با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زمین آدم‌ها

دانلود و خرید کتاب زمین آدم‌ها

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زمین آدم‌ها  نوشته  آنتوان دوسنت اگزوپری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زمین آدم‌ها

«زمین آدم‌ها» نام رمانی از نویسنده‌ و هوانورد نازک‌خیال فرانسوی، آنتوان دو سنت اگزوپری است.

اگزوپری در تمام کتاب‌هایش از حوادثی که هنگام پرواز بر او گذشته است با لحنی شاعرانه سخن می‌گوید، از روابط انسان‌ها با یکدیگر می‌نویسد و شاید بتوان گفت وجود خدا را در روابط انسان‌ها با یکدیگر می‌بیند. این اثر نیز روایت او از خاطرات و ماجراهای پروازش است که در آن اندیشه‌ها و دریافت‌های شاعرانه-عارفانه‌ی خود از زندگی را با خواننده‌اش شریک می‌شود.

«هنگامی می‌توانیم به راحتی نفس بکشیم که با هدفی مشترک به برادران‌مان پیوسته‌ایم ــ هدفی که بیرون از ماست. تجربه نشان می‌دهد که دوست داشتن به هیچ وجه در نگاه کردن به یکدیگر نیست، بلکه دسته‌جمعی به یک سو نگریستن است. آدم‌ها نمی‌توانند باهم دوست باشند مگر موقعی که به یک طناب بسته باشند و به سوی همان قله‌ای صعود کنند که همدیگر را در آن باز خواهند یافت. وگرنه چرا دراین قرنی که وسایل آسایش این همه فراهم است، تقسیم کردن آخرین ذخیره‌ی غذایی‌مان در صحرا این همه به ما شادمانی می‌بخشد؟ در چنین وضعیتی پیش بینی‌های جامعه‌شناسان چه ارزشی می‌تواند داشته باشد؟ برای همه‌ی کسانی میان ما که هواپیماشان در صحرا دچار اشکال شده و با شادی بزرگ کمک رسانی آشنا شده‌اند، هر شادمانی دیگری در نظرشان پوچ و بی ارزش آمده است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سجاد احمدی
۱۳۹۹/۱۱/۲۳

به پیشنهاد دوستی این کتاب رو خوندم و باید بگم که اصلا انتظار چنین کتاب زیبایی رو نداشتم. حیرت انگیزتر برای من وقتی بود که با زندگینامه نویسنده آشنا شدم و فهمیدم شخصیت نویسنده چقدر بی‌انتها و زنده است. این

- بیشتر
محمد علی شفیعی
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

سلام کوتاه بگم، با اینکه رگه های استعماری در نگاه نویسنده مشهوده، ولی اگر این موضوع منفی که میشه گفت تحت تاثیر روح زمانه ی خودش بوده رو بزاریم کنار، دیدگاه نویسنده خیلی خوبه متاسفانه آثار دیگه ی آنتوان دو سنت اگزوپری

