با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خون‌مردگی

دانلود و خرید کتاب خون‌مردگی

۲٫۵ از ۱۶ نظر
۲٫۵ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خون‌مردگی  نوشته  الهام فلاح  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خون‌مردگی

«خون‌مردگی» تازه‌ترین اثر الهام فلاح، نویسنده جوان ایرانی است. فلاح در این اثر تجربه جدیدی از روایت عرضه می‌کند که صدق و کذب در آن به‌هم آمیخته است. داستان ماجرای عشقی عمیق و پرشور بین پسری به اسم عامر و دختری به نام ابتسام از خطه جنوب است که زخمی زمان و حوادث جنگ می‌شود، به طوری که اتفاقات بر هویت و زندگی‌شان تاثیرهای عمیقی برجای می‌گذارد. زمان داستان از روزگار جنگ آغاز می‌شود و به حال می‌رسد و هر چه رمان جلوتر می‌رود خواننده با حقایق تکان‌دهنده‌تری روبه رو می‌شود. پرده‌ها کنار می‌روند و چهره اصلی‌ آدم‌ها نمایان‌ می‌‌شوند و به تدریج خواننده درمی‌یابد که چه کسی حقیقت و چه کسی دروغ می‌گوید. لهجه و لحن جنوبی در اثر بسیار پررنگ است و یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این اثر اقلیمی محسوب می‌شود. «خون‌مردگی» با چنین ساختار روایی و فضایی سعی دارد بی‌درنگ و با قصه‌گویی جهانی بیافریبند که گذشته‌ها در آن احضار می‌شوند و به هویت‌های لایه‌لایه و پیچیده آدم‌ها بعد دیگری می‌بخشند و در پایان پرده فرومی‌افتد و همه‌چیز آشکار می‌شود و در نهایت چهره کریه جنگ است که خود را می‌نمایاند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
پلوتون
۱۳۹۹/۰۳/۱۹

بد نبود اما در ادبیات داستانی جنگ خیلی قصه های قوی تر هست مثلا هرس نسیم مرعشی. طرح داستان خوب بود اما انگار تند و شتاب زده پرداخته شده بود...

ramtin
۱۳۹۸/۱۲/۲۴

دل زدگی بیش از حد با طرح ضعیف

نیروانا
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

قلم الهام فلاح تلخ و انتقادیه،بیشتر بدرد روزنامه و مقاله میخوره تا کتاب

پری مهجو
۱۳۹۹/۱۱/۰۲

تلاش خوبی است ولی طرح داستانی نقاط ضعف زیادی دارد

zahra hosseyni
۱۴۰۰/۰۱/۲۰

کتاب خوبیه قلم زیبایی داره

شیرین
۱۴۰۰/۰۳/۰۹

بعد از سالیان کتاب ایرانی خوندم و خوشم اومد.

یلدا دوستی
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

نثر خوبی داشت. دیالوگ ها را دوست داشتم. داستان در سه دوره روایت می شد قسمت اول به نظرم خوبتر آمد. فقط کاش صحنه آخر کمی طولانی تر بود (مواجهه ی ابتسام‌ و برهان که اتفاق نیفتاد.)

ساجده
۱۴۰۰/۰۴/۲۳

داستان خوب و جذابی داشت.صرف نظر از توصیفات زیاد نویسنده در مورد گرما و عرق و بوی بدن ادم ها🤣و باقی بو ها و چیزهای ناخوشایند.

کاربر ۱۴۲۸۴۶۷
۱۴۰۰/۰۴/۲۵

کتاب نثر خوبی دارد اما پر از زیاده گویی و توصیفات اضافه است طوری که گاهی خواننده را اذیت میکنند. شخصیت پردازی ضعیف است و بیشتر با تیپ طرف هستیم تا شخصیت. داستان هم لحظه‌هایی جذاب می‌شود ولی در کل تکراری و

- بیشتر
مانا
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

چقدر تلخ می نویسید؟ چرا ؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
«خوبه که آدم یه وقتایی خودشو نشناسه.»
n re
لعنت خدا به ای جنگ.
n re
دوست داشتن و عشق‌وعاشقی مال الان نیست. مال وقت جنگ نیست. توی کوی جنگ‌زده‌های بوشهر ای چیزا وصلهٔ ناجوره. لباس دومادی پوشیدن با صدای آژیر قرمز جهله برهان. می‌فهمی؟
n re
دختروپسر توی هم می‌لولیدند و خنده‌شان به‌راه بود. اُم‌ریحان زیرلب گفت «خدا می‌دونه چرا زیر ای موشک‌بارون به دنیا اومدین. تا طفلین بخندین که معلوم نیست عاقبت‌تون چه می‌شه.»
n re
«خدا به همه‌چیز عالمه. فضول نمی‌خواد. هر وقت خواست، دستتِ ببر بالا. خودش می‌ده، خودش می‌گیره. تو مَردی، همی‌جور تو همین بمب و موشک زندگیتِ بکن، بعدش بگو اَنَا رَجُل.»
n re
«چه کردُم که از بابا بترسُم؟ برا چیزی که تو دلُمه هم باید جواب بدُم؟
n re
«متنفرُم که هیچ‌وقت نمی‌تونُم حرف رو حرفت بیارُم.»
n re
دنیا دست ظالمه. سی همین هر چارگوشه‌ش جنگه.»
n re
حال عجیبی بود که نمی‌شد اسمی رویش گذاشت. اما هر طور حساب می‌کردی غمش به هر چیز دیگری که بود می‌چربید. به ترس، به بهت، به کابوس‌زدگی
n re
«چرا نمک به زخمش می‌زنی؟» نجلا گفت «پس تو هم فهمیدی که پسر نداشتن عینهو زخمه برای مرد عرب؟» هر دو ساکت شدند. انگار برای دو زن عرب هیچ حرفی برای گفتن نیست وقتی سایهٔ غم نداشتن پسر و برادر افتاده باشد به زندگی‌شان.
n re

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۱۳
شابکundefined
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۱۳