با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چهار اثر برگزیده: سرگذشت تزه، پرومته در زنجیر ، درخت سیزدهم، بازگشت پسر گمشده

دانلود و خرید کتاب چهار اثر برگزیده: سرگذشت تزه، پرومته در زنجیر ، درخت سیزدهم، بازگشت پسر گمشده

۳٫۴ از ۹ نظر
۳٫۴ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چهار اثر برگزیده: سرگذشت تزه، پرومته در زنجیر ، درخت سیزدهم، بازگشت پسر گمشده  نوشته  محسن فارسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چهار اثر برگزیده: سرگذشت تزه، پرومته در زنجیر ، درخت سیزدهم، بازگشت پسر گمشده

«چهار اثر برگزیده» دربردارنده چهار داستان کوتاه برجسته از آندره ژید(۱۹۵۱-۱۸۶۹)، نویسنده فرانسوی برنده جایزه نوبل ادبیات به نام‌های سرگذشت تزه، پرومته در زنجیر ، درخت سیزدهم و بازگشت پسر گمشده است.

در بخشی از داستان «سرگذشت تزه» می‌خوانیم:

«یاد آن ایام به خیر! مگر من می‌توانستم جلو امیال و هوس‌های نفسانی خود را بگیرم؟! هرچه دلم می‌خواست می‌کردم. اوه، چه بسا با این دست‌هایم شاخه‌های درختان را می‌شکستم و ریگ‌های سفید و درخشان کنار دریا را به هم می‌زدم. و از آنجایی که هنوز لذت معاشرت با زنان را نمی‌دانستم و دسترسی به زلف‌های قشنگ آن‌ها نداشتم ناگزیر موهای گربه‌ها و یال‌های اسبان را نوازش می‌کردم. خلاصه آنچه را که پان یا زئوس یا تیتیس در اختیارم می‌گذاشتند، بی مضایقه با آنها سرگرم می‌شدم.

تا آنکه روزی پدرم در ضمن صحبت با گوشه و کنایه به من گفت:

ای فرزند، اوضاع همیشه به یک منوال نمی‌ماند و ناچار همه‌چیز تغییر می‌کند. تو اکنون جوانی ولی به زودی وارد مرحله دیگر خواهی شد و راه پر پیچ و خمی را خواهی پیمود. پس باید از حالا توشه‌ی این راه را فراهم بسازی تا بعدها در کار خود وانمانی.

تازه من دارم ارزش حرف‌های او را می‌فهمم. او فلسفه حقیقی زندگی را به من یاد داد و این نکته را عملاً برایم روشن کرد که انسان جز با کوشش و زحمت به آرزو و مراد خود نمی‌رسد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Mahdi Khayyami
۱۳۹۶/۰۳/۰۷

جالبه

ali
۱۳۹۷/۰۱/۳۱

کتاب خوبی بود . باید دوباره بخونم.البته داستان اخرو که خیلی وخت بود دنبالش میگشتم از داستان پرومته چیزی حالیم نشد حالا اینم میزارم به حصاب کم سوادی خودم. و البته شاید بشه به ترجمش هم انتقاد کرد اما مشکل اصلی علامتگذاری

- بیشتر
ونسان
۱۳۹۹/۰۸/۰۵

چقدر ترجمه داستان دوم سخت و بده.

سعید جان
۱۳۹۶/۰۳/۰۸

مرسی طاقچه

علی
۱۳۹۶/۰۳/۰۸

با سپاس از انتشارات جامی

Alireza
۱۳۹۶/۰۶/۱۹

قیمتش کاش کمتر بود

یوسفی
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

هرچند که از نویسنده های زبردست و مشهور فرانسوی بوده؛اما باید توجه داشت که همجنسباز هم بوده(مثل مارسل پروست و آندره ژید و غیره) ولی این موضوع که نویسنده خوبی بوده به نظر من درپوشی برای این عمل زشت نمیتونه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
انکار نمی‌کنم که در بهار عمر صدمه و زیان فراوانی از عشق دیدم و رنج و مصیبت زیادی در این راه کشیدم، اما در عوض آیینه‌ی روحم صیقلی و شفاف و چشم و گوشم باز شد چنان‌که توانستم کاملاً به حقایق امور پی ببرم و خود را به خوبی بشناسم.
محمد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۰۶-۶
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۰۶-۶