۰۷

ترجمه عالی

shadi
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

واقعا کتاب تاثیر گذاری بود اینک ی اعدامی میمیره ولی خانوادش چه عذابی میکشن در نبودش بچه هایی ک یتیم میشن و زنایی ک بیوه میشن و مادرایی ک داغ فرزند میینن.

ashkan295
۱۳۹۸/۰۴/۲۷

داستانی در نقد حکم اعدام در مورد اینکه یک نفر بر اثر آزارهای روانی فرد دیگری رنجیده شده و مرتکب قتل میشود. بخش دوم هم در مورد احساس های یک زندانی که حکم اعدامش آمده و منتظر اجرای آن است. در کل

- بیشتر
AS4438
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

عالی، ازخواندنش واقعا" لذت بردم.

mehrab mehrab
۱۳۹۷/۰۱/۰۱

خوشم اومد

rain_88
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

رمان کلاسیک درجه یک به معنای حقیقی کلمه . بسیار آموزنده ، عمیق، اخلاقی و فلسفی ، سطر به سطرش جذاب و بی نظیره ، ویکتور هوگو بی نظیره و در ضمن ترجمه کتاب بسیار عالی ست. رنج و رویه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۷)
هم او و هم زن و بچه‌اش با سرما و گرسنگی دست به گریبان بودند. کلود متوسل به دزدی شد ولی من نمی‌دانم چه دزدید و از کجا دزدید، همین‌قدر می‌دانم که از آن دزدی سه روز نان و آتش برای عائله خود و پنج سال حبس برای خود خرید.
🌙IAmir∞
شما هر نامی که به حکومت بدهید، اعم از جمهوری یا مشروطه یا حکومت مطلقه مختارید ولی بدانید که اصل این است که ملت رنج می‌کشد.
نَعیمَ‌ک
شما هر نامی که به حکومت بدهید، اعم از جمهوری یا مشروطه یا حکومت مطلقه مختارید ولی بدانید که اصل این است که ملت رنج می‌کشد.
نَعیمَ‌ک
سخن مردان نیرومند در دم مرگ ابهت و جلال مخصوصی پیدا می‌کند.
re8za8
ملت گرسنه است، ملت با سرما دست به گریبان است، فقر و مسکنت مردان را به جنایت و زنان را به فحشاء سوق می‌دهد. شما به ملتی که پسران رشیدش را زندان می‌گیرد و دختران فقیرش را روسبی‌خانه می‌رباید رحم کنید. در کشور شما زندانیان محکوم به کار اجباری و زنان هرجایی بسیارند. وجود این دو سرطان در بدن مملکت چه معنی دارد؟ معنی آن این است که در پیکر اجتماع عیبی وجود دارد و در خون او مرضی راه یافته است. شما که اکنون بر بالین این مریض جمع شده و به مشاوره پرداخته‌اید لااقل به فکر تشخیص مرض باشید و به معالجه بیمار بپردازید.
نسیم رحیمی
مجریان قانون آن روز را بدین جهت برای اعدام کلود انتخاب کرده بودند که روز بازار بود و اطمینان داشتند که جمع بیشتری ناظر و تماشاگر آن صحنه دلخراش خواهند بود. در فرانسه هنوز دهات و قصباتی هستند که مردم آن نیمه وحشی هستند و هر وقت جامعه بخواهد مردی را بکشد ایشان از تماشای آن لذت می‌برند.
نَعیمَ‌ک
ای آقایانی که در قلب مجلس نشسته‌اید، ای ذوات محترمی که در طرفین آن جا گرفته‌اید، بدانید و آگاه باشید که اکثریت قریب به اتفاق ملت رنج می‌کشد. شما هر نامی که به حکومت بدهید، اعم از جمهوری یا مشروطه یا حکومت مطلقه مختارید ولی بدانید که اصل این است که ملت رنج می‌کشد. و جز این هیچ موضوعی مطرح نیست.
Mahsa
این دزدی است که نان خود را با گرسنگان تقسیم می‌کند.
AS4438
و تقلید چنانکه می‌دانیم بالاترین درجه ایمان و اعتماد است. هیچ افتخاری بالاتر از این نیست که کسی مطاع و متبوع عده‌ای سرکش و نافرمان گردد.
re8za8
به همان اندازه که طبیعت به انسان موهبت می‌کند اجتماع نیز از او دریغ نورزد.
نسیم رحیمی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۱۳
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۵۲۶-۳
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۱۳
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۵۲۶-۳