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
آن‌چه به زندگی مفهومی می‌بخشد، مرگ را هم معنی‌دار می‌كند.
آوای دوست
هر پيشرفتی، ما را كمی از عادت‌هايی كه به دشواری به دست آورده‌ايم دورتر ساخته است، ما در حقيقت مهاجرانی هستيم كه هنوز نتوانسته‌ايم ميهنی برای خودمان بنياد كنيم.
FerFerism
فقط امروز در می‌يابم يك جرعه نوشيدنی و سيگاری كه به محكوم به مرگ پيش از اعدامش می‌دهند چه ارزشی دارد. درك نمی‌كردم چرا با پذيرفتن آن، تن به اين ذلت می‌دهد. با اين همه، با لذت فراوان نوشيدنی را می‌نوشد و سيگار را دود می‌كند. اگر محكوم لبخند بزند، با شهامتش می‌شمريم. اما او به خاطر يك جرعه نوشيدنی است كه لبخند می‌زند.
محمد علی شفیعی
برای شناختن دنيا امروز همان زبانی را به كار می‌بريم كه برای دنيای ديروز ساخته شده بود. اگر گمان می‌كنيم زندگی گذشته با سرنوشت‌مان بيش‌تر هماهنگی دارد، فقط به اين دليل است كه بهتر با زبان‌مان جور درمی‌آيد.
FerFerism
آن‌چه باعث رنجم می‌شود اين شوربختی‌ای نيست كه از همه چيز گذشته، آدم‌ها با تنبلی، در آن جا خوش می‌كنند. نسل‌های بی‌شماری از شرقيان در نكبت زندگی می‌كنند و از آن لذت هم می‌برند. آن چه عذابم می‌دهد با غذا خوراندن به اين بی‌نوايان به هيچ وجه مداوا نمی‌شود. آن چه شكنجه‌ام می‌كند نه اين فرودها و فرازهاست و نه اين پليدی‌ها، در هريك از اين آدم‌ها، موتسارتی به قتل رسيده نهفته است. فقط نفس خداوندی است كه چون بر اين گِل دميده شود انسان می‌آفريند.
msadeq
در دنيا فقط يك چيزِ واقعآ شكوهمند وجود دارد و آن روابط انسانی است. با كار كردن فقط به خاطر مسائل مادی، به دست خودمان زندان‌مان را می‌سازيم. تنها و فقط با سكه‌ی قلبی كه به دست می‌آوريم، سكه‌ای كه هيچ چيز ارزشمندی كه بتوان با آن زندگی كرد برای‌مان فراهم نمی‌آورد، خود را در آن به بند می‌كشيم.
کاربر ۱۳۸۷۳۹۰
برای به يكديگر رسيدن بايد كوشيد. برای ايجاد ارتباط با بعضی از آتش‌هايی كه اين‌جا و آن‌جا در دل روستاها فروزانند بايد تلاش كرد.
b6hbh
آدم‌هايی كه مدت‌ها با عشق بزرگی سر كرده‌اند، موقعی كه از آن محروم می‌شوند، گاه از شرف در انزوا زيستن به تنگ می‌آيند، آن‌وقت دوباره با مسكنت به زندگی رو می‌آورند، با عشقی كم‌مايه می‌سازند و خود را خوشبخت تصور می‌كنند.
محمد علی شفیعی
سر از كار اين آدم‌هايی كه در قطارهای حومه چپيده‌اند، در نمی‌آورم، آدم‌هايی كه گمان می‌كنند آدمند، با اين همه، با نيرويی به‌هم فشرده شده‌اند كه احساسش نمی‌كنند، مانند مورچگانی كه به پيروی از غريزه‌شان كارهايی را انجام می‌دهند كه مفهومش را نمی‌دانند. اين آدم‌ها موقعی كه آزادند و كاری ندارند، يكشنبه‌های مسكينانه و بيهوده‌شان را با چه كارهايی می‌گذرانند؟
محمد علی شفیعی
رؤياهايم از اين تپه‌های شنی، از اين ماه و از آن‌چه دور و برم حضور دارد واقعی‌ترند. آه! شگفت‌انگيزی يك خانه به هيچ‌وجه به اين خاطر نيست كه به شما پناه می‌دهد، يا گرم‌تان می‌كند و نه به اين علت كه صاحب چهارديواری‌اش هستيد. بلكه به اين دليل است كه آن‌چه دلپذيری و لذت داشته، به كندی، ذره ذره در ما به جا گذاشته. اين توده‌ی تيره‌ی سنگين كه رؤياها همچون آب چشمه‌ها از آن بيرون می‌جوشد در اعماق قلب‌مان چه شكل دلنوازی به خود می‌گيرد... صحرايم، صحرايم، می‌بينم كه پيرزنی پشم‌ريس به طور كامل افسونت كرده.
سجاد احمدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۷
تعداد صفحات۲۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۷